Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> реферат на тему: Деякі проблеми гуманізації вищої технічної школи

Деякі проблеми гуманізації вищої технічної школи / сторінка 3

Назва:
Деякі проблеми гуманізації вищої технічної школи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,09 KB
Завантажень:
162
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Попри те, що учні, які згодом можуть стати студентами, здебільш пояснюють своє бажання мрією про улюблену спеціальність, престижністю навчального закладу, рівнем фахової підготовки, превалюючими чинниками їх наміру є соціальний статус вищої освіти, наявність диплома про закінчення ВНЗ. На сьогодні вибір навчального закладу залежить (переважно) не від мотивів, що є усталеними проявами, атрибутами особистості, а від ситуаційних чинників: впливу нинішніх реалій, оточення, матеріальних можливостей тощо.
Змінилися й ціннісні орієнтації старшокласників щодо професійного вибору. Серед майбутніх професій, привабливих для молоді в цілому, здебільш не називаються професії військовослужбовця, педагога, інженера, фахівця сільського господарства. Рейтинг привабливості професії у старших школярів і тих можливостей, які, на їхню думку, забезпечує ця професія щодо здобуття життєвого успіху, практично збігаються [20]. Намір отримати вищу освіту пов’язується, перш за все, з бажанням вирішити проблему „майбутньої стабільності”, а саме: знайти роботу, влаштуватися в житті, купити власне житло, зробити кар’єру тощо. І це не є явищем, характерним для якогось окремого регіону. Таке ставлення молоді до привабливості та „успішності” окремих професій відзначав у цілому і Державний комітет України у справах сім’ї та молоді та ДІПСМ [4, с. 60].
Однак, наводячи відповідні дані (як на сторінках друкованих видань, так і під час науково-практичних конференцій, при спілкуванні з фахівцями), ми зрозуміли, що ці аргументи можуть не вважатися вагомими саме для керівного та викладацького корпусу ВНЗ технічного профілю, бо, за тенденційним бажанням, їх можна розглядати, по-перше, лише як ситуацію з потенційними студентами, котрі ще невідомо до якого навчального закладу потраплять. По-друге, контраргументом могло бути те, що отримані результати, хоча ми й наводили відповідні показники в цілому по країні [1; 4; 5; 12; 13; 15], могли сприйматись як такі, що можуть мати похибку в оцінці становища, бо віддзеркалюють регіональний аспект справи.
Відтак для вивчення сформованості життєвих орієнтирів, ставлення до отримання молоддю вищої освіти у 2003 – 2004 навчальному році ми провели дослідження „Першокурсник”. Експериментальним майданчиком стали кафедра психології Східноукраїнського національного університету імені В. Даля, кафедри психології Національного технічного університету „Київський політехнічний інститут” і Донецького національного університету. Дослідженням було охоплено 373 студенти перших курсів названих ВНЗ та 54 студенти Луганського державного інституту культури і мистецтв.
Дослідження проводилось у навчальних групах шляхом анонімного анкетування. В основу опитувальників було покладено адаптовані нами методики УІСД, центру „Соціальний моніторинг” та КМІС. Специфікою їх було те, що окремі запитання були тими ж, що використовувалися в опитувальниках „Старшокласник Луганщини”. Це давало можливість провести середньозважений порівняльний аналіз результатів, отриманих у двох незалежних студіях. Наявність у вибірковій сукупності ВНЗ Києва і Донецька дозволяло виключити чинник „регіональності”, а у порівняльній – між окремими ВНЗ – виявити закономірності, притаманні технічній освіті України в цілому.
Для висвітлення ймовірних подібностей та розбіжностей у підходах щодо отримання вищої освіти було здійснено опитування студентів Інституту культури і мистецтв.
Одночасно з опитуванням проводилось психологічне дослідження його учасників за методикою ДДО (Є. Климов) з метою визначити притаманну особистості студента схильність до певного виду діяльності та порівняти її з обраною майбутньою спеціальністю, опанування якої розпочав першокурсник, як у середньозваженому вимірі, так і в кожному окремому випадку.
Результати дослідження розглядались і в площині сукупних результатів, і в розрізі кореляційних зв’язків та залежностей показників.
Як засвідчили результати дослідження, ще раз підтвердилася теза, що „початок юності збігається з яскравим виявом характерологічних рис особистості, прагненням (поки, щоправда, нечітким) визначити своє майбутнє місце в житті, підвищеною цікавістю до власних особистісних якостей і самооцінки.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Деякі проблеми гуманізації вищої технічної школи

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок