Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Вплив релаксації на психічні стани старшокласників

Вплив релаксації на психічні стани старшокласників

Назва:
Вплив релаксації на психічні стани старшокласників
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,79 KB
Завантажень:
392
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Вплив релаксації на психічні стани старшокласників


Проблема дослідження полягала в тому, щоб вивчити особливості прояву психічних станів у старшокласників і сприяти зниженню рівнів проявів негативних психічних переживань, що пов’язані з тривожністю, агресивністю, фрустрацією, ригідністю нервових процесів. Як відомо, що на сучасному етапі застосування новітніх технологій в навчанні, комп’ютеризації відмічено підвищені рівні негативних станів у школярів, що можуть привести до розладу психічної діяльності, перевтоми, неконтрольованій збудженості, невротичності.
Як показують дослідження Горбова М., Губачева Ю., Ісаєва Д., Рожнова В. та інших, що джерелом особистісних проблем може бути некоректована напруга особистості, яка може проявлятись вже в ранній юності і в подальшому житті, що затримує можливість вільного спілкування і розвитку особистості, її самовизначення і діяльності. Це може виявитись у постійній тривозі, хвилюванні, страху спілкування з оточуючими людьми, скутості, невмінні розкрити свої здібності, невдачі в діяльності, слабка концентрація уваги. Таким чином, для досягнення психічного здоров’я школяра необхідно навчити його аутотренінгу, релаксаційним вправам, що сприяють корекції нервової напруги, регулюванню стосунків в колективі і соціумі. Якщо ж учень не зможе владнати свої психічні емоційні переживання, поведінку, стосунки, то це може привести до виникнення неврозу. Отже, основне завдання психолога – попередити виникнення негативних психічних станів, сприяти розвитку самоконтролю, саморегуляції, самовдосконаленню.
Основні завдання дослідження полягали в тому, щоб за допомогою стандартизованих методик визначити у старшокласників рівні прояву психічних станів, таких як: тривожність, фрустрація, агресивність, ригідність нервових процесів, сприяти їх зниженню і гармонійному розвитку особистості в ранній юності.
Проаналізуємо отримані результати, так було виявлено, що в 9 класі високий рівень фізичної агресивності виявлено у 32% учнів, середній рівень у 5%, низький рівень у 16%. Високий рівень вербальної агресивності виявлено у 52% учнів, середній у 36% і низький у 12%. Цікаво те, що деякі учні 9 класу виявили високі рівні і фізичної і вербальної агресивності, тобто не могли себе стримувати і контролювати ні в руховому контролі, ні в мовному, бо вони характеризувались дратівливістю, знервованістю, неврівноваженістю, збудженістю в поведінці.
В 10 класі високий рівень фізичної агресивності виявлено у 20% учнів, середній рівень у 44% і низький рівень у 36% учнів. Високий рівень вербальної агресивності 32%, середній рівень 20% і низький рівень виявлено у 48% учнів 10 класу, що свідчить про те, що більшість учнів 10 класу оволодівають самоконтролем свого поводження і в спілкуванні з однолітками і в стосунках. Аналіз результатів за показником «емоційна стабільність – емоційна нестабільність» виявлено, що в 9 класі було більше учнів холеричного, неврівноваженого темпераменту, яким була властива афективність, схильність до емоційної нестабільності, збудливості, таких було виявлено 32%, в той час, як в 10 класі лише 20%, що характеризувались депресивністю емоцій, ригідністю мислення, нахилом до фрустаційних реакцій, відсутністю спроб до переборювання труднощів і перешкод. Сангвінічного темпераменту в 9 класі виявлено було 18% учнів, які виявляли життєрадісність, вміння контролювати себе, поводити певним чином, бажання до самовдосконалення. В той час, як в 10 класі було виявлено 48% сангвінічного темпераменту, але деякі учні були схильні до дисбалансу нервових процесів, слабкої витримки і емоційної стабільності. За показником рівня самооцінки було виявлено тенденцію до нестабільної самооцінки, особливо в 9 класі, де завищену неадекватну самооцінку виявили 48% учнів, в той час, як відповідну самооцінку в 10 класі виявили лише 20% учнів, в 10 класі 56% учнів і неадекватно занижену самооцінку в 9 класі виявили 32%, в 10 класі 28% учнів.
Таким чином, з віком зростає тенденція до критичної, адекватної самооцінки, а з цим зростає потреба в самоконтролі, саморегуляції, свідомості, прагнення до самовдосконалення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Вплив релаксації на психічні стани старшокласників

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок