Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Технології розвитку та вдосконалення індивідуально-психологічних особливостей особистості

Технології розвитку та вдосконалення індивідуально-психологічних особливостей особистості

Назва:
Технології розвитку та вдосконалення індивідуально-психологічних особливостей особистості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,20 KB
Завантажень:
44
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Технології розвитку та вдосконалення індивідуально-психологічних особливостей особистості


Технологічна модель розвитку та вдосконалення індивідуально-психологічних особливостей особистості полягає в тому, щоб у тренінговій манері розблокувати психічне напруження учасників та зняти психологічні бар’єри у взаємодії. Наступний крок реалізації технологічної моделі –вдосконалення розвитку чотирьох психічних процесів (а саме: сприймання, уваги, пам’яті та мислення), що „пошкоджуються” під час перебування особистості в складних ситуаціях. Наслідком втоми і перевтоми є зниження працездатності й продуктивності професійної діяльності особистості, неуважність, порушення координації рухів, невиконання звичних, давно відпрацьованих функцій та операцій, передбачених технологією виконання поставлених завдань. Останнім кроком технологічної моделі вдосконалення індивідуально-психологічних якостей є координування та їх взаємодія під час цілеспрямованої поведінки у складних ситуаціях.
Мета статті – вироблення вправ на розвиток тих чи інших якостей особистості, необхідних при подоланні ситуацій різного рівня складності.
Перший крок технологічної моделі полягає в налаштуванні індивідів на групову роботу, зняття психологічних бар’єрів міжособистісної взаємодії та усунення психо-емоційної напруги.
Вправа „Мої переваги та слабкі сторони”. Кожен з учасників ділить аркуш паперу надвоє і на одній половині пише (як сам вважає) „Мої переваги”, а на іншій: „Мої слабкі сторони”. Заплющіть очі, розслабтеся й пригадайте своє життя, починаючи з дитинства. Пригадайте вчинки, які комусь можуть здатися легкими, але для вас вони були непростими. Запишіть їх. Потім виконайте те ж саме в другій колонці. На все відводиться хвилин 20. Кожен учасник повідомляє всіх про свої сильні і слабкі сторони, про те, що він любить, цінує, приймає в собі, про те, що дає йому почуття внутрішньої впевненості й довіри до себе в різних ситуаціях, і навпаки – про те, що заважає в різні моменти життя.
Висловлюється перший бажаючий. Він може говорити 4 – 5 хвилин. Якщо закінчить раніше, то лишок часу належить йому (як резерв). Інші члени групи не можуть висловлюватись, уточнювати деталі, просити пояснень чи доказів. Може статися, що чимало часу промине в мовчанні. Учасник, що говорить про себе, не повинен пояснювати, чому він вважає ті чи інші якості сильними чи слабкими. Потім починає говорити член групи, що сидить праворуч. Всі висловлюються по черзі. Тренер стежить за часом і дає сигнал, коли настає черга наступного учасника тренінгу.
Після цього група ділиться на 3 – 4 підгрупи і обговорює, як, спираючись на свої сильні сторони, зробити щось справді цінне, не обмежуючись тільки індивідуальними інтересами й потребами. Вся група збирається. Учасники розповідають один одному, як вони планують використовувати свої сильні сторони для особистісного розвитку.
Вправа „Що хочу і що можу”. Візьміть аркуші паперу і спробуйте відповісти на запитання, що ви робите з того, що вам не хотілося б робити і, навпаки, що ви не робите з того, що вам би хотілось. Справді, людям часто доводиться робити зовсім не те, що бажається. Соціальні завдання і вимоги орієнтують людину на майбутнє (досягнення соціального статусу, виховання дітей); фізіологічні і психологічні потреби – на „тепер”, на задоволення найближчих прагнень і бажань.
А. Вкажіть три речі (це можуть бути обов’язки, заняття, розваги, справи тощо), які вам хотілось би робити частіше.
Б. Вкажіть три речі, які вам хотілось би перестати робити в тій мірі, в якій ви їх робите.
В. Тепер поясніть, чому ви не робите достатньо А і робите надто багато Б.
Вправа „Девіз”. Усі учасники по черзі розповідають, яку футболку і з яким написом-девізом вони купили б собі, якби була така можливість. Цей напис повинен відображати життєве кредо людини, її основний життєвий принцип, а колір відповідати її характеру.
Вправа „Хто мені подобається, а хто ні”. Вступаючи у взаємовідносини з оточуючими, помічаємо, що вони подобаються нам або не подобаються.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Технології розвитку та вдосконалення індивідуально-психологічних особливостей особистості

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок