Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Творче мислення і сучасні методи його формування у школярів за досвідом С.Н.Лисенкової

Загрузка...

Творче мислення і сучасні методи його формування у школярів за досвідом С.Н.Лисенкової

Назва:
Творче мислення і сучасні методи його формування у школярів за досвідом С.Н.Лисенкової
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,05 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат
з курсу
“Педагогіка та психологія”
на тему:
Творче мислення і сучасні методи його формування у школярів за досвідом С.Н.Лисенкової.


План.
Сучасний педагогічний підхід.
Методи С.Н.Лисенкової:
використання опорних схем
коментоване управління
випереджаюче навчання
Висновок.


Традиційна педагогічна система (стояла) на двох китах - відбір, відсів. Але подібний підхід не міг задовольнити потреби сучасного суспільства. На фоні прагнення суспільства до все більшої демократизації подібні питання постали і перед школою. Саме в цей час педагоги звернулися до досвіду педагогів-новаторів, які запропонували якісно нові підходи у вихованні і навчанні підростаючого покоління.
Перш за все вони якісно змінили підхід до стосунків “вчитель-учень”.
“Який би слабкий клас ми не взяли, ми десятиліттями не ставили дітям паганих оцінок, не скаржилися батькам на учнів, не робили зауважень на уроках - виявляється, так вчити можна, більше того, так вчити набагато легше. Спроби примушувати дітей без сили і можливості примушувати стомлюють педагога.” Педагогика наших дней. Краснодар,1989. Составитель В.П.Берханова. - ст.3.
Нове педагогічне мислення базується на ідеї гуманізації. А ідеї розвитку особистості дитини - це основний момент ідеології нової школи.
У моїй рідній школі, Першій міській гімназії міста Черкаси, широко застосовувалися методи, запропоновані С.Н.Лисенковою. Учому ж полягало новаторство цієї московської вчительки початкових класів? В основі її методики лежала теоретична думка відомого психолога Л.С.Виготського, піддана віртуозній обробці і втілена у методі випереджаючого навчання. З першого дня діти привчалися мислити, обгрунтовувати свої вчинки. Все навчання базується на великій довірі до учня. Перпективно-випереджаюче навчання здійснювалося з використанням опорних схем при наявності прокоментованого керування навчальним процесом. -Лисенкова помітила, що різні учні із різною швидкістю засвоюють учбовий матеріал. Але всі вони вільно володіють матеріалом першої теми, коли в класі починають вивчати третю, четверту, п‘яту тему. Отже відпадала необхідність топтатися на місці, підганяючи усіх учнів під один рівень. Звичайно при такому підході не могло бути й мови про пагані відмітки. Дитина не повинна була почувати себе гіршою, вона просто інша і по-іншому засвоює матеріал. А з часом учень починав розбиратися в тій чи іншій темі так само добре як і його однолітки. Це було “виховання успіхом”.
Нажаль моя школа не була настільки прогресивною, щоб застосувати цей метод московської вчительки, але в ній широко застосовувались методи, запропоновані С.Н.Лисенковою. Зокрема використання опорних схем. Опорні схеми, або опори - це висновки, які виникають на очах у учня в момент пояснення і оформляються у вигляді таблиці, карточок набірного полотна, креслення, малюнка. Головне у роботі з ними - це постійне їх використовувати, а не звертатись до них час від часу. Нагальний приклад:
У класі розглядається задача: “У вазі лежало три яблука, мама поклала туди іще три яблука. Скільки яблук знаходиться зараз у вазі? ”. Зачитуючи зміст задачі, вчитель пише на дошці:
3 3
потім ставить знак питання:
?
Після того,як учні розв‘язали цю задачу усно, на дошці з‘вляється запис: 3 + 3 = 6. На питання вчителя : “То яка ж відповідь у цій задачі?”, клас відповідає “шість”, і учитель записує цю відповідь в наступному рядку:
6
Потім табличка доповнюється словами :
умова,
питання,
розв‘язок,
відповідь.
Загальний вигляд таблички:
2 3 ?
2 + 3 = 5
5
умова
питання
рішення
відповідь
Завдяки цій табличці школярі не лише зможуть розв‘язувати задачі на додавання, але й отримали увлення про складові частини задачі.
З кожним роком записів в табличці стає все менше - все відбувається усно, але табличка надійно зберігається в пам‘яті кожного учня.
На уроках математики також широко застосовується абак, за допомогою якого формуються знання про число, його склад, та взагалі перші математичні уявлення.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему: Творче мислення і сучасні методи його формування у школярів за досвідом С.Н.Лисенкової

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок