Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Скачати реферат: Проблеми реалізації диференційованого підходу

Проблеми реалізації диференційованого підходу / сторінка 4

Назва:
Проблеми реалізації диференційованого підходу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,50 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Проте заклики формувати у дівчаток якості, притаманні жінці (за образним висловлюванням Ю. В. Рюрикова, ті, що становлять «жіночий феномен» — доброта, гуманність, бережливе ставлення до людей, життя, природи), суперечать реаліям шкільного життя, коли від дівчинки вимагають бути в усьому нарівні з хлопцями, оціню-ють за такими самими критеріями, ігнорують «більш тонку чуттєву організацію». Сам розвиток витонченості, чутливості не має в школі підтримки, бо вчителеві, а тим більш однокласникам, не до того, щоб звертати увагу на такі «дрібниці».
Особливе коло проблем створює різний темп дорослішання дівчат та хлопців. Відомо, що у дівчат він вищий, вони розвиваються інтенсивні-ше. Уже з початкових класів учитель активніше" залучає до суспільної праці дівчаток, ніж хлопчиків. їм доручають функції формальних лідерів, ставлять перед необхідністю керувати однокласниками. Це накладає відбиток на особливості розвитку їхньої емоційної сфери, вони втрача-ють почуття міри і такту, в них формуються агресивні риси характеру, потреба в домінуванні.
Ось який вигляд має іноді така «суспільна» робота на думку її учасни-ків. Розповідає жінка, яку в шкільні роки постійно висували на різні «посади», адже вона була відмінницею і дуже старанною дитиною:
«У нашій сільській школі було всього чотири класи, але існувала піонерська дружина, до якої входили учні третього та четвертого класів. Я навчалася в четвертому класі, коли мене «обрали» (тобто висунули вчителі) головою ради дружини. Я ж майже нічого не розуміла в тому, що роблю. Ось, наприклад, така картина: члени нашої «дружини» (близько тридцяти учнів) сидять за партами, за столом — учителька, якій доручено провести виховну роботу, біля столу — я, адже я головна дійова особа — розбираю випадки поганого навчання і порушень дисципліни серед піонерів. Учителька викликає чергового «порушника»: «Льоню Болдирєв, чому ти погано вчишся, отримав кілька двійок? Відповідай своїм то-варишам! Але спочатку вийди сюди, щоб усі мали можливість тебе побачити, а ти — подивитись їм у вічі». Льоня виходить і стає коло мене. Тепер ми вигля-даємо, як два порушники. Мені подобається цей хлопчик, він добрий, завжди добровільно допомагає дівчатам, коли вони миють підлогу в класі. Але вчитель-ка вимогливо дивиться на мене: «Голова ради дружини, яких заходів ми вживе-мо щодо цього піонера?» Якби я ще знала, які заходи взагалі існують... У голові крутиться фраза, яку я чула від дорослих: «Сувора догана». Вчителька задоволена: «Льоню! Твої товариші вважають, що ти заслуговуєш на сувору догану. Йди на місце і подумай на майбутнє, як поліпшити своє навчання».
Для Льоні неприємності вже закінчилися, адже хто завтра згадає, що йому винесено сувору догану? Мої ж тортури тривають. Учителька викликає іншо-го «порушника»: «Піонер Миколо Копнін! Відповідай тепер ти перед товари-шами за свою низьку активність у навчанні і суспільній праці!» Цього хлопця в нашому класі бачать рідко, він живе десь на хуторі і взимку часто не ходить до школи. Коли ж з'являється, то весь час мовчить, тримається осторонь, а коли його зачіпають, б'ється. Його мені не жаль, він для мене «чужий». Тому роблю для себе висновок, що тут випадок серйозніший, потребує жорсткішого рішення. Проте мій діапазон заходів покарання дуже невеликий. Тому я пропо-ную: «Сувору догану з попередженням».
Хлопці й дівчата у класі мене не любили. В мене не було подруг, мене дражнили, смикали за коси. Тому, коли не бачили вчителі, я починала захища-тися — давала стусанів кривдникам. Це було весело — битися з хлопцями, до того ж з'ясувалося, що багато з них слабкіші за мене. І мене перестали зачі-пати. Тривалий час мені було прикро, що я народилася дівчинкою, тому я полюбляла «хлопчачі» ігри й заняття. У старших класах та в інституті стри-бала з парашутом, стріляла, із задоволенням грала у футбол, займалася фехту-ванням. І, на жаль, майже нічого не любила і не вміла робити з того, що по-трібно вміти майбутній дружині, матері. Згодом це призвело до значних жит-тєвих труднощів».

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Проблеми реалізації диференційованого підходу

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок