Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> реферат українською: Проблеми реалізації диференційованого підходу

Проблеми реалізації диференційованого підходу / сторінка 5

Назва:
Проблеми реалізації диференційованого підходу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,50 KB
Завантажень:
435
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 

На жаль, спільне навчання хлопчиків і дівчаток, що стало нормою, майже не завдає вчителям додаткового клопоту. В кращому разі вису-вають такий аргумент: роздільне навчання породжує нові, ще гостріші проблеми, тому з двох лих доводиться обирати менше. Справді, ті на-вчальні, виховні, трудові колективи, які складаються тільки з представ-ників однієї статі, мають свої особливості, негативні тенденції розвитку. І якщо порівнювати між собою переваги, то спільне навчання є опти-мальнішим. Проте це не означає, що не треба шукати виходу з такого становища. Адже саме в школі виникають і закріплюються чинники, що негативно впливають на розвиток суспільства: фемінізація хлоп-чиків і маскулінізація дівчаток. Відомо, що в початкових класах дівчатка випереджають своїх однолітків у розвитку (фізичному, інтелектуальному, моральному) в середньому на 1,5 — 2 роки. Цей розрив у «психологіч-ному віці» заважає хлопчикам успішно конкурувати з ними. Навіть хлопці «активісти», яких висуває вчитель, нерідко пасують перед своїми більш діловими та енергійними однокласницями. Проте таких одиниці. Загалом же хлопці інертніші в загальних справах, прагнуть стверджу-ватися пустотливими вчинками на уроках та перервах або взагалі за межами школи. У дівчаток же, які звикли домінувати в класі, звичка до лідерства може в майбутньому значно ускладнювати процес соціалі-зації, створення сім'ї. Цей стан не змінюється і в старших класах. До-сить подивитися на учнів: за партами сидять сформовані жінки з особли-вим складом психіки, поведінки, майже дорослими соціально-побутовими і життєвими орієнтаціями, а поруч — їхні однолітки, зовсім ще хлопча-ки, незграбні, безтурботні і безвідповідальні. Дівчата їх не поважають, отримуючи у відповідь таке саме байдуже ставлення.
Питання адекватного статевого виховання настільки складне, що його можна розв'язати тільки спільними зусиллями суспільства, школи та батьків. Важливо, щоб учитель не уникав цієї проблеми, не забував про те, що в класі постійно присутні представники різних статей, які потре-бують і різного підходу. Учитель повинен поводити себе так, щоб усу-переч єдиним програмам і вимогам, переважанню в педагогічних колек-тивах жінок, розбіжностям у «психологічному віці» дітей сприяти їх правильній статевій ідентифікації, забезпечувати оптимальні умови для повноцінного розвитку і дівчат, і хлопців.


Використана література:
Исайчева Н. Д. Школа глазами учеников // Вопр. психологии. — 1990. — № 4.
Миллер Р. М. Этика, развитие, мораль // Перспективы. — М., 1989.
Ямбург Є. О. Воспитание историей. — М., 1989.
Грановская P. M., Крыжанская Ю. С. Творчество и преодоление стерео-типов. — СПб., 1994.
Бетти Лу Ливер. Обучение всего класса. — М., 1995.
Аникеева Н. П. Психологический климат в коллективе. — М., 1989.
Берне Р. Раз-витие «Я - концепция» и воспитание. — М., 1986.
Кон И. С. Открытие Я. — М., 1978.
Сталин В. В. Самосознание личности.— М., 1983.
Святовець В. Ф. Алгоритми виховання. — К., 1989.
Шибутани Т. Соци-альная психология. — М., 1969.
Берн Э. Игры, в которые играют люди. Люди, которые играют в игры. — СПб., 1992.
Харрис Т. Я хороший, ты хороший.— М., 1993.
Орлов Ю. М. Восхождение к индивидуальности. — М., 1991.
Кон И. С. Психология ранней юности. — М., 1989.
Скотт Дж. Г. Конфликты: пути их преодоления. — К., 1991
Воробьев Г. Г. Школа будущего начинается сегодня. - М.: Просвещение,1991.
Черноушек М. Психология жизненной среды. - М.: Мысль,1989.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Проблеми реалізації диференційованого підходу

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок