Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Образ вчителя і впорядкування картини світу підлітків

Образ вчителя і впорядкування картини світу підлітків

Назва:
Образ вчителя і впорядкування картини світу підлітків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,19 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Образ вчителя і впорядкування картини світу підлітків


Різні епохи мають різний рівень стабільності умов людського життя. Природні, культурні та історичні чинники сформували складну систему соціальних, біологічних і психологічних механізмів пристосування людини до кліматичних, ландшафтних, виробничих, громадських, соціально-політичних і соціально-психологічних умов життєдіяльності. В людській свідомості і підсвідомості працюють стереотипи, уявлення, настановлення і цінності, світоглядні утворення, моральні нормативи, система мотивів соціальної поведінки, які забезпечують певну лінію життя, усталеність стосунків з навколишнім світом, фізичну і психічну рівновагу.
Картина світу цілком визначає своєрідність сприйняття й інтерпретації людиною будь-яких явищ. Вона являє собою фундамент світосприймання, спираючись на який людина діє у світі. Потужні й раптові зрушення у звично стабільних обставинах викликають у психіці людини втрату цілісності, що позначається на багатьох аспектах особистісного і суспільного життя.
Нині у світі відбувається глибинна трансформація усталених форм людського існування, викликана загальноцивілізаційними тенденціями останніх десятиліть. Триває розвиток науково-технічної революції, який характеризується бурхливим нарощуванням якості і кількості інформації, динамічним формуванням масових процесів, що змінюють світ. Це, зокрема, утворення транснаціональних інституцій (МВФ, Світовий банк тощо), впровадження новітніх засобів комунікації (Інтернет, нові види транспорту), навальне поширення так званої масової культури, поява таких психоекологічних факторів, як міжнародний тероризм, невротичне відчуття незахищеності, духовне спустошення.
XX століття принесло людству не тільки видатні досягнення науки, техніки, технології, збагачення культурної спадщини, але й катастрофічні за своїми наслідками катаклізми – війни, тоталітаризм, расову нетерпимість, криваві міжнаціональні конфлікти, невідомі раніш хвороби, деформацію моральних ідеалів і цінностей [8].
Сучасна Україна, а особливо її молоде покоління, потрапивши в екстремальні умови системного розладу, чи не найбільше потерпає від деформації морально-виховних ідеалів і цінностей. В умовах економічної і соціально-політичної нестабільності посилюється соціально-психологічна напруга в системі стосунків між людьми (недоброзичливість, агресивність, заздрість), поглиблюються песимістичні настрої, знижуються смисложиттєві орієнтири і ціннісно-мотиваційні чинники поведінки і діяльності. Змінюються спосіб мислення сучасного покоління, механізми людських відносин, зміщуються моральні орієнтири. Відтак можна говорити, що українській нації загрожує духовна деградація. Все це не може не впливати на такі важливі аспекти соціального життя, як праця і виховання.
Головними агентами соціалізації молоді найчастіше виступають сім’я і школа. Соціалізація за своїм змістом є процесом становлення особистості, який розпочинається з перших хвилин життя людини.
Виокремлюють три сфери, в яких, передусім, відбувається становлення особистості: діяльність, спілкування, самосвідомість. Загальною характеристикою цих сфер є процес примноження соціальних зв’язків індивіда із зовнішнім світом, який полягає у засвоєнні стереотипів поведінки, чинних соціальних норм, звичаїв, інтересів, ціннісних орієнтацій. У сім’ї дитина здобуває перші навички взаємодії і спілкування, освоює перші соціальні ролі, осмислює перші норми і цінності. Тип поведінки батьків впливає на формування у дитини „Я-образу”. Школа ж забезпечує учневі системну освіту, яка сама по собі є важливим елементом соціалізації. Окрім того, школа сприяє підготовці людини до життя в суспільстві і в ширшому розумінні. Вона задає первинні уявлення людини як громадянина, внаслідок чого сприяє входженню учня в доросле, самостійне життя або ж ускладнює його.
Роль і місце вчителя і школи завжди були неоднозначні. Так, із соціальної позиції, функція школи і вчителя полягає у відтворенні продуктивних сил, сприянні розвитку інтелектуального і духовно-морального потенціалу суспільства.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Образ вчителя і впорядкування картини світу підлітків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок