Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Професіограма маляра-альфрейника

Професіограма маляра-альфрейника

Назва:
Професіограма маляра-альфрейника
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,68 KB
Завантажень:
224
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Професіограма маляра-альфрейника


Маляр-альфрейник — одна з найдавніших професій монументально декоративного мистецтва. Назва професії походить від німецького слова "mahler", що означає "живописець" та і алійського слова "al fresco", яке означає "по свіжому". Словом "аі fresco" у давнину називався вельми поширений вид стінного розпису мінеральними фарбами по свіжій, ще вологій штукатурці. З часом альфрейними роботами почали називати й інші види декоративного живопису.
Маляральфрейник — професія, яка має не тільки давню історію, а й багаті та глибокі художні традиції.
Власне малярні роботи — це оздоблювання дерев'яних відштукатурених і металевих поверхонь різноманітними фарбниками після попередньої підготовки (грунтування, шпаклювання, шліфування). Виконуються малярні роботи після штукатурних у ході остаточної обробки будівель. Таким чином, головний предмет праці маляра — різноманітні покриття (фарби, лаки), які використовуються з метою захисту та естетичного оздоблення поверхонь. Властивості предмета праці маляра не тільки фізикохімічні, технічні, а й естетичні, художні. За предметом праці маляр наближається до живописцяхудожника, а значить, він передусім повинен мати здатність практично відтворювати видиму оком красу. Маляр, як і художник, живе у світі фарб, властивості яких він повинен не тільки добре відчувати і знати, а й створювати, використовуючи відповідні прийоми і методи.
У процесі фарбування, оздоблювання та ремонту поверхонь маляри-альфрейники виконують найрізноманітніші малярно декоративні роботи. Найбільш розповсюдженими є: фактурне оздоблення поверхонь (набризком, левкасами, піском, кришкою); імітаційна підробка під цінні породи дерева (дуб, горіх), під декоративні камені (мармур, лазурит), під шовк, оксамит і т.ін.; оздоблення за трафаретом, аерографія, вітражі; золочення і сріблення; розпис під ліплення; декоративний живопис фреска; орнаментальні розписи, композиції, візерунки.
У малярно декоративних роботах в основному застосовуються такі ж матеріали й інструменти, як і у звичайному малярному оздобленні. Але через підвищені вимоги до якості цих робіт переважають найбільш високоякісні і дорогі матеріали, а з інструментів переважно застосовуються придатні для тонких дрібних робіт.
Найбільше значення у малярно декоративних роботах набувають пігменти (білі, чорні, жовті, червоні, сині, зелені, коричневі), золота фольга, потель і бронза. Із зв'язувальних речовин застосовуються ті ж, що і в звичайній малярній техніці, але вищої якості.
За зовнішнім виглядом фарби у декоративному оздобленні повинні бути чистішими: точніше збігатися з відповідним зразком.
Через високу вартість роботи особливо важливо добиватися максимальної міцності оздоблення.
Типовими інструментами маляра-альфрейника є ніж (для різання щілин), шпателі (гладенькі лопаточки), валики, а також механізовані розпилювачі фарб. Проте основний інструмент у декоративно малярних роботах — пензлі, за розмірами і формою пристосовані до виконання тонких робіт.
Внаслідок багатоопераційності, необхідності технологічних інтервалів між окремими процесами, неможливості механізувати багато складних операцій малярноальфрейні роботи досі залишаються досить трудомісткими і тривалими.
Планування робочого місця маляраальфрейника залежить від фронту професійних робіт, змінюється з їх зміною. Робота може виконуватися як у приміщенні, так і на відкритому повітрі.
Робоча поза в основному постійна: маляр працює стоячи. Але часто йому доводиться працювати на висоті, займаючи незвичні пози, особливо при оздоблюванні стель.
Працюють маляриальфрейники колективно — ланками і бригадами. У складі ланки може бути від 2 до 7 чоловік. Кожний виконує роботу згідно зі своєю кваліфікацією. Така організація праці дає змогу менш досвідченим малярам у ході спільної роботи навчатись у більш кваліфікованих, удосконалювати свої вміння, підвищувати майстерність.
Режим діяльності малярівальфрейників однозмінний, працюють вони вдень. Але робота може виконуватися в різноманітних, іноді складних мікрокліматичних умовах (пари розчинів, фарб тощо).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Професіограма маляра-альфрейника

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок