Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Психологічні особливості адаптації психолога в трудовому колективі

Психологічні особливості адаптації психолога в трудовому колективі

Назва:
Психологічні особливості адаптації психолога в трудовому колективі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,17 KB
Завантажень:
442
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Психологічні особливості адаптації психолога в трудовому колективі


Проблема дослідження полягала в вивченні особливостей адаптації психолога в трудовому колективі. Як відомо, що адаптація може бути соціальна i пов'язана з пристосуванням до соціуму, в якому знаходиться особистість, фізіологічна, яка включає пристосування аналізаторних систем до дії подразника тощо.
B нашому дослідженні вивчались особливості психологічної адаптації особистості психолога до трудового колективу, що на нашу думку включає наступні компоненти: вміння критично самооцінювати свої якості, взаємини з членами колективу, низький рівень тривожності, емоційна комфортність, вміння самостійно приймати рішення в соціальних ситуаціях спілкування, система соціальних цінностей тощо. Психолог, який входить в новий для нього трудовий колектив, повинен бути готовий для сприйняття тих умов, традицій, що існують в цьому трудовому колективі, прийняти їх, поважати і сприяти подальшому позитивному їх розвитку і розвитку кожної особистості цього колективу. Ось чому психологу повинна бути притаманна така якість особистості, як гнучкість, пристосування, вміння поважати іншу думку, адаптація. Якщо ці якості недостатньо сформовані у психолога-фахівця, як особистості, то він не зможе повноцінно працювати в даному колективі і можуть виникати конфлікти.
Ці якості повинні бути сформовані у психолога в період його навчання в ВНЗ і стати невід'ємною частиною професійної підготовки.
Проблему особистісної адаптації в період професійної підготовки психолога-фахівця вивчали Гусейнов В.В., Коростильова Л.О., Максименко С.Д., Панок В.Г., Чепелева Н.В., Шевченко Н.Ф., ці дослідження показали, що важливим в підготовці психолога-фахівця та його адаптації в трудовому колективі є розвиток емоційної стійкості, емоційно-вольової регуляції діяльності, вміння активного пристосування особистості до умов соціального середовища тощо. Саме активне пристосування особистості до соціуму, як відмічають ряд авторів, є тим інтегральним показником стану людини, що відбиває їі можливості виконувати необхідні біосоціальні функції.
В нашому дослідженні були висунуті наступні завдання, які виходили з припущення про те, що соціальна особистісна адаптація майбутнього психолога-фахівця пов'язана з комплексом особистісних якостей, таких, як рівень тривожності, самооцінки, адекватністю Я-образу, рівнем професійної підготовки. Ось чому і були поставлені завдання: вивчення рівня самооцінки майбутніх психологів, тривожності, адаптації, самоставлення, ціннісні орієнтації і провести порівняльний аналіз з кількісними показниками, які були отримані в дослідженні з психологами зі стажем роботи в трудовому колективі за вказаними особистісними якостями.
Нами були застосовані наступні методики - соціально-психологічної адаптації, що досліджуе прийняття власного соціального статусу в колективі, прийняття інших, емоційна комфортність, інтернальність, прагнення домінувати; інтегральність само ставлень (самооцінка, самоповага, само - інтерес, аутосимпаматія, рівень особистісної тривожності, ціннісні оріентації фахівця, адекватність образу - Я, що досліджує чіткість уявлень, диференційованість образу - Я, зв'язок Я - реального і Я - ідеального, рівень домагань.
Основна мета дослідження - вивчити особливості соціально-особистісної адаптації психолога майбутнього фахівця i психолога зі стажем роботи в трудовому колективі, уявлення про себе, конкретизувати ставлення психолога до майбутнього i дійсного в практичній психологічній діяльності.
Проаналізуємо отримані результати, так в дослідженні приймали участь психологи - майбутні фахівці ( студенты 5 курсу психологічного факультету) i психологи зі стажем роботи в трудовому колективі від 3 до 5 років. Були виділені рівні особистісної тривожності: високий, середній, низький. Як розподілились показники? Психологи - майбутні фахівці виявили високу особистісну тривожність майже вдвічі більшу від психологів зі стажем 98,5% і 15% відповідно), майже втричі вище виявили переживання соціального стресу (5% і 13% відповідно), страх самовираження вдвічі більше (17% і 34% відповідно), страх ситуації перевірки знань виявився вище у психологів зі стажем (20% і 18% відповідно), а ось страх не відповідати очікуванням виявився вище у психологів - майбутніх фахівців, низький фізіологічний опір виявився вище у психологів зі стажем.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Психологічні особливості адаптації психолога в трудовому колективі

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок