Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> СВАРКИ, ПЛІТКИ В КОЛЕКТИВІ І ЇХ ПРИЧИНИ І ПРОФІЛАКТИКА

СВАРКИ, ПЛІТКИ В КОЛЕКТИВІ І ЇХ ПРИЧИНИ І ПРОФІЛАКТИКА

Назва:
СВАРКИ, ПЛІТКИ В КОЛЕКТИВІ І ЇХ ПРИЧИНИ І ПРОФІЛАКТИКА
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,96 KB
Завантажень:
372
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
РЕФЕРАТ
НА ТЕМУ:
“СВАРКИ, ПЛІТКИ В КОЛЕКТИВІ І ЇХ ПРИЧИНИ І ПРОФІЛАКТИКА ”


Якщо у колективі досить часто лунають сварки і поширюються плітки, значить в колективі не все гаразд, там давно назрів, або назріває конфлікт. Конфлікт — це зіткнення, він виникає там, де зіштовхуються різні бажання, де різні альтернативи й ухвалення рішення ускладнені. Конфлікти виникають і там, де зіштовхуються різні школи, різні манери поводження, їх може підживлювати і бажання одержати щось, не підкріплене відповідними можливостями.
Сварки та плітки можуть найчастіше проявлятися у таких видах конфліктів, як:
МОТИВАЦІЙНІ КОНФЛІКТИ. Постійне «недовантаження» на виробництві і відповідно низький соціальний статус можуть з'явитися серйозними «порушниками спокою». Почуття власної гідності — це альфа й омега, і усе, що його ущемляє, будить величезну енергію, націлену на конфлікт. До того ж результату веде і «перевантаження», що повинне одержувати визнання, що не завжди можливо. У результаті «переробному» ще і пред'являються претензії, щоб обґрунтувати те, що результат його праці відрізняється від очікуваного.
КОНФЛІКТИ КОМУНІКАЦІЇ. Комунікаційний конфлікт у наявності, коли ніхто не зважується на встановлення «зворотних зв'язків» зі співробітником, тобто ніхто не звертає увагу співробітника на його промахи. Аналогічна ситуація виникає і тоді, коли співробітнику не сигналізують про те, що його визнають і поважають. Хто ніколи не чує слів визнання, той стає невпевненим.
КОНФЛІКТИ ВЛАДИ І БЕЗВЛАСТТЯ. Можна по-різному бачити мету чи ведучий до неї шлях. Цілі завжди знаходиться в майбутньому. Їх цілком і до кінця обґрунтувати ніколи не вдається. Завжди є елемент невизначеності. Ставлячи цілі і створюючи умови їхньої реалізації, ми вже змінюємо майбутнє, нехай навіть тільки в деталях.
Проте існує маса можливостей — загальмувати розвиток, ставити ціпка в колеса. Конфлікт - висить у повітрі. Найчастіше розплачується за це виробництво.
ВНУТРІОСОБИСТІСНИЙ КОНФЛІКТ. «Дві душі живуть у моїх грудях...» Де б не жили душі, про які писав Ґете, поет бачив, що конфлікт може вирувати й усередині людини. Він може приймати різні форми. Одна з найпоширеніших форм - рольовий конфлікт, коли до однієї людини пред'являються суперечливі вимоги з приводу того, якої повинний бути результат його роботи. Наприклад, завідувач чи секцією відділом в універсальному магазині може зажадати, щоб продавець увесь час знаходився у відділі і надавав покупцям інформацію і послуги. Пізніше завідувач може висловити невдоволення тим, що продавець витрачає занадто багато часу на покупців і приділяє мало увагу поповненню відділу товарами. А продавець сприймає вказівки щодо того, що робити і чого не робити - як несумісні. Аналогічна ситуація виникла б, якби керівнику виробничого підрозділу його безпосередній начальник дав указівку нарощувати випуск продукції, а керівник по якості наполягав би на підвищенні якості продукції шляхом уповільнення виробничого процесу. Обидва приклади говорять про те, що одній людині давалися суперечливі завдання і від нього вимагали взаємовиключних результатів. У першому випадку конфлікт виникав у результаті суперечливих вимог, пропонованих до тому самому людини. В другому випадку причиною конфлікту було порушення принципу єдиноначальності.
МІЖОСОБИСТІСНИЙ КОНФЛІКТ. Цей тип конфлікту, можливо, найпоширеніший. В організаціях він виявляється по-різному. Найчастіше це боротьба керівників за обмежені ресурси, капітал чи робочу силу, час використання чи устаткування схвалення проекту. Кожний з них вважає, що оскільки ресурси обмежені, він повинний переконати вищестояще начальство виділити ці ресурси саме йому, а не іншому керівнику.
Міжособистісний конфлікт може також виявлятися і як зіткнення особистостей. Люди з різними рисами характеру, поглядами і цінностями іноді просто не в змозі ладити один з одним. Як правило, погляди і мети таких людей відрізняються в корені.
КОНФЛІКТ МІЖ ОСОБИСТІСТЮ І ГРУПОЮ. Виробничі групи встановлюють норми поведінки. Кожний повинний їх дотримувати , щоб бути прийнятим неформальною групою і, тим самим, задовольнити свої соціальні потреби.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: СВАРКИ, ПЛІТКИ В КОЛЕКТИВІ І ЇХ ПРИЧИНИ І ПРОФІЛАКТИКА

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок