Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Формування та реалізація духовно-творчого потенціалу студентства

Формування та реалізація духовно-творчого потенціалу студентства

Назва:
Формування та реалізація духовно-творчого потенціалу студентства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
14,97 KB
Завантажень:
316
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему:
Формування та реалізація духовно-творчого потенціалу студентства


Демократичні перетворення в українському суспільстві пов’язані, насамперед, з розгортанням економічних, політичних, соціокультурних процесів та формуванням принципово нових соціальних відносин. В цих умовах особливого значення набуває проблема зміни пріоритетів: на перший план виходить не держава чи певна соціальна спільнота, а людина. Трансформація традиційних структур соціального, психологічного і культурологічного характеру викликає серйозні зміни в орієнтаціях та установках молоді, зокрема – студентської. В її середовищі відбуваються пошуки нового сенсу життя, формуються нові потреби, інтереси, змінюються мотиви інтелектуальної та соціально-професійної діяльності. Це складні процеси, до яких суспільство має проявляти щонайбільше уваги. Адже від рівня інтелектуального, духовно-творчого потенціалу студентської молоді – майбутньої національної еліти – багато в чому залежать зміст і динаміка суспільного прогресу.
Повторимо: процеси, що відбуваються нині в студенстському середовищі, дуже не прості. Адже коли „лейтмотивом сучасної соціальної свідомості стає криза, а не прогрес” [1], то генеруються такі небезпечні явища, як руйнація культурних традицій та моральних цінностей, втрачається віра у справедливість і гуманність. Відтак набуває актуальності вивчення різнопланових проблем молоді шляхом аналізу особливостей її соціалізації.
Духовно-творчий потенціал студентської молоді – один із найцінніших ресурсів країни. Як і інші життєво важливі ресурси, його потрібно формувати, плекати й раціонально використовувати. У зв’язку з цим постає проблема діагностики (на науковій основі) збагачення та реалізації знань, умінь, навичок і творчих здібностей студентства. Зрозуміло, що розв’язати таке непросте завдання можна тільки за умови концентрації зусиль фахівців різних галузей науки, професорсько-викладацького складу вузів, педагогів загальноосвітніх шкіл, активістів громадських організацій та об’єднань. Передусім постає проблема створення нової системи народної освіти, яка б базувалася на національно-культурних традиціях і враховувала досягнення вітчизняної і світової науки. Усвідомлюється також необхідність формування нової педагогічної парадигми, яка передбачала б зміну методологічних орієнтирів, визначала нову стратегію і тактику педагогічного процесу. Усе це вимагає радикальної переорієнтації методик навчання, спілкування та духовно-творчої діяльності студентської молоді у нових вимірах соціального часу й простору демократичної держави.
Розпад цілісної картини соціального розвитку індивіда, групи та спільноти на окремі елементи підсистеми – емпіричну й теоретичну, описову та пояснювальну – створює ситуацію, в якій уже досить складно визначити сам предмет наукового аналізу. Відбувається його редукція, яка декларується необхідністю розвивати міждисциплінарні дослідження з використанням відповідних методик, технологій та інструментарію суміжних дисциплін.
З іншого боку, брак обгрунтованих концепцій розвитку потенціалу учнівської та студентської молоді, необхідність їх поновлення і трансформації в нових, досить складних та наповнених суперечностями умовах посттоталітарного періоду ускладнюють проникнення методології у піраміди нагромаджених емпіричних фактів, статистичних розробок і моделей процесів пізнання та спілкування.
Безперечно, вирішення таких складних питань повинно відбуватися у відповідності до сформованих дослідницьких традицій, які вирізняються незаангажованістю політичних, ідеологічних і владно-корпоративних компонентів у вивченні молодіжних проблем, а також конфігурацією обґрунтованих й адекватних предметові дослідження методологічних засад соціально-педагогічної діагностики – кутів зору, методів, принципів та категорій.
Проблема вивчення духовно-творчого потенціалу особи, його формування та реалізації – винятково актуальна і розв’язання її є одним із фундаментальних напрямків психології, соціальної педагогіки та соціології.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Реферат на тему: Формування та реалізація духовно-творчого потенціалу студентства

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок