Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Алкогольні психози

Алкогольні психози

Назва:
Алкогольні психози
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,63 KB
Завантажень:
451
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
Алкогольні психози


Алкогольні психози - це різні по клінічних проявах і плину порушення психічної діяльності з гострим, затяжним і хронічним плином, що виникають на 2-й і 3-й стадії алкоголізму, що супроводжуються особистісними змінами й порушеннями діяльності внутрішніх органів.
Частота алкогольних психозів за даними ВІЗ становить 10% загального числа осіб, що страждають алкоголізмом. Максимальна захворюваність алкогольними психозами доводиться на вік 40-45 років у чоловіків і 45-50 років у жінок. У чоловіків психози виникають значно частіше в порівнянні з жінками (співвідношення 4:1). Останні роки захворюваність алкогольними психозами катастрофічно росте.
Зв'язок алкогольних психозів із систематичним і масивним зловживанням алкоголем не викликає сумнівів, разом з тим алкогольні психози не можна вважати прямим наслідком алкогольної інтоксикації. При концентрації алкоголю в крові 3-5% в осіб без ознак алкогольної залежності наступає алкогольна кома й може наступити смерть, а властивому алкогольному психозу психічних порушень не розвивається. Більше того алкогольні психози звичайно розвиваються не в період максимальної алкоголізації, а через кілька годин або днів після припинення вживання спиртних напоїв. Розвитку алкогольних психозів часто передують додаткові соматичні й психічні шкідливості. Все це дозволяє вважати, що основним патогенетическим фактором алкогольних психозів є метаболические порушення й поразка центральної нервової системи в результаті хронічної алкогольної інтоксикації.
Виділяють наступні форми алкогольних психозів: алкогольний делірій, алкогольний галлюциноз, алкогольні маревні психози, алкогольні энцефалопатии.
Алкогольний делірій (біла гарячка) - типовий приклад гострого алкогольного психозу у вигляді галлюцинаторного потьмарення свідомості з перевагою щирих зорових галюцинацій, ілюзій і парейдолий, образного марення, мінливого афекту, супроводжуваного страхом, руховим порушенням і схоронністю самосвідомості (аутопсихическая орієнтування). На частку делірію доводиться більше 70% всіх випадків алкогольних психозів. З віком частота його збільшується. Делірій може розвитися вже через один-два років після формування алкоголізму, але частіше він розвивається на 7-10-м року алкогольної залежності. Установлено, що чим у більше пізньому віці формується алкоголізм, тим скоріше за інших рівних умов розвивається делірій.
Розвивається делірій після багатоденного запою або триваючого місяців безперервного щоденного пияцтва звичайно через кілька годин або днів після припинення прийому алкоголю на тлі виражених абстинентных розладів. В окремих випадках делірій може початися у хворих алкоголізмом і на тлі тривалого безперервного пияцтва. Розвиток алкогольного делірію часто збігається за часом з яким-небудь соматичним неблагополуччям - простудні й інфекційні захворювання, хірургічні втручання, загострення хронічних соматичних захворювань і т.д.
У типових випадках початку психозу передує продромальный період, що триває від декількох днів до декількох тижнів. У хворих порушується сон, з'являються кошмарні сновидіння, часті пробудження, виражені вегетативні порушення (пітливість, почервоніння шкірних покривів, слабість, тремтіння). Настрій постійно міняється, хворі те непосидючі, просторікуваті, те подавлені й тривожні. У вечірньо-нічний час тривога й страх підсилюються.
Психоз починається з ілюзій і гипнагогических галюцинацій. Уночі хворі чують чиїсь кроки в кімнаті, дзвінки у двері, спів, музику. При закритих очах бачать застрашливі образи, особи померлих родичів, які при відкритих очах пропадають. Сон поверхневий зі страхаючими або кошмарними сновидіннями. Під час пробудження хворі не можуть відразу відрізнити сон від реальності, не відразу усвідомлюють, де вони перебувають. Поява гипнагогических галюцинацій супроводжується страхом, з'являються маячні ідеї переслідування, упевненість в існуванні реальної погрози для життя. Хворі в страху тікають із будинку, ховаються в родичів або шукають захисту в співробітників міліції.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Алкогольні психози

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок