Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Вплив емоцій на діяльність і об’єктивні методи контролю емоційного стану людини

Вплив емоцій на діяльність і об’єктивні методи контролю емоційного стану людини

Назва:
Вплив емоцій на діяльність і об’єктивні методи контролю емоційного стану людини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,88 KB
Завантажень:
132
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Тема: Вплив емоцій на діяльність і об’єктивні методи контролю емоційного стану людини


ЗМІСТ


ВСТУП
Все на світі – і те, без чого насправді не можна жити, і різні дрібниці, – людина сприймає емоційно, тобто як переживання. За своєю силою ці переживання коливаються від ледве помітного настрою до всепоглинаючої пристрасті або бурхливого афекту, а за тривалістю бувають короткочасними або стійкими.
Сучасною наукою доведений тісний взаємозв’язок емоцій і вольової активності та закладений фундамент для вивчення взаємозв’язків між емоціями, мотивацією та поведінкою. Разом із тим, одна з найбільш серйозних проблем психології полягає в тому, що більшість теорій особистості, теорій поведінки і теорій емоцій мало пов’язані один з одним. Зовсім характерним є той факт, що автори багатьох теорій особистості недооцінюють проблему емоцій. Дослідники емоцій, як правило, аналізують лиш одну або декілька складових емоційного процесу – його нейрофізіологічний, експресивний або феноменологічний компонент. При цьому вони, за деякими винятками, майже не співвідносять свої дані з даними теоріями особистості і даними теорії поведінки. Тому проблеми, пов’язані із впливом емоцій на емоційний стан і діяльність людини, залишаються актуальними й досі.


1. ВПЛИВ ЕМОЦІЙ НА ДІЯЛЬНІСТЬ ЛЮДИНИ
Емоцій можна виділити безліч. Але, подібно до того, як розмаїття кольорової палітри походить від змішування трьох або чотирьох основних кольорів, так само і все безкінечне розмаїття емоційного життя зумовлене змішуванням декількох первинних, або базисних емоцій. Кожна емоція має свою валентність (модальність, знак). У залежності від цієї валентності виділяють чотири пари базисних емоцій, протилежних одна одній за своїм знаком. Ці пари виглядають наступним чином: задоволення – огида, радість – горе, впевненість – страх, торжество – ярість. Існують такі емоції, які сприяють підвищенню психологічної ентропії, і емоції, які, навпаки, полегшують конструктивну поведінку. Подібний підхід дозволяє віднести ту чи іншу емоцію до розряду позитивних або негативних у залежності від того, як вона впливає на внутриособистісні процеси та процеси взаємодії особистості з найближчим соціальним оточенням при врахуванні більш загальних етологічних і екологічних факторів.
Базисні (первинні) емоції людини співпадають з емоціями тварин. Але на відміну від тварин у людини на основі емоцій (які мають, як правило, ситуативний характер) формуються і більш складні переживання, які називають почуттями. Почуття визначаються не тільки безпосередньо поточним моментом, але також минулим і майбутнім людського життя. Традиційно виділяють чотири основних групи почуттів: моральні, інтелектуальні, практичні та естетичні.
Особливістю емоцій і почуттів є їх тісний зв’язок із потребами. Наприклад, коли людині вдається отримати бажане, досягнути наміченого результату, то він переживає емоцію задоволення, а отже і почуття задоволення. І навпаки, якщо в нього це не виходить, то він починає злитися, або впадає в печаль тощо.
Згідно до теорії відомого радянського дослідника П.В. Симонова, емоція є відображення мозком людини і тварин будь-якої актуальної потреби (її якості та величини) та ймовірності (можливості) її задоволення, яку мозок оцінює на основі генетичного або раніше набутого індивідуального досвіду [7, c.888].
Сенс цього визначення в наступному. І людина, і тварини – це такі істоти, які завжди, у будь-який момент свого життя, чогось потребують (наприклад, їжі, відпочинку, безпеки, спілкування, визнання оточуючими тощо). Тому для задоволення своїх численних потреб вони постійно роблять якісь дії. А для того, щоб ці дії були успішними, індивіду недостатньо мати об’єктивну інформацію про середовище (в т.ч. і про внутрішнє середовище його організму) як таке. Йому необхідно виділити з цього середовища те, що об’єктивно для нього значиме в плані задоволення найбільш нагальної потреби (або потреб).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Вплив емоцій на діяльність і об’єктивні методи контролю емоційного стану людини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок