Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Сучасні підходи до соціальної роботи з молоддю

Сучасні підходи до соціальної роботи з молоддю

Назва:
Сучасні підходи до соціальної роботи з молоддю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,80 KB
Завантажень:
126
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Сучасні підходи до соціальної роботи з молоддю


Зміст


Вступ
Тема даної роботи – „Сучасні підходи до соціальної роботи з молоддю”.
Мета написання роботи полягає в дослідженні сучасних прогресивних методів соціальної роботи з молоддю.
Актуальність обраної теми полягає в тому, що в кризових умовах більш за все піддані руйнуванню ідеалів, загостренню нігілізму, апатії молодь тому що система цінностей рухлива, світогляд не сталий, що приводить до втрати морального і духовного здоров'я нації. Для того, щоб надати допомогу молоді потрібні знання основних тенденцій розвитку молодіжної культури, психологічних особливостей і т.д. Соціологія молоді вивчає молодь як соціальну спільність, особливості її соціалізації, виховання, процес соціальної наступності й успадкування молоддю знань і досвіду старших поколінь, особливостей способу життя, формування життєвих планів, ціннісних орієнтацій, виконання соціальних ролей. Ці знання необхідні соціальним працівникам для того щоб ефективно будувати свою роботу.
Країна, у якій не піклуються про дітей і молодь не має майбутнього. І якщо найближчим часом не відбудеться істотних змін, ми приречені на вимирання.
Молодь - це соціально- демографічна група, що переживає період становлення соціальної зрілості, адаптації до дорослого світу і майбутніх змін.
Молодь має рухливі границі свого віку, вони залежать від соціально-економічного розвитку суспільства, рівня культури, умов життя.
Нижня вікова границя визначається тим, що з 14 років настає фізична зрілість і людина може займатися трудовою діяльністю. Верхня границя визначається досягненням економічної самостійності, професійної й особистої стабільності ( створення родини, народження дітей).
У цей період людина проживає важливий етап сімейної і позасімейної соціалізації.
Молоде покоління здебільшого виявилося без надійних соціальних орієнтирів. Руйнування традиційних форм соціалізації, заснованої на соціальній зумовленості життєвого шляху, з одного боку, підвищило особисту відповідальність молодих людей за свою долю, поставивши їх перед необхідністю вибору, з іншого боку - знайшло неготовність більшості з них включитися в нові суспільні відносини. Вибір життєвого шляху став визначатися не здібностями й інтересами молодої людини, а конкретними обставинами.
На жаль, існуючі економічні і соціальні програми практично не враховують специфічну соціальну позицію молодого покоління в процесі суспільного розвитку. У зв'язку з цим необхідно підсилити увагу до соціальних проблем молоді, визначенню засобів, форм, методів і критеріїв роботи з молодим поколінням.


1. Принципи соціальної роботи з дітьми та молоддю в Україні
Соціальна незахищеність, недолік уваги суспільства визначає цю соціальну групу (молодь) як дестабілізуючу суспільну силу, а в цей же час на молоді лежить відповідальність за майбутнє країни. Саме тому державна політика повинна бути спрямована на використання творчого потенціалу молоді.
Державна молодіжна політика - це діяльність держави по створенню соціально-економічних, правових, організаційних умов і гарантій для соціального становлення і розвитку молодих громадян, найбільш повної реалізації творчого потенціалу молоді в інтересах суспільства.
Система становлення і реалізації державної молодіжної політики являє собою:
1. Спеціальне законодавство про державну молодіжну політику.
2. Державне регулювання молодіжної політики.
3. Планове і фінансове забезпечення державної молодіжної політики.
Формування і реалізація державної молодіжної політики здійснюється на двох рівнях:
- загальнореспубліканському;
- регіональному;
І ґрунтується вона насамперед на створенні сприятливих для молоді умов для реалізації трудового потенціалу.
Законодавство України про соціальну роботу з дітьми та молоддю базується на Конституції України і складається із Закону „Про соціальну роботу з дітьми та молоддю” та інших нормативно-правових актів. 
Закон України „Про соціальну роботу з дітьми та молоддю” визначає організаційні і правові засади соціальної роботи з дітьми та молоддю.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 



Реферат на тему: Сучасні підходи до соціальної роботи з молоддю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок