Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Психологу, пізнай себе!

Психологу, пізнай себе!

Назва:
Психологу, пізнай себе!
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,86 KB
Завантажень:
459
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Психологу, пізнай себе!


У статті досліджується роль та сутність глибиннопсихологічної корекції майбутнього психолога-практика, взаємозв’язок психокорекції з іншими галузями, зокрема вихованням та психотерапією. В основі розгляду проблеми – гуманістичний підхід, що реалізується в груповій психокорекційній практиці за методом активного соціально-психологічного навчання (АСПН), а також “Модель внутрішньої динаміки психіки”, розробленої академіком АПН України Т. Яценко. Представлено можливості глибинної психокорекції у процесі групової взаємодії.
В сучасних умовах поступу практичної психології та розвитку психологічної служби існує проблема фахової підготовки психологів-практиків. Якісно по-новому постає проблема особистісної психологічної корекції майбутнього фахівця в галузі практичної психології, оскільки робота психолога передбачає, насамперед, місію психологічного оздоровлення як окремих особистостей, так і суспільства в цілому.
Підготовка майбутніх психологів потребує нових методів та способів професійної освіти і професійної корекції, про що свідчать численні сучасні дослідження (М. Бадалова, А. Дмитренко, Р. Немов, А. Осипова, В. Панок, Н. Пов’янкель, В. Семиченко, Н. Чепелєва, Т. Яценко та ін.), а також формування специфічних професійних і особистісних якостей, що визначаються загальним поняттям “психокорекція”. Оскільки на сьогодні “ще не існує детально розробленої моделі спеціаліста – психолога-практика, не визначено найголовніші речі – структуру і рівень його професійної освіти; зміст підготовки психологів-практиків і критерії (методики) визначення готовності до професійної діяльності” [10, с. 5], то, на нашу думку, удосконалення фахової підготовки практичних психологів має бути пов’язане, насамперед, з їх власною глибинною психокорекцією, зокрема з розвитком у майбутніх психологів-практиків здібностей до власної психокорекції як важливої передумови їх професіоналізму.
Актуальність зазначеної проблеми зумовлена тим, що в сучасних умовах розвитку практичної психології існує проблема формування професіоналізму майбутнього психолога-практика, що включає дослідження сутності глибиннопсихологічної корекції; майже зовсім не висвітлено проблему специфіки глибиннопсихологічної корекції, яка забезпечується методом активного соціально-психологічного навчання (АСПН), розробленим академіком АПН України Т. Яценко.
Об’єкт дослідження: процес глибиннопсихологічної групової психокорекції за методом АСПН.
Предмет дослідження: роль глибинної психологічної корекції, яка забезпечується в груповому психокорекційному процесі за методом АСПН для професійного становлення майбутнього психолога-практика.
Мета дослідження: вивчити сутність особистісної психокорекції.
Провідна ідея: в основу розгляду проблеми покладено гуманістичний підхід, що реалізується у психокорекційній практиці за методом АСПН і передбачає цілісний та феноменологічний підхід до корекції дисфункційних проявів психіки, зумовлених особистісною проблемою.
Гіпотеза дослідження: у процесі групової психокорекції відкриваються можливості вивчення особистісної проблематики майбутнього психолога-практика, що веде до нівелювання деструктивних тенденцій його психіки, а, отже, і до особистісного та професійного зростання.
Термін “психокорекція”, пов’язаний з розвитком нової галузі психологічної науки – практичної психології, набув поширення на початку 70-х років у галузі групової психотерапії і використовується у вітчизняній і зарубіжній науковій літературі на позначення специфічного виду діяльності психолога-практика, спрямованої на коректування дисфункцій психіки. У більшості вітчизняних психологічних словників подається стисле визначення поняття психокорекції, яке часто підмінюється поняттям психотерапії. Вказується також на тотожність термінів “психокорекція” і “психологічне втручання”. Останнє вживається в зарубіжній літературі як синонім психокорекції. Психологічна корекція у психотерапії – це “спрямований психологічний вплив на певні психологічні структури з метою забезпечення повноцінного розвитку та функціонування індивіда” [12, с.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Психологу, пізнай себе!

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок