Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Вплив активізації рухової активності на соціальну інтеграцію глухих дітей

Загрузка...

Вплив активізації рухової активності на соціальну інтеграцію глухих дітей

Назва:
Вплив активізації рухової активності на соціальну інтеграцію глухих дітей
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,92 KB
Завантажень:
23
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Вплив активізації рухової активності на соціальну інтеграцію глухих дітей


Залучення глухих дітей до регулярних занять фізичними вправами і формування в них достатньо високого рівня фізичної активності має вирішальне значення для підвищення ефективності процесу соціальної інтеграції [1]. У цьому плані проблема використання соціальних факторів у фізичному вихованні неповносправних дітей може характеризуватися як один із основних напрямків активізації їх фізичної активності.
Відомо, що активність людини у суспільстві визначається цілим рядом факторів. Із суб’єктивного боку вона обумовлена свідомим ставленням до своєї діяльності на основі сформованої системи внутрішніх мотивів: потреб, інтересів, ціннісних орієнтирів, мети і переконань, які виконують роль цих мотивів [4]. У свою чергу, усвідомлення зовнішнього світу є не тільки суб’єктивно-психологічним явищем, яке проявляється як єдність суб’єктивного та об’єктивного, де провідна роль належить об’єктивному фактору. З об’єктивного боку на свідомість людини серед численних чинників особливий вплив має соціальне середовище і в першу чергу навчальний колектив [5,3].
Таким чином, будь-яка діяльність детермінується внутрішніми об’єктивно-суб’єктивними мотивами, які формуються під дією зовнішніх, в основному соціальних факторів: соціальних потреб, суспільних інтересів, колективних установок та інших чинників соціального середовища.
Для визначення особистісних і ситуативних мотивів щодо занять фізичною культурою проводили індивідуальне анкетування. За основу анкетного опитування брали опитувальні тести Корольчук М. С. і Анастази А. [3,4].
Всього в дослідженні брали участь 62 дітей з вадами слуху, які навчаються в спеціалізованій школі-інтернаті для глухих дітей м. Калуша (Івано-Франківська обл.).
Результати опитування показали, що діти з вадами слуху відрізняються низькою активністю на заняттях з фізичної культури і керуються переважно особистісними та ситуативними мотивами: набути красивої фігури (94%), зміцнити здоров’я (66%), отримати добру оцінку (52%), активно відпочити (36%).
У той же час відомо, що в основі стійкої активності лежить усвідомлення людиною не тільки особистої, але й суспільної необхідності фізично активної діяльності. Тому особливого значення у вихованні глухих дітей набувають питання формування у них соціально значимих мотивів.
Процес соціальної інтеграції відбувається під впливом цілого ряду факторів. Серед них найбільшого значення набувають знання, прагнення. інтереси, стимули, мета і завдання, установка, інформація, пропаганда й агітація, емоції, ритуали і традиції, координація, контроль, матеріальне забезпечення [ 1,2,5,6].
Перераховані фактори розглядаються нами як компоненти цілої системи соціальної інтеграції і об’єднані за принципом їх направленої дії на 4 групи:
обгрунтування - фактор, який сприяє створенню соціальної основи мотивацій: знання, прагнення, інтереси;
організація - фактор, який забезпечує програмно-нормативні і матеріальні умови фізичної активності: мета і завдання, установки, забезпечення;
предметно-практична діяльність - фактор, спрямований на створення моторної і психологічної бази діяльності: заняття фізичною культурою, почуття й емоції, ритуали і традиції;
відкритість - фактор, який створює вплив як на матеріальну, так і на психологічну сторони мотивації: стимуляція, інформація, пропаганда і агітація, координація і контроль.


Системно-структурний і функціональний аналіз підкреслює тісний взаємозв’язок факторів. Так, у групі “організація” мету визначає зміст установок, які впливають на постановку задачі, вирішення якої залежить від матеріального і методичного забезпечення. Ймовірний взаємозв’язок і між групами факторів, так як обгрунтування необхідності діяльності, її організація і відкритість - беззаперечні умови будь-якої активності.
При обстеженні глухих дітей було встановлено, що вищезазначеним факторам притаманні окремі риси відмінності і певна ієрархія.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно

Загрузка...
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Вплив активізації рухової активності на соціальну інтеграцію глухих дітей

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок