Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> ПСИХОЛОГІЧНА ПІДСИСТЕМА СИСТЕМИ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ

ПСИХОЛОГІЧНА ПІДСИСТЕМА СИСТЕМИ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ

Назва:
ПСИХОЛОГІЧНА ПІДСИСТЕМА СИСТЕМИ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,41 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
ПСИХОЛОГІЧНА ПІДСИСТЕМА СИСТЕМИ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ
Психологічна складова (підсистема) системи національної безпеки виражається сукупністю індивідуально-психологічних, соціально-психо-логічних, політично-психологічних, релігійно-психологічних, морально-психологічних, етнопсихологічних та інших чинників, які здійснюють певний вплив на соціальну психіку народу (як державно-політичну націю), зумовлюючи появу певного психічного стану окремого громадянина та соціально-психологічного стану суспільства загалом.
Психологічна підсистема системи національної безпеки містить такі компоненти:*
психічне здоров'я окремих громадян;*
психічне здоров'я окремих соціальних груп;*
інформаційно-психологічний;*
соціально-психологічний;*
морально-психологічний;*
політико-психологічний;*
етнопсихологічний;*
індивідуально-психологічний;*
владно-психологічний та ін.
Коротко розглянемо їх. Психічне здоров'я окремих громадян і соціальних груп суттєво впливають на національну безпеку. У психологічних словниках психічне здоров'я найчастіше визначають як "стан душевного благополуччя, для якого характерна відсутність хворобливих психічних виявів і який забезпечує адекватне умовам навколишньої дійсності регулювання поведінки, діяльності". Власне це визначення психічного здоров'я цілком узгоджується з визначенням здоров'я, яке сформулювали експерти Всесвітньої організації охорони здоров'я: "Здоров'я - стан повного фізичного, розумового і соціального благополуччя, а не лише відсутність хвороб чи фізичних дефектів".
Загалом психічне здоров'я вивчає така наука, як психогігієна. Тому X. Менг у статті "Психогігієна і всесвітній рік психічного здоров'я - учора, сьогодні, завтра" з нагоди Міжнародного року психічного здоров'я за домовленістю між Всесвітньою організацією охорони здоров'я (ВООЗ) і Всесвітньою федерацією психічного здоров'я (ВФПЗ), визначає психогігієну як "науку та практику, яка спрямована на збереження психічного здоров'я кожної окремої людини і суспільства загалом".
Німецький дослідник К. Гехт розкриває її ширше: "Під психо-гігієною ми розуміємо профілактичну охорону психічного здоров'я людини через створення оптимальних умов функціонування мозку і певного розвитку психічних властивостей особистості, покращення умов праці та життя, встановлення багатосторонніх міжособистісних стосунків, а також через підвищення опору психіки людини шкідливим впливам навколишнього середовища".
У свою чергу, російський дослідник Л.В. Куліков, підтримуючи загалом визначення психічного здоров'я ВООЗ, акцентує увагу на тому, що його (психічне здоров'я) "неможливо визначити без урахування суспільних і групових норм і цінностей, багатьох інших явищ духовного життя людини (певного суспільства, конкретного історичного періоду)".
Відомий психолог Заходу А. Маслоу психічне здоров'я розглядає як наслідок повної задоволеності. Згідно з його поглядами, здорова людина - це щаслива людина, яка живе в гармонії сама зі собою, не відчуває внутрішнього розладу і т. ін. Психічно здоровим людям, згідно з А. Маслоу, властиві, зокрема: здатність любити і бути любленими, відсутність підозрілості; відмова від усіх засобів внутрішнього захисту, безмежна довіра в любовних стосунках, взаємна турбота і відповідальність, внутрішня гармонія, життєрадісність і т. ін.
На думку С.Д. Максименка, психічне здоров'я потрібно розуміти як аспект здоров'я загалом, який наголошує на етапі душевного комфорту, відсутності патологічних психічних виявів і здатності до ефективної діяльності й саморегуляції відповідно до власних (відрефлексованих) цілей та інтересів людини.
Психічне здоров'я людини - це наявність у її психіці активних і пасивних залежних патернів, що постійно генерують позитивний психоенергетичний потенціал, який забезпечує усвідомлене позитивне сприйняття навколишнього світу, гармонію з ним і з собою, особистісний оптимізм та задоволення від життя.
Коли йдеться про психічне здоров'я людини, то маємо на увазі таких людей, у яких нема патології, а психічні відхилення або відсутні, що, фактично, є ідеальним результатом, або мають ненормативний (але не аномальний, не ненормальний) характер.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: ПСИХОЛОГІЧНА ПІДСИСТЕМА СИСТЕМИ НАЦІОНАЛЬНОЇ БЕЗПЕКИ

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок