Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Психологічні основи формування особистості у фізичному вихованні

Психологічні основи формування особистості у фізичному вихованні

Назва:
Психологічні основи формування особистості у фізичному вихованні
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,79 KB
Завантажень:
414
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Психологічні основи формування особистості у фізичному вихованні


ПЛАН
1 Вирішення загальновиховних завдань на уроках фізичної культури
2 Специфічні психологічні особливості виховних завдань на уроках фізичної культури
3 Двоплановість виховного впливу вчителя фізичної культури на учня
4 Формування моральності школярів у процесі занять фізичною культурою і спортом
5 Етапи формування моральної поведінки
6 Самовиховання учнів у процесі занять фізичною культурою
7 Завдання вчителя фізичної культури з керівництва самовихованням школярів
8 Виховання учнів із відхиленням від норм поведінки у процесі занять фізичною культурою і спортом


1 Вирішення загальновиховних завдань на уроках фізичної культури.
Фізичне виховання, як предмет шкільної програми, вирішує поряд з іншими предметами загальновиховні завдання. Фізичне виховання в школі здійснюється в тісному зв'язку з моральним, трудовим, естетичним та ін. вихованням.
Для загального процесу формування особистості має значення, в якому віці впливають на людину ті чи інші фактори, які є сприятливими для її розвитку. Фізичні вправи є особливо цінними для всестороннього розвитку особистості в дитячому та юнацькому віці. Засобами фізичного виховання можна ефективно формувати такі дуже важливі моральні якості, як працелюбність, відповідальність та обов'язок, товариська взаємодопомога, гуманізм, чесність та ін.
Вихованню дружби, товариської взаємодопомоги сприяє правильне підсумовування занять, коли вказується на достатній або недостатній прояв цих якостей. Часто, наприклад, після гри або естафети тільки оголошується результат. Якщо проаналізувати поведінку кожної команди, показати, що команда, яка перемогла, правильно розподілила свої сили, проявила взаємовиручку і тому перемогла, виховний вплив уроку значно підвищується. Важливу цінність для формування особистості мають спортивні змагання. Вони використовуються як для розвитку масового спорту, так і для вирішення завдань морального виховання. Якщо змагання є одним з важливих загально-шкільних традиційних заходів, яким передує велика підготовча робота, тоді їхню виховну цінність важко переоцінити. Відповідальність учасників змагання пов'язана не тільки із захистом своїх власних інтересів, але й насамперед із спортивними інтересами колективу, за який вони виступають.
2 Специфічні психологічні особливості виховних завдань на уроках фізичної культури
Однією з фундаментальних потреб людини є потреба в рухах. Про її розвиток та значення для людини свого часу писали Й. Г. Песталоцці, К. Д. Ушинський, П.Ф. Лесгафт та ін. В немовлячому віці розвиток психіки проходить в тісному зв'язку з розвитком рухів. З віком можливості задоволення потреб у рухах обмежуються. Через це відбувається поступове згасання і самої потреби в рухах.
За словами академіка М. М. Амосова, здоров'я людини визначається не тільки відсутністю у неї хвороб, але і об'ємом, різноманітністю, інтенсивністю рухів, які вона може виконати за день. Обмеженість рухових можливостей є ознакою нездоров'я.
Для підтримання нормальної рухової активності школяр повинен кожного дня виконувати 23-30 тисяч кроків, а дошкільник - 12 тисяч. Спостереження доводять: і ті, і інші виконують половину.
Сьогодні нормальний день старшокласника - шість уроків у школі та 2-3 години на самопідготовку вдома, 3-4 години перегляд телепередач і читання книг.
Діти стоять на зупинках, чекаючи тролейбус, щоб проїхати одну-дві зупинки. Діти чекають ліфт, щоб піднятись на другий-третій поверх.
Фізичне навантаження дуже потрібне дітям! Воно не тільки тренує серце і судини, готуючи до життя, але і розвиває м'язи - периферичне серце, які при потребі приходять на допомогу організмові.
Щоб дитина нормально розвивалась, вона повинна неорганізовано займатись будь-яким фізичним навантаженням не менше двох годин, організовано - одну годину кожного дня. А пульс її повинен підніматись до тренувального ефекту, не менше 140 ударів за хвилину.
3 Двоплановість виховного впливу вчителя фізичної культури на учня
Виховуючи учнів на уроці або під час тренувань, учитель враховує той факт, що школярі знаходяться під виховними впливами школи, сім'ї та соціального середовища.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Психологічні основи формування особистості у фізичному вихованні

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок