Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Я – концепція як фактор життєтворчості у юнацькому віці. Основні аспекти життєтворчості особистості.

Я – концепція як фактор життєтворчості у юнацькому віці. Основні аспекти життєтворчості особистості.

Назва:
Я – концепція як фактор життєтворчості у юнацькому віці. Основні аспекти життєтворчості особистості.
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,87 KB
Завантажень:
139
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Я – концепція як фактор життєтворчості у юнацькому віці. Основні аспекти життєтворчості особистості.
До проблеми творчості, життєвої активності, внутрішнього потенціалу особистості, звертається багато авторів, і, зважаючи на актуальність даної проблеми сьогодні, будуть звертатися ще не раз. Адже це проблема формування активної, творчої особистості, яка є суб’єктом власного життя, а не пасивним спостерігачем.
Отже, в найбільш загальному вигляді, творчий процес пов’язаний із взаємодією суб’єктивного і об’єктивного, в результаті якої з’являється нове – творчі ідеї, теорії, гіпотези, винаходи, твори мистецтва тощо. Нове як продукт творчості містить як певну частину оригінального, такого, чого ще не було, так і частину старого, вже відомого і звичного [21].
Деякі теорії, автори підкреслюють, що творчість є продукт духовного, тому вона повинна бути вільною від зовнішнього детермінізму. Тоді вона буде вільною від стереотипів та продуктивною, тобто буде створювати оригінальні ідеї. Отже, творча особистість повинна володіти незалежністю, свободою, впевненістю.
Сьогодні актуальним є питання створення освітніх програм, тобто стратегічним завданням будь-якого виховного, освітнього закладу є стимулювання життєвої активності вихованця, формування в ньому суб’єкта власного життя, суб’єктом життєтворення. Активність – це здатність змінювати навколишнє середовище відповідно до своїх потреб, а також здатність змінювати самого себе відповідно до певної системи власних цінностей, своїх можливостей, життєвих диспозицій.
Особистість – найдинамічніший творець дійсності, такий, що безпосередньо, щоденно її розвиває та стверджує своїми потребами, вміннями, вольовим, емоційним, творчим потенціалом. Креативність – здатність суб’єкта до перекомбінації елементів ситуації в нові, досі невідомі йому комбінації. Творчий потенціал індивіда може проявлятися в усіх сферах його життя. Творчість – спосіб самореалізації індивіда [19;21].
Кожна людина має свою історію, свій життєвий шлях, який вона проходить і будує самостійно. В.Н.Романець пропонує такий погляд на цю проблему: “життєвий шлях людини – це її індивідуальна історія, що має свої межі, певні періоди, міру завершеності, вичерпності. Творчий шлях є шляхом постійних модифікацій особистісного світу, метою якого є творення людиною самої себе. Життя - це передусім переживання людиною свого життя, минулого, сьогодення, її злетів і падінь. Л.В.Сохань розглядає життєвий шлях як продукт реалізації життєвих планів, цінностей людини. Життєвий шлях – це життя, свідомо побудоване і практично прожите особистістю на основі розуміння сенсу життя і свого місця в ньому. В.О.Таленко самореалізацію розглядає через набуття людиною власної самості [41;13].
До проблеми креативності неодноразово зверталися дослідники, та вона залишається найменш розгаданою частиною людської активності. Російський дослідник проблем творчості П.К.Енгельмеєр зазначав: “Творчість – це життя, а життя – це творчість”. Дійсно, людина сама творить себе, робить своє життя унікальним і неповторним. Щодня його змінюючи, вона оновлює його, що є необхідним атрибутом будь-якої творчості.
Самореалізація – це здійснення особистісних можливостей “я” посередництвом власних зусиль, а також співдіяльності з іншими людьми. Самореалізація активується по відношенню до тих рис, властивостей і якостей людини, які раціонально прийняті і підтримуються суспільством. Разом з тим людина є такою, якою вона зробить себе сама, наскільки вона сама себе відчуває. Самореалізація залежить від успішності оцінки зовнішніх умов і себе по відношенню до цих умов. Передумови до самореалізації закладені в самій природі людини і існують як задатки, які з розвитком людини, з формуванням їх особистісних якостей стають основою для самореалізації. Образ світу також змінюється на протязі життя людини. Він повинен ставати все більш повним і адекватним. Однак умовою успішної самореалізації є динамічна, функціональна єдність, де образ світу і образ “я” ніби врівноважені через адекватне розуміння свого місця в світі і використання адекватних соціальних вмінь.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Я – концепція як фактор життєтворчості у юнацькому віці. Основні аспекти життєтворчості особистості.

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок