Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Стрес і психічне здоров'я викладача

Стрес і психічне здоров'я викладача

Назва:
Стрес і психічне здоров'я викладача
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,91 KB
Завантажень:
469
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Стрес і психічне здоров'я викладача


ЗМІСТ
Вступ
Ознаки стресу
Причини стресової напруги
Стрессогенні фактори в педагогічній діяльності
Деякі поради для запобігання стресу
Як пережити стрес
Метод релаксації (розслаблення)
Підсумок
Література


Вступ
Основні труднощі в діяльності викладача пов'язані з виникненням емоційної напруженості, різних страхів. Все це викликає стан стресу, давайте познайомимося з ним.
Поняття стресу широко відомо навіть за межами психологічної науки, воно було уведено відомим канадським лікарем і біологом Гансом Селье і його можна визначити як «стан неспецифічної напруги, що виникає під впливом суб'єктивно значимих впливів».
Бізнесмен, що витримує постійний тиск із боку клієнтів і службовців; диспетчер аеропорту, що знає, що хвилинне ослаблення уваги – це сотні загиблих; спортсмен, що дуже жадає перемоги, – всі вони витримють стрес. Їхні проблеми зовсім різні, але медичні дослідження показали, що організм у всіх випадках реагує стереотипно, однаковими біохімічними змінами, призначення яких – упоратися з вимогами до людини. Ці стереотипні, інакше кажучи, неспецифічні, біохімічні зміни в організмі, Ганс Селье й назвав стресом. Фактори, що викликають стрес, одержали назву стрессорів. Вони суб'єктивно значимі, тобто специфічні для кожної людини й залежать від ситуації. Заслугою Гансу Селье є розведення понять стресу – неспецифічної реакції й стрессора – фактора її зухвалого, хоча медицина довго не визнавала існування стереотипної відповіді. Здавалося безглуздим, що різні завдання вимагають однакової відповіді. Але якщо задуматися, то й у повсякденному житті існує багато випадків, коли специфічні явища мають загальні неспецифічні риси. На перший погляд важко знайти загальне між людиною, деревом і столом, але Г. Селье відповідає, що всі вони мають вагу. Тиск на шальки терезів не залежить від таких специфічних ознак, як температура, кольори або форма.
Так і між різними стрессорами, що впливають на людей, є щось загальне. Всі вони висувають вимоги до перебудови організму або поводження людини. Це вимога неспецифічно воно складається в адаптації до виникаючих труднощів, яка б вона не була.
З погляду стресової реакції не має значення, приємна або неприємна ситуація, з якої зіштовхується людина. Значима лише інтенсивність потреби в перебудові. Переживання, викликані пропажею гаманця, приводять точно до таких же біохімічних змін, як і переживання від знахідки. В обох випадках виникає однакова потреба пристосування до нової ситуації.
Існування стресу – приклад дивної економічності й раціональності біологічної організації людини. Організму немає необхідності щораз готовити відповідь на різні зовнішні впливи – ця відповідь закладена генетично. Він включає три стадії, які були експериментально виділені Г. Селье: 1- тривога як реакція на виниклий стрессор; 2 - стабілізація, або пристосування до нових умов; 3 - стадія виснаження, вона має місце, якщо нові стрессогенні умови занадто тривалі або важкі.
Однак психологічна концепція стресу має потребу в доповненні. Якщо біохімічна відповідь організму неспецифічна, стереотипний, то його відбиття у свідомості й відчуттях людини сугубо специфічно.
Переживання стресу будуть розрізнятися залежно від інтенсивності що впливають стрессоров, особистої значимості ситуації, до якої або в якій відбувається адаптація а також від индивидуальною потенціалу здатності переносити стресові навантаження. Ці переживання є складовою частиною психічних станів людини.
Стрес не небезпечний, якщо він знаходить доцільний вихід компенсується розслабленням, виступає як, фактор що активізує, життєдіяльність людини. По Г. Селье, існує два види стресу: эустрес і дистрес. Эустрес активізує, мобілізує внутрішні резерви людини, поліпшує протікання психічних і фізіологічних функцій. Дистрес – руйнівний процес, що дезорганізує поводження людини, погіршує протікання психофізіологічних функцій. Эустрес є короткочасним, супроводжується бурхливою витратою «поверхневих» адаптуючих резервів і початком мобілізації «глибоких» Він може давати відчуття підйому внутрішніх сил.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Стрес і психічне здоров'я викладача

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок