Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Розвиток уваги в різних вікових групах. Вправи на розвиток уваги

Розвиток уваги в різних вікових групах. Вправи на розвиток уваги

Назва:
Розвиток уваги в різних вікових групах. Вправи на розвиток уваги
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
15,33 KB
Завантажень:
441
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Розвиток уваги в різних вікових групах. Вправи на розвиток уваги”


Розвиток уваги немовляти та дитини раннього віку
      Перші реакції на подразники в дитини спостерігаються відразу після на-родження. Вона здригається при різкому звуці, відвертається від занадто яскравого світла. Уже на першому місяці життя в маляти виявляється оріє-нтований рефлекс «що таке?», що дає дитині можливість виділяти предме-ти, їхні ознаки на основі пізнавального відношення до них.
      Елементарним проявом уваги є реакція зосередження, коли маля ніби установлює свій аналізатор так, щоб краще сприйняти сигнал. На 2-3 тижні життя в дитини можна помітити слухове зосередження при голосному звуці, коли маля замовкає і припиняє рухи. На 3-4 тижні життя спостерігається зорове зосередження на обличчі дорослого і слухове при його розмові з ма-лям. Немовля не розуміє, що йому говорять, але прислухається. Тим самим створюються передумови для переходу до активного пильнування. Наприкінці першого місяця життя дитина орієнтується па нові, досить сильні подразни-ки, наприклад, затримує погляд на незвичайному предметі.
      Найбільш значимим подразником для дитини стає дорослий. Так, дити-на у віці 2-3 міс. довго зосереджується на обличчі матері, а потім на предме-тах, що включені в контекст спілкування з нею. Протягом усього дитинства найбільш виражене зосередження викликають подразники, що включені в спілкування і спільну з дорослим діяльність.
      Подальший розвиток уваги зв'язаний з освоєнням хапання, що дає можливість утримувати предмети і маніпулювати з ними. Після 6 міс. рефлекс «що таке?» перетвориться в рефлекс «що з цим робити?». Тепер дитина фіксує не тільки предмет, але і його ознаки, а також дії з ним. Це веде до бурхливого розвитку орієнтовио-дослідницької діяльності, зародженню здатності пізнавати навколишній світ. Наприкінці року на основі маніпулювання з предметами виникає розподіл уваги, коли дитина діє одночасно з двома предметами; удосконалюється переключення, наприк-лад, маля складає кульки в коробочку, переносячи фокус уваги з однієї кульки на іншу.
      Особливості розвитку уваги у віці немовляти:
      * спочатку являється як реакція зосередження;
      * зосередження забезпечує виділення з навколишнього світу емоцій, рухів, мови людини як його відмітних ознак, а також предметів і дій з ними;
      * зосередження спричиняє розвиток пізнавального відношення до навко-лишнього;
      * поява властивостей уваги сприяє зародженню більш складних форм поведінки і діяльності.
      У ранньому дитинстві розвиток уваги відбувається при освоєнні ходьби, предметної діяльності і мови. Самостійна ходьба робить для дитини доступ-ною широку область предметів, тим самим розширюючи коло її уваги. Пере-міщення в просторі відкриває для маляти нові можливості, тепер воно саме вибирає об'єкт, на який націлює увагу.
      Освоєння призначення, функцій предметів, удосконалювання дій з ними дозволяють, з одного боку, націлювати увагу па більше число сторін і ознак в об'єктах, а з іншого - удосконалювати властивості самої уваги - розподіл, переключення.
      У зв'язку з оволодінням мовою маля учиться утримувати увагу не тільки на предметах, але і на словах, фразах. Воно починає реагувати на інструкцію дорослого, якщо вона сформульована коротко і вказує па знайомі дитині дії чи предмети: «Принеси м'яч», «Візьми ложку». Маля може вислухати корот-ке прохання до кінця і виконати дію відповідно до нього.
      При збагненні мови в маляти зростає увага до слова, його значення. Те-пер дитина без наочної опори уважно слухає короткі вірші, казки, пісеньки, якщо вони супроводжуються виразністю мови і міміки розповідаючого їх до-рослого.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему: Розвиток уваги в різних вікових групах. Вправи на розвиток уваги

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок