Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Захисні тактики при конфліктних переговорах з керівництвом

Захисні тактики при конфліктних переговорах з керівництвом

Назва:
Захисні тактики при конфліктних переговорах з керівництвом
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,20 KB
Завантажень:
183
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Захисні тактики при конфліктних переговорах з керівництвом
Л.М. Рудина, к.п.н., Інститут психології РАН, член міжнародної психотерапевтичної ліги
Знаменитий психолог Віктор Франкл писала: "Людина не вільна вибирати ситуації, у яких він може виявитися, але в нього завжди залишається останній вибір - як поводитися в цій ситуації".
Згадаємо ключові елементи будь-якої комунікативної взаємодії:
1. Цінність діяльності має сенс тільки в контексті целеполагания. Питання: ЩО я хочу й НАВІЩО мені це потрібно . Відповіді на ці питання визначають "картинку результату", дозволяють "довідатися" нашу мету.
2. Комунікація взагалі й конфлікт, як окремий випадок комунікації - явище сугубо соціальне . У конфлікті завжди беруть участь дві сторони (як мінімум), і варто враховувати психологічні особливості тієї сторони для якісного прогнозу розвитку подій. Зараз для нас буде важливий поведінковий аспект взаємодії .
3. Упевнена більшість людей (приблизно 67% для будь-якої референтної вибірки) дають зі своєму інтелекту на рівні "вище за середнє" - від 6 до 8 балів по 10- ти бальній шкалі. Тобто більшість людей уважають, що вони розумніше більшості. Для начальника це впевненість підкріплюється соціальним статусом. Для нього (з) приказка "я начальник, ти - ... підлеглий" позбавлена іронії, і є простою констатацією факту.
Висновок: якщо ми хочемо працювати в даній організації відносно довго й безвідносно успішно (п. 1 - формулювання мети), нам оведеться приймати високу думку керівника про власну персону (п. 3) як даність. Знання про те, чий він племінник, як і впевненість у нашій незаперечній інтелектуальній перевазі залишимо при собі (п. 2).
В умовах завдання про успішну комунікативну взаємодію є ще один дуже важливий пункт. Співробітники з основних підрозділів, ті, хто робить "живі" гроші, будуть ставитися до вас із фатальною поблажливістю. Керівник може вважати вас дівчинкою (хлопчиком) на побегушках; модним, але марним атрибутом сучасного бізнесу-процесу. Досить імовірно, що керівництво буде час від часу перевіряти вас на фрустрационную толерантність, просто щоб упевнитися, що ви "не даром корм проїдаєте".
"Бути иль не бути - от у чому питання"
Існують різні класифікації конфліктних особистостей. Приведемо деякі з них.
Р.Б. Гительмахер і ін.1 виділяють, з погляду настроєності на конфлікт :
- раціоналіста , що йде на конфлікт свідомо, заради досягнення своїх цілей. Це інтригани, скаржники, таємні месники;
- імпульсивну особистість , учинки якої випливають із сиюминутных вимог ситуації, неусвідомлених спонукань. Все їхнє життя складається з ланцюга напружених емоційних взаємодій;
- ригідну особистість , що не вміє перебудовуватися, пристосовуватися до умов, що змінюються, обставинам.
Сполучення ригідності й завищеної з веде до хворобливої уразливості, підозрілості.
По типі поводження особистості в конфлікті виділяються дві дуже схожі класифікації:
Дж. Скотт2 пропонує таку з: скаржник - інтриган - вибухова людина - парова ковзанка - мовчун - сверхпокладистый .
У класифікації Р. Бринкмана, Р. Кершнера3 присутні: танк - снайпер - граната - всезнайка - вискочка - завжди згодний - зроблю потім - ніякий - людина "ні" - скиглій .
Навряд чи керівник буде "завжди згодним мовчуном". Постараємося об'єднати ці класифікації, виділивши найбільш характерні з "неможливих" типів керівників, і перейдемо на практичний рівень обговорення, формуючи ефективні захисні тактики.
Насамперед , згадаємо, що існують чотири основних версії поводження , у випадках, коли нам нав'язують манипулятивный вид комунікації. Отже, можна:
- Нічого не з . Є китайська приказка: якщо довго сидіти на березі ріки, можна побачити, як мимо пропливе труп ворога . Якщо ви здатні сприймати перманентний конфлікт із отстраненностью буддистского ченця - це гарний варіант. Частина проблем дійсно розсмоктується сама.
- "Проголосувати ногами" . Згадаєте, що обережність і розсудливість - перші ознаки доблесті. Знайдіть нове місце додатка своїх талантів і не утрудняйте себе прощальним ляскотом дверима.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Захисні тактики при конфліктних переговорах з керівництвом

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок