Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Проблема особистості: соціально-психологічний аспект аналізу

Проблема особистості: соціально-психологічний аспект аналізу

Назва:
Проблема особистості: соціально-психологічний аспект аналізу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,97 KB
Завантажень:
199
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Тема: "Проблема особистості: соціально-психологічний аспект аналізу"
План:
Особистість як невід'ємна складова суспільства. Взаємозв'язок між поняттями "особистість", "індивід", "індивідуальність".
Соціально-психологічна структура особистості.
3. Соціалізація особистості: сфери, стадії, інститутий механізми.
Література:
Бурлачук Л. Ф., Келесі М. Про критерії розвитку особистості// Вісник Київського університету. Серія: Соціологія. Психологія. Педагогіка. - Вип.2. - К., 1996. - С.90-93.
Дон іенко Е. А. Социетальная психика. - К., 1994.
Зим бардо Ф., Ляйппе М. Социальное влияние. -СПб., 2000.
Милтс А. А. Гармония и дисгармония личности: Пер. с латьіш. -М., 1990.
Орбан Л. 3. Становление личности: Монография. - М., 1992.
Орбан-Лембрик Л. Е. Соціальна психологія: Посіьник. - К.: Академвидав, 2003. -448с.
Психологія професійної діяльності і спілкування / За ред. Л. Е. Орбан, Д. М. Гриджука.-К., 1997.
У поняття "особистість" звичайно включають такі якості, котрі є, більш-менш стійкими і свідчать про індивідуальність людини, визначаючи значущі для людей вчинки.
Особистість - це людина, взята в систем і таких її психологічних характеристик, котрі соціально зумовлені, проявляються в суспільних зв'язках і стосунках, є стійкими, визначають моральні вчинки людини які мають істотне значення для неї самої й оточуючих.
Між поняттями "людина", "індивід", "особистість", "індивідуальність" є певні відмінності (див. Рисі). Найширшим поняттям є "людина", оскільки воно включає в себе сукупність усіх людських рис, які притаманні людям незалежно від того, чи є вони в
конкретно взятої людини. Індивід - це конкретний представник людського роду у сукупності психологічних та біологічних ознак. Індивідуаль-ність - це найвужче поняття, яке містить в собі тільки ті індивідуальні й особистісні якості людини, таке їх поєднання, яке відрізняє конкретну людину від інших людей.
До загальної структури особистості включають здіб-ності, темперамент, характер, тіньові якості, емоції, мотиви, соціальні установки.
Здібності - це індивідуально стійкі якості людини, які визначають № успіхи в різних видах діяльності.
Темперамент включає ті якості, від яких залежать реакції людини ми інших людей і соціальні обставини.
Характер містить якості, які визначають вчинки стосовно інших и мі лей.
Вольові якості охоплюють декілька спеціальних особистісних Якостей, які впливають на прагнення людини до досягнення Поставлених цілей.
Емоції й мотивація - це, відповідно, переживання й спонуки до діяльності,
Соціальні установки - переконання й стосунки людей. Особистість виражає належність людини до певного суспільства, історичної епохи, культури, науки, традицій тощо. Поняття " особистість" має сенс лише в системі суспільних відносин - там, де може виявлятися соціальна роль чи сукупність ролей. Ідеться не про своєрідність і різноманітність цих ролей, а насамперед про специфічне розуміння індивідом своєї ролі, про внутрішнє ставлення до неї, вільне й зацікавлене чи вимушене й формальне її виконання.
Суспільство для особистості є не просто зовнішнім середовищем, а певною системою взаємозв'язків.
Різноманітні концепції співвідношення особистості та суспільства є методологічною платформою різних наукових шкіл, засобом визначення їх стратегії й тактики.
Прогресивні зміни механізмів соціально-психологічного відоб-раження, способів поведінки, видів діяльності людини зумовлені єдністю соціальних впливів з її природними можливостями. Багато вчених стверджує, що вивести закономірності взаємозв'язку особистості й суспільства, умови й чинники, які впливають на цей процес, послуговуючись даними тільки психології, соціології, етно-графії, медицини чи біології, неможливо. Потрібна міждисциплінарна кооперація, що дало б змогу врахувати всі наукові досягнення у вивченні людини.
Прагнучи розширювати сферу спілкування та впливу, досягти взаєморозуміння, з'ясувати причину власної поведінки та вчинків інших, особистість вступає в активну взаємодію з оточенням, тобто виявляє активність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Проблема особистості: соціально-психологічний аспект аналізу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок