Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Психотерапія алкогольної залежності

Психотерапія алкогольної залежності

Назва:
Психотерапія алкогольної залежності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
18,83 KB
Завантажень:
59
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
Реферат на тему:
„ Психотерапия алкогольної залежності”


ПСИХОТЕРАПІЯ
У далекій старовині говорили, що лікування людей можна проводити за допомогою «трави, ножа і слова». Таким чином, лікувальна дія слова однієї людини на іншу була відома давно, проте, методом лікування, що має теоретичне обґрунтування і розроблені прийоми, психотерапія стала порівняно недавно.
Психотерапія як клінічна дисципліна припускає вплив людського слова (лікаря) на психіку хворого людини, а через неї на тілесні і психічні страждання пацієнта. П. Б. Ганнушкін писав: «Істерик, психастеник, сангвінік, маніяк — всі вони кожен по-своєму реагують на одне і те ж захворювання: істерик маскуватиме свою істинну хворобу і поведе лікаря по абсолютно помилкових слідах, психастеник перебільшуватиме, а сангвініка зменшувати і навіть заперечувати своє захворювання. По відношенню до кожного з них лікар повинен точно встановити той плюс, ту добавку, яка повинна бути віднесена за рахунок психіки хворого, тільки тоді може бути намічена лікарська правильна лінія поведінки. Не слід думати, що все це торкається рідкісних, а отже, і неважливих випадків, коли справа йде про соматичні захворювання у виражених психопатів, зовсім ні. Так звані психічно нормальні люди мають свій характер, свої психічні особливості».
Цей вислів П. Б. Ганнушкина має особливе значення для тактики психіатра-нарколога при лікуванні хворих на алкоголізм, наркоманію. Бо цим хворим властиві понижена критика, брехливість і виверткість, зміна пам'яті, загальне зниження інтелекту. Все це ставить перед наркологами, провідними психотерапію, задачі глибокого вивчення особи кожного хворого, виробляти уміння співпереживати, бути глибоко зацікавленим в кінцевій меті — лікуванні хворого, примусити різних хворих — тупих, активних, байдужих, мовчазних, еротичних, холодних, недовірливих, насторожених, придуркуватих, балакучих — повірити в лікування, зробити їх активними союзниками в боротьбі: хворий — хвороба — лікар! Важлива емоційна дія лікаря на хворого.
Психотерапія при алкоголізмі повинна бути комплексною і різноманітною, оскільки з її допомогою робляться спроби, з одного боку, розірвати патологічний круг хворобливого стану, звикання до алкогольних напоїв, з іншою — встановити нові соціальні зв'язки хворого з навколишнім середовищем. Таким чином, в першому випадку психотерапія є могутнім лікувальним засобом, в другому — свого роду соціальним методом дії.
Психотерапія повинна застосовуватися на всіх етапах лікування алкоголізму, зрозуміло, з урахуванням особових особливостей пацієнта, стадії захворювання, типу вищої нервової діяльності, соціальних зв'язків, інакше кажучи, бути суто індивідуальною. Лікарю належить право вибору методу лікування.
Таким принциповим напрямом психотерапії є напрям, що знімає патологічний стереотип через який стійко фіксуються симптоми хвороби. Такий вид психотерапії особливо показаний при лікуванні алкоголізму, наркоманії, токсикоманії. Наступні: види психотерапії – це регулюючий, який регламентує відношення пацієнта до етіологічних чинників або самої хвороби; седативний – заспокійливий, цей метод повинен допомогти хворому зняти тяжкість хворобливої симптоматики, спокійніше відноситися до неї; стимулюючий, направлений на підвищення тонусу хворого, його опірності хвороби. Така систематика достатньо умовна.
До методів спеціальної психотерапії відносять раціональную, непряму, суггестію психотерапію, що проводиться в стані неспання, гіпнотерапію, педагогічну, аутогенну, імаготерапію, библиотеко-терапію, мелотерапію і ін. Лікування проводиться індівідульно і колективно.
Перед початком психотерапії лікар обов'язково повинен познайомитися з кожним хворим, зібрати анамнез, визначити тип нервової системи хворого, вирішити, наскільки глибоке прагнення його до лікування, встановити доброзичливі, довірчі відносини з хворим. Без цієї підготовчої роботи подальше лікування буде безуспішним, оскільки основою психотерапії є дія слова лікаря на хворого.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Психотерапія алкогольної залежності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок