Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Соціально-психологічні детермінанти інноваційної культури в гуманітарному вищому навчальному закладі

Соціально-психологічні детермінанти інноваційної культури в гуманітарному вищому навчальному закладі

Назва:
Соціально-психологічні детермінанти інноваційної культури в гуманітарному вищому навчальному закладі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,57 KB
Завантажень:
467
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Соціально-психологічні детермінанти інноваційної культури в гуманітарному вищому навчальному закладі


Однією з основних причин неефективного здійснення державної інноваційної політики є вкрай малі обсяги нововведень навіть у тих галузях, які зазвичай розглядаються як інноваційні, у тому числі й у сфері людського капіталу (освіта, наука, культура, екологія). (Тим часом у Західній Європі саме в інноваційних галузях створюється та реалізується понад 80 % інновацій [1, с. 43]). Причини такого становища мають переважно техніко-економічний характер і зовсім не стосуються здатності сприймати інновації особистістю чи спільнотою, тобто мова повинна йти про феномен інноваційної культури.
В умовах становлення та розвитку економіки інформаційного типу якісно новим ресурсом стають творчі здібності людей, здатних постійно генерувати нові ідеї, розробляти передові технології. Важливим чинником формування бажаних параметрів інноваційного ресурсу, з огляду на довгострокове зростання культурних, соціально-економічних, творчих стандартів суспільства, необхідно розглядати не стільки економічну, скільки соціальну політику, спрямовану на розвиток творчих здібностей громадян, формування відповідного рівня інноваційної культури [2].
Аналіз наукових праць, присвячених проблемам інноваційного розвитку та інноваційних технологій у системі вищої освіти [3 – 10], свідчить про недостатнє вивчення особливостей формування інноваційно активної особистості та інноваційної культури як науково-педагогічних працівників, так і студентів.
Відтак, метою нашого дослідження було встановлення соціально-психологічних детермінант інноваційної культури в гуманітарному вищому навчальному закладі. Об’єкт дослідження – інноваційна культура науково-педагогічних працівників і студентів соціономічних спеціальностей. Предмет дослідження – індивідуально-психологічні якості особистості науково-педагогічних працівників і студентів та фактори медійної освіти, що впливають на рівень їх інноваційної культури.
Основна гіпотеза дослідження полягала в припущенні існування залежності інноваційної культури науково-педагогічних працівників і студентів від особистісних чинників та факторів медійної освіти.
При виконанні дослідження вирішувались такі завдання:
· аналіз значення, поняття, змісту та функцій інноваційної культури;
· оцінка тих індивідуально-психологічних якостей особистості науково-педагогічних працівників і студентів, що визначають рівень їх інноваційної культури в гуманітарному вузі;
· встановлення мультифакторних залежностей рівня інноваційної культури та найбільш значущих особистісних чинників, що впливають на її формування і розвиток;
· розробка напрямків підвищення рівня інноваційної культури науково-педагогічних працівників і студентів гуманітарного вузу;
· визначення перспектив подальших досліджень проблеми.
Методологічну й теоретичну базу дослідження складають структурні компоненти особистості науково-педагогічного працівника і майбутнього випускника гуманітарного вузу [11], аксіологічний та структурно-функціональний підхід до розуміння сутності інноваційної культури, методологічні принципи інноваційних технологій в сучасному гуманітарному вузі [10].
Методи досліджень
Індивідуально-психологічні якості особистості науково-педагогічних працівників і студентів гуманітарного вузу досліджувалися за спеціально розробленими опитувальниками, до яких увійшли найважливіші якості з точки зору формування та впливу на інноваційну культуру (відповідно, 26 та 22 якості). Досліджуваним пропонувалось визначити за 10-бальною шкалою важливість певної якості для науково-педагогічного працівника і студента та їх наявність. Оцінка здійснювалась за принципом: чим вищий рівень самооцінки у балах, тим більша важливість і наявність певної якості у досліджуваного.
До дослідження було залучено 16 штатних науково-педагогічних працівників та 35 студентів III – IV курсів економіко-юридичного факультету гуманітарного вузу (психологи, менеджери, юристи).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Соціально-психологічні детермінанти інноваційної культури в гуманітарному вищому навчальному закладі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок