Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Інформаційне забезпечення виборчої кампанії

Інформаційне забезпечення виборчої кампанії

Назва:
Інформаційне забезпечення виборчої кампанії
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,07 KB
Завантажень:
214
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Інформаційне забезпечення виборчої кампанії


Виборчі кампанії, а вірніше, виборчі технології, «покликані зробити заплановані результати», як-от забезпечити «обрання» того або іншого кандидата. Ця ціль досягається через створення і корекцію установок, емоцій і поведінку різноманітних груп електорату.
У літературі виділяють два типи політичної пропаганди: м’який і жорсткий. Перший тип спрямований на еволюційне перетворення існуючої системи психологічних настанов, стереотипів і т. ін., другий - на докорінну перебудову цієї системи1. У виборчій кампанії переважно застосовують м’які, але сильнодіючі методи, це пов’язано в першу чергу з короткоплинністю кампанії2.
Перш ніж розглянути методи пропаганди і контрпропаганди у виборчій кампанії коротко ознайомимося з основними підходами до вирішення завдання.
Закони сприйняття та обробки інформації людиною досить універсальні. Завдання пропагандистської кампанії - сформувати соціальну установку електорату. Соціальний технолог вивчає доступні характеристики виборця - його соціальне середовище, загальну піддатливість переконанню, установки, що активізуються комунікативним актом тощо, - й залежно від результатів аналізу конструює повідомлення. Ефективність повідомлення визначається вдалим вибором форми, аргументації, каналу передання, врахуванням ситуативних характеристик, підбором комунікатора, що належить до такої групи й виконує таку соціальну роль, яка не конфліктує з установками реципієнта.
Пропагандисти не прагнуть змусити людину свідомо аналізувати інформацію, вони радше апелюють до підсвідомості й намагаються викликати реакцію на тілесному рівні.
Сучасна пропаганда оперує образами а не інформацією. Чим емоційніші, тим дієвіші повідомлення, тому що запам’ятовуються ті, від яких залишається враження. Емоційно забарвлена інформація залишається в пам’яті надовго, можливо, на все життя.
Ефективні техніки переконання та пропаганди базуються на роботі з правою півкулею мозку, яка відповідає за образне мислення та уяву.
Активно у пропаганді використовують властивості межових станів свідомості. Найефективнішими при цьому є техніки, які використовують вплив на тіло. На ефекті тілесного впливу побудована робота з послідовниками культів, учасниками мітингів та страйків, аудиторією рок-концертів та спортивних змагань.
Цим зумовлена популярність розміщення реклами в концертах, залучення музикантів до передвиборчих кампаній та екологічних програм.
Розглянемо основні методи пропаганди і контрпропаганди у виборчій кампанії.
«Використання авторитетів (груп впливу)». Метод полягає у використанні авторитетних, відомих для цільової аудиторії людей або груп. Даний метод є одним із найпоширеніших в практиці виборчих кампаній. Наприклад, у ході виборчої кампанії мера міста Києва в 1999 відома співачка Софія Ротару виступала на підтримку Г. Суркіса, а відомі спортсмени - боксери Володимир і Віталій Клички виступили на підтримку О. Омельченка.
«Стверджувальні заяви». Метод полягає в поширенні різноманітних тверджень у якості самоочевидних, таких що не потребують доказів. Ці твердження можуть бути як достовірними, так і ні. На основі даного методу побудована велика частина пропаганди.
«Станьте на бік переможців». У даному методі експлуатується бажання людей бути на боці переможця, аудиторія переконується в необхідності діяти так, щоб виявитися «на боці переможців», бути «як усі». У виборчій кампанії метод часто використовується у виді таких пропагандистських тим: «Кандидат N - кандидат номер один» або «Кандидат N - кандидат переможець», а також у закріплення теми «Все рівно переможе N». У президентській кампанії 1999 року на боці Л. Кучми виступили відомі люди: астролог Павло Глоба і психотерапевт Кашпировський, які в безапеляційній формі заявили, що Президентом буде Л. Кучма.
«Спрощення проблеми». Суть методу «спрощення» полягає у зведенні складних соціальних, політичних, економічних або військових проблем до простих інтепретацій, що відповідають інтересам тих, хто веде пропаганду.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Інформаційне забезпечення виборчої кампанії

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок