Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Невербальне спілкування

Невербальне спілкування

Назва:
Невербальне спілкування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,28 KB
Завантажень:
719
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Невербальне спілкування полягає в передачі і одержуванні інформації за допомогою міміки, пантоміміки, різного роду сигналів і символів.
Велике значення в невербальному спілкуванні має мова погляду (тривалість погляду, тип погляду, розмір зрачка, якість, зміст погляду). Погляд передає не лише емоції, а також і змістовну інформацію.
У невербальній комунікації люди послуговуються жестами. Жестикулюють намірено і спонтанно. Кількість, активність жестів і їх значення залежать від національних, групових, сімейних традицій, темпераменту і характеру людини. Детальний опис мови жестів можна знайти в роботах Арджайла, А.Піза, Горелова і Єнгаличева та ін.
Про емоції людини багато говорить міміка, рухи, вегетативні прояви ("почервонів", "зблід", "спітнів"), вираз очей, розмір зіниці. Найбільш вираженими емоції проявляються на обличчі й у різних позах (задоволення, захоплення, жаху).
Американський психолог Р.Вудвортс розділив емоції на шість видів:
1) любов, щастя, радість, веселощі;
2) подив;
3) страх, страждання;
4) гнів, рішучість;
5) огиду;
6) зневагу.
Звичайно емоції асоціюються з мімікою в такий спосіб:
- подив - підняті брови, широко відкриті очі, опущені вниз кінчики губ, відкритий рот;
- страх - підняті і зведені над переніссям брови, широко відкриті очі, куточки губ опущені і трохи відведені назад, губи розтягнуті в боки, рот може бути відкритим;
- гнів - брови опущені, ніс зморщений, нижня губа випнута або піднята і зімкнута з верхньою губою;
- сум - брови зведені, очі не яскраві, куточки губ злегка опущені;
- щастя - очі спокійні, куточки губ підняті.
Невербальні засоби спілкування виявляються в наступних варіантах:
а) супровід мовної частини повідомлення ("...з подихом відповів: Як там добре!");
б) сигналу про протилежний зміст (фальшивий тон, "по очах було видно, що це не так").
Звідси відповідь: хочете довідатися правду про емоційний стан людини - дивитеся йому в обличчя.
Мовлення містить у собі безліч повідомлень у так званих невербальних елементах спілкування, серед яких можна назвати наступні.
1. Пози, жести, міміка. У цілому вони сприймаються як загальна моторика різних частин тіла (рук - жестикуляція, обличчя – міміка, пози – пантоміма). Ця моторика відображає емоційні реакції людини. Невербальне спілкування найчастіше використовується для встановлення емоційного контакту із співрозмовником і підтримки його в процесі бесіди, для фіксації того, наскільки, добре людина володіє собою, а також для отримання інформації про те, що люди в дійсності думають про інших або про певну ситуацію.
Жести. Виразні рухи руками називають жестами.
Жест може сказати багато про що. І, звичайно, ми усі з дитинства знаємо, що першим подає руку старший, якщо спілкуються люди однієї статі, і першою подає руку жінка, якщо співрозмовники різної статі. Порушення цього правила є помилкою.
Рукостискання. Неодмінним атрибутом будь-якої зустрічі і прощання є рукостискання. Воно може бути інформаційним, особливо його інтенсивність і тривалість. Занадто коротке, мляве рукостискання дуже сухих рук може свідчити про байдужність. Навпаки, тривале рукостискання і занадто вологі руки свідчать про сильне хвилювання. Коротке рукостискання поряд з посмішкою і теплим поглядом демонструє дружелюбність. Однак затримувати руку партнера у своїй руці не варто: у нього може виникнути почуття роздратування (він начебто потрапив у капкан).
Жести і пози. У практиці ділової взаємодії виділяють декілька основних жестів, що відображають внутрішній стан людини. Дійсно, рухи руками і тілом передають багато повідомлень про людину.
По-перше, у них виражається стан організму і безпосередні емоційні реакції. Це дозволяє скласти певну думку про темперамент людини.
По-друге, пози і рухи тіла виражають багато рис характеру людини, ступінь його впевненості в собі, скутість або розкутість, обережність або настирливість.
По-третє, у позах і жестах проявляються культурні норми, засвоєні людиною.
По-четверте, жестам і позам приписують умовні символічні значення.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Невербальне спілкування

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок