Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Психосинтез: від душевної кризи до вищого "Я".Р. Ассаджолі (1888—1974)

Психосинтез: від душевної кризи до вищого "Я".Р. Ассаджолі (1888—1974)

Назва:
Психосинтез: від душевної кризи до вищого "Я".Р. Ассаджолі (1888—1974)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,50 KB
Завантажень:
475
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
РЕФЕРАТ
На тему:
Психосинтез: від душевної кризи до вищого "Я".
Р. Ассаджолі (1888—1974)


Ідея психосинтезу має свою історію, пов'язану з досягненнями психо-логії та психіатрії. П.Жане говорив про "ментальний синтез". 3. Фрейд ука-зував на синтезуючу функцію ego. Мова йшла про відновлення стану, який передував розщепленню, дисоціації процесів у результаті психо-логічної травми або глибокого конфлікту. Що ж до таких авторів, як Юнг, Медер, Карузо, Стокер і Кречмер, то вони мають на увазі синтез існування і синтетичну психотерапію з метою розвитку цілісної та гар-монійної особистості.
Роберто Ассаджолі у своїх психологічних міркуваннях кваліфікує су-часну цивілізацію як загострено екстравертовану, як таку, що досліджує і знищує природу для задоволення своїх потреб і квазіпотреб.
Ассаджолі зазначає, що внесок у пізнання психіки людини зробили пси-хосоматична медицина, психологія релігії (В.Джемс та ін.), дослідження надсвідомого з його особливими проявами (інтуїція, інсайт, геніальність, творчість, обдарованість, космічна свідомість тощо), парапсихологія, індійська психологія, "твори розуміння" (Г.Кайзерлінг), холістичний підхід і психологія особистості (Шмутц, Олпорт, Голъдштейн, Маслоу, Перлз, рух у Швейцарії під назвою "Лікування особистості", персоналізм В.Штерна), міжособистісна та соціальна психологія, психіатрія, антропо-логія (Саллівен, К.Левін, П.СорокІн, М.Мід), "активні методи лікування і розвитку особистості" (зокрема, психодрама Дме.Морено, Е.Берна та ін.).
Підсумовуючи ці дослідження, Ассаджолі в якості пояснювальної та інструментальної моделі індивідуального буття людини пропонує так звані ''Карти внутрішнього світу".
За Ассаджолі, модель структури психіки передбачає: вище, середнє та нижче несвідоме. Нижче несвідоме керує діяльністю тіла, воно включає прості потяги, комплекси з сильним емоційним зарядом, кошмарні сно-видіння і фантазії, парапсихологічне, фобії, манії, примусові ідеї та бажання. Середнє несвідоме — це бадьорість свідомості, де відбувається визрівання задуму. Вище несвідоме — натхнення в різних формах твор-чості, етичні "імперативи", потяг до героїчних вчинків, альтруїстична лю-бов, екстаз, парапсихічні функції. Коли йдеться про поле свідомості, то мають на увазі насамперед усвідомлювану частину нашої особистості.
Свідоме "Я" — чисте самоусвідомлення, центр нашої свідомості, а не просто відчуття, думи, почуття як зміст нашої свідомості. Плинні форми усвідомлення, в яких потопає людина, слід відрізняти від свідомого, "Я", чистого "Я".
1. Нижче несвідоме
2. Середнє несвідоме
3. Вище несвідоме
4. Поле свідомості
5. Свідоме "Я"
6. Вище "Я"
7. Колективне несвідоме
Вище "Я" — той центр, з якого виходить чисте "Я" і в який воно вхо-дить під час сну. Пізнання вищого "Я" описано у працях Р.Бекка, В. Успенського, Андергіпла, І.Лапшина та ін. Це "Я" можна відтворити також за допомогою методик "процесу - індивідуації" К.Г.Юпга, прийомів раджа-йоги, "пробудженого сну" Дезуаля і т.д., а ще раніше це питання піднімали Кант і Гербарт у спробах вирізнити ноуменальне "Я". Особове, свідоме ''Я" є лише його відображенням, проекцією на поле особистості. Це ноуменальне "Я" в теорії Ассаджолі виступає синтезуючим центром, нав-коло якого постає справжня особистість.
Ідея колективного несвідомого спрямована проти екзистенціалістського розриву індивідуальних існувань. Зовнішня лінія овалу не відокремлює, а більше пов'язує — щось на зразок "психічного космосу". Ассаджолі заува-жує, що Юнг не досить чітко подав структуру колективного несвідомого, включивши до нього як примітивні архаїчні структури, так і вищу нова-торську діяльність надсвідомого порядку.
Ассаджолі стверджує, що не існує двох "Я" — відокремлених одна від одної істот. Існує єдине "Я", що виявляється на різних рівнях усвідомлення та самоосягнення. Саме такий підхід, на думку Ассаджолі, дає можливість по-справжньому зрозуміти драматичні колізії нашого життя та знайти засо-би їхнього вирішення, визначити шлях звільнення від ілюзій та фантазмів (привидів).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему: Психосинтез: від душевної кризи до вищого "Я".Р. Ассаджолі (1888—1974)

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок