Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Невербальні канали передачі інформації

Невербальні канали передачі інформації

Назва:
Невербальні канали передачі інформації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,51 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Невербальні канали передачі інформації


ПЛАН


Вступ
Одне з основних завдань сучасного керівника – вирішення психологічних задач, що виникають в процесі спілкування та взаємодії з підлеглими, колегами та начальством.
Це вимагає від людини керівника здібностей здійснення формування у підлеглих відповідних психологічних та моральних рис як необхідних умов їх повсякденної діяльності.
Наука доводить, а життя підтверджує, що успіх будь-якої справи в умовах ринкової економіки залежить не тільки від якості товару, що виготовляється чи послуги, а у не меншому ступені і від рівня життя людей, що виготовляють цей товар чи послугу.
Тому сьогодні досвідчений керівник витрачає більшу частину свого робочого дня не на вирішення фінансових, технічних чи організаційних проблем, а на вирішення психологічних задач, що виникають у процесі спілкування та взаємодії з підлеглими, колегами та начальством.
Керівник повинен використовувати всі канали передачі інформації, які існують у природі, для досягнення найбільш ефективного спілкування та взаємодії з персоналом. Одним з видів таких інформаційних каналів є невербальний спосіб прийому-передачі інформації.
1. Значення невербальних каналів передачі інформації в житті людини
Дивно, що людина рідко усвідомлює, що його поза, жести і рухи можуть суперечити тому, що повідомляє його голос. Коли ми говоримо, що людина чуттєва і має інтуїцію, ми маємо на увазі, що він має здатність читати невербальні сигнали іншої людини і порівнювати ці сигнали з вербальними. Дослідники виділяють кілька класифікацій жестів: уроджені і придбані; відкриті і закриті. Що ж стосується міміки, то вона може бути умовною і не умовною. Більшість жестів невербального поводження є придбаними, і значення багатьох рухів і жестів культурно обумовлено.
Звичайно ж, як вербальні мови відрізняються друг від друга в залежності від типу культур, так і невербальна мова однієї нації відрізняється від невербальної мови іншої нації. (Так європейський жест дражніння - висовування язику - у китайців означає погрозу, в Індії - гнів, у народів майя - мудрість). Ключем до правильної інтерпретації жестів є врахування всієї сукупності жестів і конгруентність вербальних і невербальних сигналів.
Мова нашого тіла більш правдивою, аніж мова слів. Ми навчилися говорити дотримуючи визначеного контролю, а в заплутаних ситуаціях прибігати в ім'я порятунку до неправди. І використовуючи наявні в нас у запасі слова, нам це більш-менш вдається. Мова тіла, не привчена до подібної поведінки, може служити дуже коштовною інформацією про справжню правдоподібність сказаного.
Під нормальною поведінкою ми маємо на увазі те, що адекватне реальності. Великої області нормальної поведінки протистоїть та, що відхиляється від норми. Ми вважаємо поведінку нормальною у тому випадку, якщо вона знаходиться в рамках чекань оточення. Ці чекання і визначають, чи є поведінка нормальною, аномальною чи порушеною.
Інстинктивна поведінка. Інстинктивні дії являють собою уроджені засоби здійснення рухів, що забезпечують прояв первинних інстинктів.
Придбана поведінка. В результаті одержуваних уроків чи самокритичного спостереження за самим собою і відповідної тренування поведінки .
Запозичене поводження. Запозичену поведінку можна розділити на:
1. «відкрите» самостійно;
2. наслідувальне (спільність людей у значній мірі впливає на нашу поведінку якщо ми не хочемо виявитися за межами тієї чи іншої спільності, то тоді ми змушені переймати (запозичати) знаки (мова) і зразки поведінки (мова тіла). Процес запозичення протікає в більшості випадків несвідомо і непомітно для нас самих).
Реактивна поведінка. Наша поведінка улаштовується внутрішніми і зовнішніми подразниками. Ми сприймаємо те про що, у нас склалося уявне враження, і спочатку ми відповідаємо на нього тим чи іншим почуттям, що відбувається з якогось внутрішнього переживання.
Реакції на поведінку Будь-яка активна діяльність, будь-яка поведінка того чи іншого індивіда викликають різну реакцію в навколишніх: терпимість, заохочення, осуд.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Невербальні канали передачі інформації

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок