Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Сенситивні періоди життя і їх коди - числа Фібоначчі

Сенситивні періоди життя і їх коди - числа Фібоначчі

Назва:
Сенситивні періоди життя і їх коди - числа Фібоначчі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
16,93 KB
Завантажень:
160
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 
Сенситивні періоди життя і їх коди - числа Фібоначчі
План
1. Психоаналітична концепція особистості
2. Колективне несвідоме
3. Архетипи
4. Інтроверти і екстраверти
5. Психологічні типи
6. Словесно-асоціативний тест
7. Запитання для самостійної роботи
8. Альтернативно-тестові завдання для самоконтролю

У психології визначені граничні моменти, кризи, докорінні зміни життєвого шляху людини, що свідчать про перетворення структури і функцій її душі. Якщо людина успішно впоралась із такими кризами, то вона здатна вирішувати завдання іншого ступеня складності, про що раніше навіть не здогадувалась.
Наявність докорінних змін дає підстави розглядати час життя як вирішальний чинник душевного розвитку. Адже природа обмежує час життя: не "скільки буде, стільки і буде", а нам надається саме стільки часу, щоб розвиток уможливлювався:
а) у структурах душі і тіла;
б) у почуттях, мисленні і психомоторній - доки вони не перебуватимуть у гармонії, яка необхідна для того, щоб утворився і почав функціонувати механізм творчості;
в) у структурі енергопотенціалу.
Розвиток тіла не зупинити: дитина стає дорослою людиною. Інша річ - механізм творчості. Його розвиток можна загальмувати і змінити його напрям.
А чи має кожен "потерпілий" змогу наздогнати час? Безумовно. Але для цього він мусить здійснити величезну роботу над собою. Те, що розвивається вільно, природно, не вимагає спеціальних зусиль: дитина вільно розвивається і не помічає цієї величезної роботи - природа нагороджує її за цю роботу задоволенням і натхненням, оскільки процес вільного (без форсування) розвитку відбувається без насильства над собою.
Ось чому не потрібно забувати про час, адже робота над собою -своєю душею і тілом - тривалий, багаторічний процес. Не встигнеш оглянутися, зупинишся - позаду незроблене. Робота не рухається, а час витрачено марно. І повернутись уже не має сили. Що ж робити?
Як тлумачить сенс життя буденна свідомість? Обиватель бачить його таким: спочатку — народження, згодом - розквіт сил, а врешті - все іде "під гірку".
Мудрець скаже: все набагато складніше! Сходження він ділить на етапи: дитинство, підлітковий вік, юнацтво... Чому так? Мало хто здатен відповісти, хоча кожен упевнений, що це замкнуті, цілісні етапи життя.
Щоб з'ясувати, як розвивається механізм творчості, В. В. Клименко (1991, 1996) скористався математикою - законами чисел Фібоначчі і пропорцією "золотого перетину", законами природи. Інакше кажучи - законами природи і життя людини.
Якщо записати в рядок числа Фібоначчі, то отримаємо: і, 1,2,3,5, 8, 13, 21, 34, 55, 89 і т.д. Відношення між числами Фібоначчі становить 0,618. Пропорційність встановили ще давні єгиптяни, а застосував до математики Піфагор. Це результат поділу цілого на дві нерівні, але пропорційні частини. Свого часу число дістало назву "божественної пропорції", "золотого ділення", а пізніше геніальний Леонардо да Вінчі вжив уперше для позначення цієї пропорції поширений тепер термін - "золотий перетин".
Відтоді ця пропорція була встановлена в багатьох природних явищах (в будові нашого з вами тіла, в ботаніці, у квантово-механічних процесах). У наш час золотий перетин як закон природи застосовується до практичної діяльності людини, він знайшов широке наукове застосування в математиці, техніці, музиці, естетиці тощо.
Розвиток людини теж відбувається відповідно до божественної пропорції, підпорядковується закону її чисел, згідно з якими наше життя поділяється на етапи з тими чи іншими домінантами в механізмі творчості.
Далі йтиметься про прогресивні зміни в людині, що нормально народилася і нормально, природно розвивається, яка не має спадкових хвороб і травм мозку.
Числа Фібоначчі поділяють наше життя на етапи за кількістю прожитих років:
0 (початок відліку - дитина народилася, але вона зовсім не порожнє місце, не "табуїа раса", на якій природа і люди "писатимуть" життєвий шлях. Народилася Людина. У неї ще не розвинулися не лише психомоторика, мислення, почуття, уява, а й оперативний енергопотенціал. Відокремившись від матері, вона - початок життя з новою гармонією:—
дитина опановує ходу і вивчає найближче оточення;—
розуміє мову і діє за словесними вказівками;—
діє, використовуючи слова, ставить запитання;
5 - "вік грації" - гармонія психомоторики, пам'яті, уяви і почуттів, що вже дасть можливість дитині охопити світ як цілісність;
8 - панування почуттів, яким слугує уява, а мислення силами своєї критичності спрямоване на підтримування внутрішньої і зовнішньої гармонії життя;
13 - починає працювати механізм таланту на перетворення матеріалу, набутого в процесі опанування доробку визнаних талантів і геніїв, розвиваючи свій власний талант;
21 - механізм творчості наблизився до стану гармонії і людина робить спроби виконувати талановиту роботу, що дає можливість надавати роботі цього механізму природної сили;
34 - вік Ісуса Христа - гармонія мислення, почуттів, уяви і психомоторики з енергопотенціалом - виникає здатність до геніальної роботи;
55-у цьому віці, за умови збереженої гармонії душі і тіла, людина готова стати творцем.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9 Реферат на тему: Сенситивні періоди життя і їх коди - числа Фібоначчі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок