Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Психофізичне тренування

Психофізичне тренування

Назва:
Психофізичне тренування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,39 KB
Завантажень:
359
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Психофізичне тренування – це метод самовпливу на організм при допомозі змінного м’язового тонусу, регульованого дихання, образного уявлення нормального функціонування органів, словесного підкріплення з метою підвищення психофічного потенціалу, виховання уваги, волі розвитку пам’яті, формування володіння собою і адекватної реакції на подразники.
Для придбання найпростіших навиків психічної саморегуляції і встановлення психоемоційної рівноваги, по нашим даним 8 – 12 раз в місяць займатися по запропонованій системі психофізичного тренування. Навіть короткий курс поможе отримати бадьорість духу і хотіння займатися фізичною культурою. Згідно спостережень кандидата медичних наук Н.П.Норбут, групові заняття психофізичними тренуваннями дають позитивні результати. Займаючіся оволодівають основними навиками самообладання і регуляції функцій організму. Ефект збільшується, якщо психофізичне тренування співставляється з прийомом мінеральних ванн і циркулярного душа.
Роль психофізичного тренування особливо велика в умовах різкого зменшення рухової активності. В зв’язку з недостатком рухів організм людини відчуває на собі вплив дисгармонії нервових і фізичних функцій.
Встановлено, що переживання і довготривалі психотравмуючі стани, особливо на фоні відхилень в стані здоров’я (хвороба, перевстановлення, стресові стани), провокують порушення діяльності вегетативної нервової системи, залоз внутрішньої секреції і внутрішніх органів. Все це викликає загострення і ускладнення хронічних захворювань, особливо серцево судинної системи, а також зміни в м’язах і з’єднуючої тканини.
Тренування емоційної стійкості та адематної реакції на різні життєйські ситуації посилює опірність організму стресовим діям і сприяє загальному оздоровленню. Емоційна діяльність тісно взаємопов’язана з функцією кори головного мозку. Цей зв’язок діє і закріплюється під впливом психофізичного тренування. Таке тренування дає можливість займаючомуся не тільки на деякий час позбавитись від надмірної нервово-фізичної напруги, але й створює необхідні передбачення для пасивного віддиху для відновлення нервових процесів.
Основні принципи психофізичного тренування.
Важливою умовою при оволодінні психофізичним тренуванням являється вміння регулювати процеси дихання, м’язевий тонус і стан психіки. Спеціальні дихальні вправи не тільки підвищують стійкість організму до кисневої недостатності, але й сприяє врівноваженню нервових процесів і що важливо підвищує ефективність ідеомоторних актів.
Від ступеня м’язевої напруги, як відомо, залежить потреба організму в кисні, а під тиском розслаблення м’язів (релаксації) знижується потік імпульсів, ідучи від рецепторів м’язів, зв’язок і суглобів в центральну нервову систему. М’язева релаксація, використана в багатьох варіантах, підвищує рівень протікання нервових процесів. Перехід від напруження до релаксації і знову до напруження м’язів сприяє гімнастиці нервових центрів в частковості вегетативної нервової системи.
Правильне застосування дихальних вправ і оптимальних короткочасних затримок дихання після видиху, а інколи і на висоті входу підвищує стійкість організму до кисневої недостатності, що добре впливає на ферментні системи, кровопостачання серця і мозку. Пропонована система вправ допомагає регулювати артеріальний тиск, розширювати кровоносні судини і сітку капілярів, покращувати забезпечення організму киснем, урівноважувати нервові процеси.
Психофізичне тренування сприяє також усунення лишніх, неконтрольованих рухів. Спеціальні вправи знімають спазми, нав’язливі стани, думки і таке інше. Зміна напруги і розслаблення м’язів в поєднанні з спеціальними дихальними вправами здійснює регулюючий вплив на гладку мускулатуру внутрішніх органів і судинної системи.
Велике значення в психологічному тренуванні, має зниження больового синдрому, що досягається застосуванням самомасажу, створюваного натискуванням пальцями на біологічно – активні точки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Психофізичне тренування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок