Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Педагогічна професія і людина:проблеми вибору і надбання

Педагогічна професія і людина:проблеми вибору і надбання

Назва:
Педагогічна професія і людина:проблеми вибору і надбання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
19,43 KB
Завантажень:
55
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 
РЕФЕРАТ
на тему:
“Педагогічна професія і людина:
проблеми вибору і надбання”


Чи готові нинішні студенти педагогічних навчальних закладів до вико-нання професійних обов'язків на належному рівні? Досі ми розглядали переважно об'єктивні складові професійної діяльності вчителя (об'єктивні в тому розумінні, що вони були відносно незалежними від обставин та конкретних осіб). Однак кожна конкретна людина, навіть якщо вона ста-ранно «вбирає» в себе ці об'єктивні тенденції, вимоги, часто починає їх реалізовувати в істотно зміненому вигляді. Головна складність виявлен-ня цих ненормативних відхилень у тому, що наявність цих змін, трансфор-мування загальних вимог самою людиною може не усвідомлюватись і не визнаватись; вона впевнена, що успішно втілює основні педагогічні ідеї.
Це можна підтвердити багатьма прикладами, достатньо запропонувати студентам перших курсів твір на тему: «Чому я хочу стати вчителем». Більшість таких творів дуже схожі один на одній. Дехто, безумовно, підлаштовується під прогнозовану реакцію викладача («Я хочу виглядати в його очах добре, тому відповідатиму не так, як я думаю, а гак, як повинен вважати студент педагогічного закладу»). Але більшість цілком природно пишуть: «Я обрав (обрала) професію вчителя тому, що це найкраща професія в світі! На неї покладено високу соціальну місію — формувати нове покоління. Від учителя залежить, яким буде завтрашній день планети! Я хочу зробити свій внесок у благородну справу виховання громадянина нового суспільства».
Подібний пафос природний для юнацького віку. Більше того, психоло-ги ознакою негараздів у формуванні особистості вважають відсутність високих прагнень, певної романтичності у сприйнятті дійсності.
Загляньмо глибше в мотиви вибору професії, яких самі майбутні педа-гоги можуть навіть не усвідомлювати. Але вивчення їх життєвого шляху до вступу в педагогічний навчальний заклад, чинників, що впливали на прийняття відповідного рішення, дали підставу сторонньому спостерігачеві-психологу зробити деякі припущення і висновки.
Ось Веніамін, син відомої вчительки. З дитинства у нього перед очима при-клад матері, авторитетної, всіма визнаної. Вона неодмінний учасник усіх педа-гогічних подій у місті, на неї зважають, із нею радяться, вона сидить у президії, часто виступає з доповідями. Авторитет матері непохитний і вдома, всі його визнають, навіть батько, який перебуває в тіні своєї знаменитої дружини. «Не зчиняй галасу, в мами завтра відповідальна нарада», — постійно каже він си-нові. «Не чіпляйся до мами, у неї був важкий день», — шепоче онуку бабуся. В уявленнях дитини формується образ матері як авторитетної людини, зна-чущість якої зумовлюється передусім її професійною діяльністю. Питання, де йому навчатися, навіть не обговорюється, мати давно вирішила, що син успад-кує її професію. Сам Веніамін не заперечує, бо йому також хочеться бути авторитетом, як мама. Це бажання посилюється ще й тому, що в сім'ї його самостійність, активність завжди блокувалися. В майбутній педагогічній діяль-ності він бачить для себе найкращий засіб самоутвердження.
Леся закохана у вчительку літератури. Їй подобається в ній все — і зовнішня привабливість, і постійна натхненність. Особливо Леся любить дивитись, як та перевтілюється, коли читає вірші. Тоді всі учні сидять, начебто зачаровані, навіть найбешкетливіші хлопці уважно слухають. У ці хвилини Леся часто шепоче про себе: «І я буду такою, як вона! І мене також слухатимуть!». Ба-жання подобатись, бути обожнюваною зміцнюється тим більше, що серед своїх однолітків вона страждає через свою невиразну зовнішність (як вважає вона сама) та надмірну боязкість (як є насправді). їй здається: варто тільки стати вчителькою, увійти в клас, — і її життя різко зміниться. З непомітної Попе-люшки вона перетвориться на казкову принцесу.
У Марини свій шлях до професії, їй дуже подобалася математика, бо вчи-телька, яка до восьмого класу викладала цей предмет, робила це цікаво, захоп-лююче. Діти розв'язували різноманітні задачі на кмітливість, складали мате-матичні ребуси, кросворди.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8  9  10 Реферат на тему: Педагогічна професія і людина:проблеми вибору і надбання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок