Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Конфлікти в діяльності вчителяСоціальні процеси й особистість учителя

Конфлікти в діяльності вчителяСоціальні процеси й особистість учителя

Назва:
Конфлікти в діяльності вчителяСоціальні процеси й особистість учителя
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
13,33 KB
Завантажень:
79
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
РЕФЕРАТ
на тему:
Конфлікти в діяльності вчителя
Соціальні процеси й особистість учителя


Конфлікти в діяльності вчителя
Життя кожної людини передусім залежить від загального стану су-спільства, яке визначає інтегральні чинники впливу й критерії людського життя: стабільність або соціальну напруженість, атмосферу доброзич-ливості або підозрілості, орієнтацію на деперсоніфіковані цінності або на конкретну особистість тощо. Це зумовлює бажання особистості співпрацювати з державою, представниками урядових органів або праг-нення позбутись їх впливу, недовіру, зменшення контактів із різними соціальними і професійними прошарками суспільства.
Загальна атмосфера в суспільстві не тільки визначає прямі форми впливу, вона детермінує людське життя через безліч опосередкованих чинників: норми життя, традиції, сукупність визнаних форм поведінки, соціальні очікування тощо. Водночас будь-яка людина живе в безпосе-редньому оточенні, яке специфічним чином трансформує та реалізує ці загальні чинники, робить їх неповторними й унікальними, висуває свої вимоги. Зрештою, сама людина також сприймає і перетворює чинники попередніх рівнів, створює власну систему цінностей, трансформує за-гальні й особливі впливи так, що вони стають якісно новими.
Ця сукупність впливових чинників людської поведінки нерідко поро-джує суперечності, адже гармонізувати, привести до спільного знамен-ника велику кількість їх окремих складників просто неможливо. Все це призводить до зовнішніх та внутрішніх конфліктів, які людина має розв'язувати, що вона й робить більш або менш вдало.
Саме аналізу провідних чинників, що породжують у житті вчителів різні конфлікти, присвячено цей розділ.
Соціальні процеси й особистість учителя
Сьогодні у суспільстві відбуваються значні соціальні, політичні та економічні зміни. Ці процеси зачіпають кожного громадянина, істотно змінюючи психологію як окремих соціальних груп, так і кожної конкретної особистості. Важко зорієнтуватися в швидкоплинному світі, а ще важче усвідомити, зрозуміти нові психологічні тенденції в собі самому і в навколишніх. Найскладніше і водночас найважливіше адекватно орієнтуватися в тому, що відбувається, саме вчителеві. Адже він змушений працювати в так званому метаплані: з одного боку, усвідомлювати, що ж відбувається з ним самим, вчасно коригувати небажані зміни в струк-турі власних особистісних якостей, а з другого — розуміти те, що відбу-вається з іншими, знати об'єктивні причини, що детермінують особистісний розвиток його колег, учнів, їх батьків.
Нині найвагомішим чинником, що зумовлює ці зміни, є соціальні процеси, докорінна перебудова суспільства. Проте так склалося, що під впливом загалом позитивних процесів суспільна й індивідуальна психологія мо-жуть розвиватися нелінійно, не лише в теоретично спрогнозованому оп-тимальному напрямі. Соціальні зміни супроводжуються низкою побічних небажаних психологічних наслідків. І не можна заплющувати на це очі, ігнорувати викривлення, що виникають, бо інакше розвиток суспільства в цілому може зазнавати опору з боку саме психологічного чинника.
Сучасна психологія не вперше стикається з аналізом тих психологіч-них наслідків, що виникають у процесі змін суспільства. Ті явища, що виявилися несподіваними для більшості сучасників, здавна були предме-том дослідження вчених. Багато фактів настільки типові для різних країн, держав, націй, соціальних спільнот, що подекуди можна лише ди-вуватися: чому, перш ніж починати соціальні реформи, державні діячі, політики не ознайомляться з відповідними теоретичними і практични-ми дослідженнями, не зроблять їх відомими кожному громадянинові. Тоді б і самі зміни, і труднощі, що їх супроводжують, не сприймалися багатьма людьми як всесвітня катастрофа, як крах власної долі.
Є чимало чудових книг з питань соціальної та індивідуальної психоло-гії, проте більшість з них недосяжні для масового читача, зокрема й учителів. Тому в цьому розділі викладено найважливіші, на наш по-гляд, аспекти відносин особистості з суспільством у кризовий період, простежено деякі наслідки, що впливають на педагогічну діяльність.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Конфлікти в діяльності вчителяСоціальні процеси й особистість учителя

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок