Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Мудрість спілкування

Мудрість спілкування

Назва:
Мудрість спілкування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,73 KB
Завантажень:
424
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Мудрість спілкування


Для багатьох людей проблеми виховання душі починаються саме з вивчення та засвоєння правил спілкування. Техніка (правила спілкування) не замінить душі людини, але добрі й мудрі поради, правила можуть бути орієнтиром до мети, якої потрібно прагнути. Це земна педагогіка для всіх, хто прагне бути особистістю.
Ідея мистецтва життя й управлінської творчості базується на високій духовності, професіоналізмі, любові, соціальній відповідальності та громадянській позиції. Управлінська творчість особистості залежить від мистецтва жити.
Видатний український просвітитель-гуманіст Г. С Сковорода, надаючи особливого значення такому важливому мистецтву, як мистецтво жити, писав: "Дехто, як говорить Сократ, живе, щоб їсти і жити, я ж — навпаки. Більшість зовсім не знає, що значить жити, і
хоч вони й бажають їсти, щоб жити, однак не можуть по-справжньому жити, бо навчитися найвеличнішому мистецтву життя — справа дуже важка, тому що за чисте життя треба боротися зі злом. Це ж вимагає від людини думки й мистецтва керувати собою". І справді, життя — процес багатогранний, багатовимірний, де діють сили свідомого й несвідомого. У ньому багато що непідвладне простій, смертній людині, тому й мистецтво управління людьми складне.
Леся Українка теж залишила нам свої міркування щодо осмислення життя й оволодіння мистецтвом жити. Вона писала: "Життя і мрія в згоді не бувають і вічно борються. Хоч миру прагнуть. Оволодіння мистецтвом життя — вимога самого життя!"
Усе наше життя — в пошуку себе, істини, у задоволенні потреб спілкування з іншими. Ці процеси мають бути керованими особистістю й управлінцями.
Найперше правило спілкування з людьми сформульовано самими людьми багато століть тому: "Найголовніша людина на світі — та, що перед тобою". Із цього слід виходити у спілкуванні.
Формування першого враження про особистість
Майже завжди про людей судять за першим враженням, яке формується протягом кількох хвилин знайомства. Створення такого враження — складний процес. Його психологічною суттю є міжособистісне оцінювання, на базі якого вибудовується образ людини, з котрою передбачається спілкування чи спільна діяльність, виявляються ознаки, що відображають її характерологічні властивості та емоційний стан, прогнозується її поведінка та послідовність дій.
Структура першого враження в основному складається із таких компонентів:*
фізична зовнішність;*
постава;*
оформлення зовнішності, в тому числі й стиль одягу;*
експресивність, емоційний стан;*
особливості поведінки та дій;*
манера спілкування;*
передбачувані якості особистості.
Суттєвий вплив має фізичний стан, виразне обличчя, постава (гарна асоціюється з твердістю, внутрішньою силою, гідністю).
Важливий компонент — стиль одягу (по одежі зустрічають); певну роль відіграє поведінкова та мовна самопрезентація, тобто вміння себе "подати". Якщо людина вміє це робити, вона сприймається як приємна.
Суттєвою є й психологічна установка на людину. Якщо людину охарактеризували з позитивного боку, то й перше враження гарне.
При формуванні першого враження майже завжди присутній психологічний феномен проекційності (вкладання своїх емоцій, стану в іншу особистість). Якщо в людини сильний емоційний стрес чи висока тривожність і невпевненість від тих, із ким відбуваються зустрічі, вона чекатиме недружніх дій, а до їхніх пропозицій ставитиметься з недовірою та підозрілістю. Упевнені в собі люди частіше оцінюють інших як доброзичливих і прихильних до них. Точні оцінки людям частіше дають люди гуманітарних професій, менш точні — "технарі".
Важливу роль у міжособистісному оцінюванні відіграє стереоти-пізація.
У психології — кілька можливих класів стереотипів: фізичні (антропологічні), емоційні й соціальні. Фізичні діляться на професійні, соціально-групові, етнічні. Перераховані психологічні фактори є основою формування певного враження про іншу людину, її узагальнений образ. Надалі вони уточнюються, коригуються, а сам образ добудовується у спілкуванні з особистістю у процесі ділових стосунків.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Мудрість спілкування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок