Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Психічний стан

Психічний стан

Назва:
Психічний стан
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,99 KB
Завантажень:
503
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
ПЛАН
1. Поняття про психічний стан
2. Форми активності
3. Причини мотиваційної саморегуляції
4. Основні методи, що діють на свідомість, почуття і волю
5. Механізми психічного захисту
6. Поняття про спадковість
7. Поняття про медичну генетику
8. Спадкові захворювання
9. Генні мутації
10. Висновок


Повсякденне життя переконує нас у тому, що фізичне самопочуття людини тісно пов'язане зі станом й психіки. Єдність тіла і психічного стану відображена у відомому стародавньому вислові: «У здоровому тілі — здоровий дух». Фізична активність позитивно впливає на нормальний пере-біг психічних процесів. У скелетних м'язах є численні спе-цифічні нервові клітини, які під час м'язових скорочень посилають у головний мозок стимулюючі імпульси, за до-помогою яких підвищується загальний тонус відповідних ділянок кори великого мозку, що сприяє поліпшенню розу-мової діяльності.
Характерною особливістю людської психіки є те, що вона може відволікатися від реальної дійсності і використовувати створені нею образи для психічної саморегуляції. Так, фено-менальні здібності тибетських йогів, яких вони досягають шляхом спеціальних тренувань і вправ по створенню «пси-хічного тіла», дають їм змогу вільно розширювати кровоносні судини, інтенсифікувати обмін речовин, максимально під-вищуючи теплопродукцію організму.
Людське життя проявляється двома формами активності: поведінкою і діяльністю. Під поведінкою розуміють зовнішні прояви системи рухових реакцій організму людини на дії об'єктивного світу, а діяльність — це взаємодія з об'єктивним світом, у процесі якої людина активно та свідомо намагається досягти поставленої мети. Саморегуляція поведінки і діяль-ності є однією з важливих функцій психіки людини. Діяльність складається з ряду дій відносно завершених еле-ментів діяльності, спрямованих на досягнення проміжної усвідомлюваної мети. Дії можуть бути як зовнішніми, що виконуються за допомогою рухового апарату і органів чуття, так і внутрішніми, що виконуються в розумі. Під метою
розуміють образ кінцевого результату діяльності. Багато дій людини з часом стають автоматичними, вони звуться звич-ками. Звички бувають корисними (акуратність, організо-ваність) і шкідливими (куріння, вживання алкоголю, вар-котиків). Якщо людина вміє керувати звичками, вона може керувати своєю поведінкою.
Кожна практична діяльність людини має свої мотиви. Механізм управління мотивацією створюється тоді, коли формується сама особистість з її змістом життя. Без цього мотиви матимуть нестійкий, ситуаційний, характер і пове-дінка людини характеризуватиметься імпульсивністю, непередбаченістю і непослідовністю.
Корисно засвоїти деякі принципи ставлення до життя, які сприятливо впливають на мотиваційну саморегуляцію. До них належать:
1) уміння відрізнити головне від друго-рядного;
2) збереження внутрішнього спокою в різних ситу-аціях;
3) емоційна зрілість і стійкість;
4) знання засобів впливу на події;
5) уміння підходити до проблеми з різних точок зору;
6) готовність до будь-яких неочікуваних подій;
7) сприйняття дійсності такою, якою вона є, а не такою, яку хотілося б бачити;
8) намагання шукати нові, змістовніші мотиви життєдіяльності;
9) розвиток спостережливості;
10) уміння бачити перспективу життєвих подій;
11) намагання зрозуміти інших;
12) уміння вибирати позитивний досвід з подій, які сталися.
Наведені принципи ставлення до життя можуть допомогти людині в складних життєвих ситуаціях. При достатньому розвитку свідомості людина з об'єкту зовнішніх впливів перетворюється в суб'єкт керування своєю поведінкою. При достатньому розвитку свідомості людина з об'єкту зовнішніх впливів перетворюється в суб'єкт керування своєю поведінкою. Ак-тивність особистості, яка спрямована на удосконалення своїх фізичних, моральних, трудових, естетичних та інших яко-стей, називається самовихованням. Це є вільна спрямована діяльність людини, прояв її самореалізації, самовираження, лричому відбувається вона не примусово, а за власним свідомим вибором. Самовиховання є системою дій, які зумовлені соціальними та індивідуальними орієнтирами, інте-ресами, метою, умовами життя особи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Психічний стан

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок