Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Розробка моделей, які інтегрують зорові, слухові, мовленнєво-рухові та моторні компоненти мовленнєвої діяльності

Розробка моделей, які інтегрують зорові, слухові, мовленнєво-рухові та моторні компоненти мовленнєвої діяльності

Назва:
Розробка моделей, які інтегрують зорові, слухові, мовленнєво-рухові та моторні компоненти мовленнєвої діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,31 KB
Завантажень:
121
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Розробка моделей, які інтегрують зорові, слухові, мовленнєво-рухові та моторні компоненти мовленнєвої діяльності


Розробка моделей та посібників для початкової стадії навчання іншомовної мовленнєвої діяльності належить до найбільш актуальних проблем. Такі моделі закладають та визначають на майбутнє спосіб кодування й декодування первинних перцептивних образів, за якими і буде здійснюватися процес зіставлення.
Таким чином, більшості ігрових моделей, якими користуються на етапі навчання в школі, незважаючи на заявлену пізнавальну спрямованість, притаманна низка істотних недоліків, до яких за критерієм ефективності психологічного механізму можна віднести низький рівень інтегрування зорових, слухових, мовленнєво-рухових та моторних аналізаторів, а за критерієм педагогічної змістовності й функціональності – низьку зацікавленість та обмежені дидактичні можливості.
Аналіз існуючих ігрових моделей і посібників для навчання мовленнєвої діяльності в розвинених країнах Європи [4; 5; 7], США [6], Японії [8] виявив досить тісний зв’язок між теоретичними та експериментальними дослідженнями з питань відповідності моделей, які розробляються чи котрі мають таку перспективу, віковим психолого-педагогічним вимогам.
Узагальнюючи вимоги та загальні підходи до розробки моделей для таких видів мовленнєвої діяльності, як читання та письмо, можна стверджувати про безумовне акцентування психолого-педагогічних та технічних рішень на а) темп психомоторної діяльності, б) працездатність і в) стійкість до монотонної діяльності.
Моделі для навчання мовленнєвої діяльності практично дотримуються алгоритму породження мовлення, їхнє включення в процес навчання повинно відповідати характеру логічної послідовності та синтаксичної правильності мовленнєвого висловлювання.
Так, якщо в схемі породження мовлення буква сприймається у вигляді артикуляційної одиниці, то формування зорового, слухового, мовленнєво-рухового та моторного образів задається певним механізмом впізнавання, що попереджує включення оперативної пам’яті, яка здатна утримувати та забезпечувати розгортання автономних букв.
Якщо породження мовлення реалізує програми, у яких артикуляційною одиницею виступають склади, слова, синтагми, то механізм мовленнєвої діяльності і сенсорна система підсилюються включенням додаткової програми, що реалізує принцип ритмічної організації послідовності реакцій зорових, слухових, мовленнєво-рухових та моторних аналізаторів.
Дія психологічного механізму моделювання мовленнєвої діяльності спрямована на послідовну реалізацію трьох рівнів породження мовлення: мотиваційного – формуючого – виконавчого (рівень навички).
Метою розробки ігрових моделей та посібників для навчання іншомовної мовленнєвої діяльності є створення таких технічних та дидактичних рішень, які забезпечують безперервне нарощування позитивних результатів осмислення психічного процесу сприйняття, підвищення ступеня цікавості й розширення дидактичних функцій.
На основі аналізу патентних розробок, які реально створюються і практично використовуються в ігрових моделях і посібниках для початкового етапу навчання іншомовної мовної діяльності в США [6], Японії [8], країнах Європи [4; 5; 7], поставлена мета досягається завдяки тому, що порівняно з аналогами в ігровій моделі під оглядовим вікном панелі одночасно розміщена група рухомих елементів у вигляді дисків, ділянки поверхонь кожного з яких пофарбовані в різні кольори. При цьому ділянки поверхонь щонайменше двох рухливих елементів пофарбовані в однолінійні кольори. Крім того, у зоні оглядового вікна панель містить рухомий непрозорий екран.
Та ж мета досягається й при такому варіанті виконання ігрової моделі, коли ділянки поверхонь кожного з рухомих елементів пофарбовані в один із кольорів і на них нанесені різні символи. При цьому на ділянці поверхонь щонайменше двох рухомих елементів нанесені однойменні символи.
Одночасне розміщення під оглядовим вікном панелі групи рухомих елементів призначено для використання ділянок поверхонь однієї частини групи рухомих елементів як формувача завдання, а другої частини – як відтворювача цього завдання.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Розробка моделей, які інтегрують зорові, слухові, мовленнєво-рухові та моторні компоненти мовленнєвої діяльності

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок