Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Піаже Жан (1896-1980)

Піаже Жан (1896-1980)

Назва:
Піаже Жан (1896-1980)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,10 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Піаже Жан (1896-1980)


Жан Піаже народився 9 серпня 1896 р. у швейцарському місті Невшателе. У ди-тинстві він захоплювався механікою, птаха-ми, копалинами. Його перша наукова стаття була опублікована, коли авторові виповни-лося лише десять років, — це були спостере-ження за горобцем-альбіносом, побаченим під час прогулянки в парку.
У 1906 р. Жану Піаже вдалося влаштува-тися лаборантом у музей природної історії до фахівця з молюсків. Впро-довж чотирьох років він працював там після занять у середній школі. За цей час у різних журналах було опубліковано 25 його статей, присвячених зоології.
По закінченні школи Піаже вступив до Невшательського університету, де в 1915 р. одержав ступінь бакалавра, а в 1918 р. — ступінь доктора природничих наук. Під час навчання він читав багато книжок з біології, психології, а також філософії, соціології і релігії.
Після закінчення університету Жан Піаже виїхав з міста і впродовж деякого часу подорожував, ненадовго зупиняючись в різних місцях. Він попрацював у лабораторії Решнера і Ліппса, у психіатричній клініці Блейєра, а також у Сорбоні. Нарешті у 1919 р. він отримав пропозицію працю-вати в лабораторії Біне у вищій Паризькій школі, йому було доручено обробляти стандартні тести на мислення, виконані дітьми. Спочатку Піа-же вважав таку роботу нудною, але поступово зацікавився і став сам бра-ти участь у проведенні досліджень. Трохи видозмінивши той метод пси-хіатричного обстеження, якого він навчився в клініці Блейєра, Піаже неза-баром став з успіхом застосовувати «клінічнийметод». Результати своїх досліджень він виклав у чотирьох статтях, опублікованих у 1921 р.
У тому ж році Піаже одержав запрошення обійняти посаду наукового директора в інституті Жана-Жака Руссо в Женеві. Він погодився і наступні два роки свого життя присвятив дослідженню дитячої психології: особли-востям дитячої мови, причинновому мисленню дітей, їхнім уявленням про повсякденні події, мораль і природні явища. На основі дослідів він зробив висновок про природжений егоцентризм дитини і про її поступо-ву соціалізацію в процесі спілкування з дорослими.
Жан Піаже у 20 років
Говорячи про соціалізацію, Піаже згодом дійде висновку, що соціальні фактори повинні визначатися психологічно. Соціальне життя, на його думку, не може розглядатися загалом в її відношенні до психіки, замість цього потрібно розглядати низку соціальних відносин. У зміст цих відно-син Піаже ввів психологічний фактор — рівень розумового розвитку взаємодіючих індивідів.
У 1923—1924 pp. Піаже спробував пов'язати структуру неусвідомлюваного мислення дорослого й усвідомлюваного мислення дитини. У тлу-маченні дитячих міфів він використовував висновки Фрейда, але в міру розвитку своїх ідей дедалі рідше застосовував психоаналіз.
Піаже запросили викладати до Невшательського університету, він по-годився, і в період з 1923 р. до 1929 р. працював у двох навчальних закла-дах одночасно, постійно переїжджаючи з Женеви до Невшателя і назад. Він не залишив наукову роботу. За активної участі своєї дружини Вален-тини Шатені Піаже проводив досліди зі своїми маленькими дітьми, ви-вчаючи їхню реакцію на зміну форми шматка глини за незмінної ваги та об'єму.
Отримані результати надихнули його на проведення експериментів з дітьми шкільного віку, у процесі яких він застосував завдання не лише словесного характеру. Проте Піаже не кидав і дослідів зі своїми дітьми, спостерігав за їхньою поведінкою та реакціями на зовнішні подразники. У цей час він завершив свої розробки в області малакології.
До цього періоду в Жана Піаже склалися погляди на зв'язок живих організмів із середовищем. Підходячи до цієї проблеми з психологічної точки зору, Піаже приділяє увагу й біологічним факторам.
Наступних десять років свого життя Піаже присвятив розробці такої сфері знань, як генетична епістемологія. Епістемологія, або теорія пізнання, досліджує пізнання з погляду взаємодії суб'єкта та об'єкта. Ко-лишні спроби створення епістемології виходили зі статичних позицій, але Піаже вважав, що тільки генетичний та історико-критичний підхід може привести до наукової епістемології.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Піаже Жан (1896-1980)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок