Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Конфлікти в сім’ї

Конфлікти в сім’ї

Назва:
Конфлікти в сім’ї
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,00 KB
Завантажень:
485
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат
на тему:
Конфлікти в сім’ї


Зміст:
Особливості шлюбно-сімейних і родинних відносин
Специфіка сімейних конфліктів
Класифікація сімейних конфліктів
Умови стабільності подружніх відносин
Попередження і вирішення сімейних конфліктів
Список використаної літератури


Особливості шлюбно-сімейних і родинних відносин
В основі відносин у сім’ї – це почуття любові як вищий рівень емоційно позитивного ставлення людини до людини. Відносини, побудовані на основі почуття любові, характеризує висока вибірковість, глибока зануренність їх суб’єктів, контакт між ними на всіх рівнях (психофізіологічному, психологічному, фізичному).
Проміжні форми почуття любові – закоханість, любовні відносини – нетривалі, легко трансформуються у інші типи відносин. Відносини любові наближуються до дружніх, часто поєднується з ними.
Найбільш загрожує сімейній гармонії перехід від любові до утилітарно-ділових відносин, обмежених виконанням подружніх ролей, яке не приносить задоволення.
Подружні взаємини – сукупність соціально регламентованих відносин між шлюбними партнерами. Вони є частиною сімейних і водночас значно розрізняються за змістом, функціями, структурою від відносин любові. Зміст подружніх взаємовідносин обумовлений значенням шлюбу, який організовує, стабілізує, соціально санкціонує задоволення господарсько-побутових, емоційно-сексуальних, психологічних і батьківських потреб чоловіка і жінки.
У шлюбі партнер має два суперечливих прагнення: до спілкування з іншими і до відсторонення від них. Спілкування тільки один з одним у шлюбі швидко виснажується, набридає, потребує розширення свого кола. Проникнення у внутрішній світ, у його таємниці може відштовхнути, створити бар’єр у взаємо порозумінні, якщо повною мірою виявиться глибина розходжень у поглядах життя, в особистісних цінностях.
Родинні відносини побудовані на спільності походження, зв’язку за народженням.
Число учасників родинних відносин залежить від їх фактичної кількості, близькості проживання, культур, традицій. Наприклад, міській житель підтримує зв’язки із 5 – 10 родичами. Родинні відносини функціонують у різних формах приятелювання, товаришування, дружби. Вони виконують функції піклування про фізичний і соціальний добробут членів родини, захист їх здоров’я, честі, гідності. Проявами родинних відносин є турбота, співучасть, допомога у вирішенні проблем (батьківський, сімейний, синівський обов’язок). Родинні відносини регулюються нормами моралі, релігії, традицій, цивільного і сімейного права.
Специфіка сімейних конфліктів
Сімейні конфлікти є однією з найпоширеніших форм конфліктів. За оцінками фахівців, у 80 – 85 % сімей відбуваються конфлікти, а в інших 15 – 20 % виникають сварки з різних приводів.
Сімейні конфлікти – це протиборство між членами сім’ї на основі зіткнення протилежно направлених мотивів і поглядів.
Сімейні конфлікти мають свої особливості, врахування яких необхідне при попередженні і подоланні таких конфліктів
Перш за все, сімейні конфлікти відрізняються особливим предметом, специфіка якого обумовлена унікальністю сімейних відносин. Найважливішою особливістю сімейних відносин є те, що їх основний зміст складають як міжособистісні стосунки (любов, кровна спорідненість), так і правові й етичні зобов’язання, обумовлені реалізацією функції сім’ї: репродуктивної, виховної, господарсько-економічної, організація дозвілля і відпочинку), комунікативної і регулятивної.
Сімейні конфлікти відрізняються своїми причинами. Найважливішими з них є:
обмеження свободи активності, дій, самовираження членів сім’ї;
ненормативна поведінка одного або декількох членів сім’ї (алкоголізм, наркоманія і т.д.);
наявність протилежних інтересів, прагнень, обмеженість можливостей для задоволення потреби одного з членів сім’ї (з його точки зору);
авторитарний, жорсткий тип взаємостосунків, що склалися в сім’ї;
наявність важковирішувальних матеріальних проблем;
авторитарне втручання родичів у подружні відносини;
сексуальна дисгармонія партнерів у шлюбі й ін.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Конфлікти в сім’ї

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок