Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Мотивація поведінки і формування особистості

Мотивація поведінки і формування особистості

Назва:
Мотивація поведінки і формування особистості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,07 KB
Завантажень:
279
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Індивідуальне науково-дослідне завдання
з дисципліни
«Психологія і педагогіка»
на тему:
«Мотивація поведінки і формування особистості»


ПЛАН
Вступ
Суспільство як фактор формування особистості. Особливості концепції формування особистості людини.
2. Мотивація поведінки.
Список використаної літератури.


Вступ.
Протягом тисячоліть філософи, письменники, вчені, будуючи власні теорії, пишучи трактати, корегуючи дійсність та відтворюючи її на сторінках історичних книжок, постійно прагнули до розкриття, нехай і часткового, сутності існування людства. Минули роки. Паралельно плину часу трансформувалися закони виживання, покращилися побутові умови, фундаментально переорієнтувалася мода, смаки, вподобання. Спостерігаючи технічний прогрес, занепад старих стереотипів і виникнення нових, здається, що людство також змінилося. Та варто спростувати це твердження, адже час вплинув на людство лише зовнішньо – він не зачепив основного, тобто не змінив поняття «людства» зсередини. Отже, проблеми, невирішені питання, страхи, гризоти людства залишилися сталими. Окрім того, прямо пропорційно удосконаленню людства зросло бажання розвитку, розвитку, запоруку якого шукали та продовжують шукати найталановитіші, найвидатніші, найактивніші діячі науки, мистецтва, політики.
Існує безліч теорій, котрі показують шляхи до подолання криз різного характеру та досягнення апогею всезагального щастя людства, але на даний момент складно суперечити будь-якій з них, але й обрати правильну також неможливо. Реальним є лише сформування певних положень, які й стануть початковими кроками до омріяного.
Спершу варто розкрити поняття «людство», спромогтися зрозуміти його зміст:
1). Людство – сукупність людей, що проживають на Землі (народонаселення).
2). Людство – історична спільнота людей, котра виникла у процесі формування спільних економічних та інших зв’язків між різноманітними країнами, народами світу.
Відповідно, з вищенаведених понять випливає, що одиницею людства можна вважати людину. Людина, подібна квітці, без якої поле не здатне бути навесні таким прекрасним, зірці, без якої небо не сяятиме так яскраво, піщинці, без наявності котрої ґрунт здаватиметься збіднілим, є невід’ємною складовою усього людства. Людство подібно до цілісного живого організму, де між людьми, наче його органами, постійно відбувається взаємодія, певні процеси. Хоча кількість населення загалом налічує 6228 млн. осіб (дані 2000 року), втрата навіть однієї людини призводить до ураження усього людства, до звуження кіл його можливостей, адже, незважаючи на деяку подібність людей, кожна з них є індивідуальною особистістю, точну копію за всіма параметрами, включаючи моральні та духовні, відшукати неможливо. Отже, особистість – це сукупність усталених звичок та переваг, психічний стан та тонус, соціокультурний досвід та набуті знання, набір психофізичних рис та особливостей людини, її архетип, визначена повсякденна поведінка та зв’язок з суспільством і природою. Також особистість спостерігається як прояв «поведінкових масок», створених для різних ситуацій та соціальних груп взаємодії. Визначені межі у поняття «особистість» відсутні. Наприклад, у побуті у її значення вкладають розуміння характеру людини в цілому, але при цьому треба зауважити, що особистість не є свідомістю. Необхідно зазначити, що особистість – це відносно стійка система поведінки індивіда, побудована, перш за все, на основі включення у соціальний контекст, це система соціально значимих якостей індивіда, міра оволодіння ним соціальними цінностями та його здатність реалізовувати ці цінності.


1. Суспільство як фактор формування особистості.
Особливості концепції формування особистості людини
Того, що людина лічиться разом з зірками, піщинками, квітками замало – вона, окрім простого існування, має ще й діяти для становлення себе як особистості. Процес формування особистості є досить складним і потребує часу, витримки, власної та з боку оточуючих. Психічні властивості особистості залежать від особливостей нервової системи людини, але не визначаються нею, не являються природженими чи біологічно обумовленими.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Мотивація поведінки і формування особистості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок