Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Період новонародженості

Період новонародженості

Назва:
Період новонародженості
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
12,67 KB
Завантажень:
244
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Період новонародженості
План
Вступ
Дитина, з'явившись на світ, сповіщає про це оточуючих своїм криком. Це перший критичний період розвитку дитини — період новонародженості. Психоаналітики говорять, що це перша травма, яку переживає дитина, але вона настільки сильна, що все наступне життя людини проходить під знаком цієї травми.
Не драматизуючи цю подію, все ж таки слід зазначити, що процес народження — тяжкий, переломний, критичний момент у житті дитини.
Народжуючись, дитина фізично відокремлюється від матері. Вона потрапляє в зовсім інші умови: холод, яскрава освітленість, повітряне середовище, яке вимагає іншого типу дихання, необхідність зміни типу харчування. Вступають в дію інші види фізіологічної регуляції поведінки, і багато фізіологічних систем починає функціонувати по-новому.
Адаптація до нових умов життя займає певний проміжок часу, на протязі якого дитина і вважається новонародженою (вона ще не вступила у немовлячий період). У віковій психології й до теперішнього часу немає єдиної метричної характеристики періоду новонародженості. При розгляді класифікацій, що містяться в психології, антропології, педіатрії, педагогічних науках, можна виявити надзвичайно широкі межі періоду новонародженості: від 10 днів до двох місяців. Але оскільки до кінця першого місяця життя в основному завершується перехід до нових умов життя і створюються передумови для індивідуального розвитку, то період новонародженості більшість дослідників визначають хронологічними рамками від 0 до 1 місяця.
Таким чином, період новонародженості — проміжний період між утробним (пренатальним) та позаутробним (постнатальним) способом життя, який триває приблизно до кінця першого місяця життя і супроводжується кризовими перехідними явищами. Коли б поруч з новонародженою дитиною не було дорослої людини, то через кілька годин вона б загинула. Перехід до нового способу існування забезпечується тільки дорослим.
У перші кілька днів постнатального життя дитина ніби робить крок назад у своєму фізичному розвитку, втрачає у вазі. «Ніколи людина не стоїть так близько до смерті, — писав І.П. Блонський, — як у години народження».
Дитина народжується значно безпомічнішою, ніж діти більшості тварин. Вона не здатна не тільки захистити себе, а навіть тримати прямо голівку, не спроможна ще сприймати навколишні предмети, знаходити їжу, пересуватися. Однак, дитина, що спить 80% часу на добу і прокидається лише щоб попоїсти, забезпечена всім необхідним для того, щоб жити в тих умовах, до яких вона біологічно підготовлена. Такими є специфічно людські умови її життя. Новонароджена дитина має свої анатомо-фізіологічні ознаки. У неї відносно велика голівка і короткі ніжки. У тілі 70% становить вода. Вага — 3-3,5 кг, довжина тіла — 49-51 см. М'язи та зв'язки ще дуже слабкі, кістки не зміцнілі, не сформовані нервові механізми, що забезпечують рухи рук і самостійне пересування дитини.
До моменту народження дитини нервова система морфологічно сформована. Вага головного мозку становить близько 372-400 г. У корі великих півкуль є основні борозни і звивини, така сама кількість нервових клітин, що й у мозку дорослої людини. Проте нервові клітини майже не мають розгалужень, провідні шляхи не міємінізовані (утворення оболонки навколо нервових волокон) і знаходяться у прямій залежності від кількості і різноманітності подразників.
1. Система рефлексів новонародженого
3 перших днів життя у дитини функціонує система безумовних рефлексів: харчових, захисних та орієнтувальних. Найважливішими з них є ті, що регулюють внутрішнє середовище організму — дихання, кровообіг, температуру тіла. Це також і рефлекс смоктання. Його легко можна спостерігати: новонароджений починає робити рухи смоктання як тільки який-небудь предмет потрапляє йому в рот. Спостерігаються у дитини і деякі вроджені рухи, які слугують для захисту від шкідливих зовнішніх дій — вона кашляє, чхає і тим самим уникає перешкод для дихання, мигає, якщо в очі щось попадає, зажмурює очі від яскравого освітлення.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: Період новонародженості

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок