Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Взаємозв'язок типів особистості та професійних інтересів в ранній юності

Взаємозв'язок типів особистості та професійних інтересів в ранній юності

Назва:
Взаємозв'язок типів особистості та професійних інтересів в ранній юності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,18 KB
Завантажень:
105
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Взаємозв'язок типів особистості та професійних інтересів в ранній юності


В ранній юності здійснюється професійне самовизначення особистості на основі професійних інтересів, переваг, самооцінки своїх здібностей, можливостей, але як показують дослідження В. Бондарева, Самсонкіної Л.,  Міттельман Р., Федоришина Б. професійне самовизначення пов'язано з типом особистості, її властивостями, схильностями до певного фаху.
Проблема дослідження полягала в тому, щоб вивчити особливості взаємозв'язку типів особистості і професійних інтересів в ранній юності.  Процес професійного самовизначення обумовлений особливостями особистості, професійними інтересами та нахилами, типом особистості, самосвідомістю  в підлітковому та юнацькому віці.
Основні завдання дослідження  полягали в тому, щоб виявити у старшокласників комунікативні і організаторські здібності, визначити типи особистості (методика Д. Голланда) професійні інтереси (методика Голомшток), рівень самооцінки та домагань в юнацькому віці.
Проаналізуємо отримані результати - як показали результати дослідження високий рівень комунікативних здібностей виявлено  у 28% учнів старших класів, ці учні швидко орієнтуються  в незвичайних ситуаціях, вміють відстояти  свою думку, невимушено почувають себе в новому колективі. Середній рівень комунікативних здібностей виявили 54% старшокласників, які почувають себе скуто в новій ситуації, віддають перевагу самотності або невеликим знайомим компаніям. Низький  рівень комунікативності виявили 18% учнів старших класів, які схильні до замкнутості, мовчазності.
Організаторські здібності на високому рівні  виявили лише 6% учнів старших класів, середній рівень -24% і 70% низький рівень. Необхідна серйозна і тривала корекційна робота з розвитку  у учнів комунікативних і організаторських здібностей. За методикою Д. Голланда було визначено наступні типи особистості у старшокласників: реалістичний тип особистості, високого рівня розвитку виявлено у 26% учнів, середнього рівня - 58% і низького рівня 16%. Так, учні з домінуванням реалістичного  типу особистості надають перевагу таким професіям, як фотограф, кухар, агроном, модельєр, оператор. Наступний   тип особистості -  інтелектуальний, високого рівня розвитку виявлено у 20% учнів,  середнього у 26%, низького рівня у 54% старших класів. Учні  з таким типом особистості надають перевагу таким професіям і професійним інтересам, як вчений, хімік, інженер, адвокат, психолог.
Соціальний тип  особистості  високого рівня розвитку виявлено у  20% учнів старших класів, середнього рівня 40% і 40% низького рівня, ці учні надають перевагу таким професіям як лікар, вчитель, педагог, психолог, соціолог, політик. Ці професії учні пов'язували з  необхідністю надати допомогу іншим людям, зробити пораду та розвинути в собі здібності надавати людям допомогу.
Конвенціональний  тип особистості високого рівня  розвитку виявили 26% учнів, середнього 22% і низького 52%, ці учні вибирали професійні  інтереси, що пов'язані  з професією бухгалтера, економіста, програміста, статиста.
Підприємницький тип особистості  високого рівня розвитку виявлено у 34% старшокласників, середнього у 24%, низького у 42%, ці учні вибирали професійні інтереси, які відповідали професіям підприємця, адвоката, бізнесмена. Артистичний тип особистості, за методикою, високого рівня розвитку виявлено у 28% учнів старших класів, середнього рівня у 32% і низького рівня у 40% учнів. Ці учні вибирали професійні інтереси, що пов'язані з фахом артиста,  дизайнера, поета, режисере тощо. Як виявилось, що серед всіх типів особистості у старшокласників домінував підприємницький тип особистості (34%), на  другому місці ранжування виявились артистичний тип, реалістичний, конвенціональний і на третьому місці - інтелектуальний тип особистості, соціальний тип особистості. Наступним етапом дослідження було виявлення професійних інтересів і переваг у старшокласників; так, було виявлено, що високий рівень професійних інтересів в знаковій системі типу професій виявили 54% старшокласників, середнього рівня - 30% і 16% низького.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Взаємозв'язок типів особистості та професійних інтересів в ранній юності

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок