Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Становлення особистості студента як суб'єкта майбутньої професійної діяльності

Загрузка...

Становлення особистості студента як суб'єкта майбутньої професійної діяльності

Назва:
Становлення особистості студента як суб'єкта майбутньої професійної діяльності
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,02 KB
Завантажень:
390
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Становлення особистості студента як суб'єкта майбутньої професійної діяльності


Зміст
Вступ
1. Психосоціальна характеристика студентського віку
2. Закономірності становлення особистості студента як майбутнього спеціаліста
3. Шляхи формування професійної направленості студента
Висновки
Список використаних джерел


Вступ
Формування особистості людини триває все життя, втім період навчання у вищий школі відіграє особливу роль у цьому процесі. Саме в цей час у студента закладаються основи тих якостей спеціаліста, з якими він ввійде в нову для нього атмосферу діяльності, де відбуватиметься його подальший розвиток як особистості. Тому питання особистісного становлення студентів в аспекті їхньої професійної діяльності має постійно знаходитися в центрі уваги вищої школи. Для цього система навчально-освітнього процесу повинна бути вибудувана на ґрунті гармонізації розвитку студента і як особистості, і як фахівця.
Сучасна вітчизняна психологія має в своєму арсеналі значну кількість праць, присвячених різним аспектам особистісного розвитку студентів у взаємозв'язку з їхньою професіоналізацією. В контексті специфіки студентського віку як важливої стадії розвитку особистості цю проблему розглядали Б.Ананьєв, А. Бодальов, Д.Дворяшин, Н.Пейсахов, О.Степанова. З'ясуванню сутності, етапів і детермінуючих чинників становлення особистості присвятили свої дослідження К.Абульханова-Славська, В.Бодров, Є.Клімов, А.Маркова. Визначенням ролі й місця здібностей, інтересів, мотивів та індивідно-особистісних рис у формуванні професійно важливих якостей займалися Е.Зеєр, Т.Кудрявцева, Б.Ломов.
Метою даної роботи є з'ясування особливостей особистісного становлення студентів вищих навчальних закладів із перспективною проекцією на професійну діяльність у майбутньому.
Об'єкт дослідження - особистісний розвиток людини, а предмет - процес формування в структурі особистості студента якостей, потрібних для виконання майбутньої професійної діяльності.
Мета, об'єкт та предмет дослідження зумовили послідовне виконання наступних завдань:
1. ознайомитися із роботами психологів із даної проблематики; визначити вікові, психологічні та соціальні характеристики студентства;
2. встановити закономірності набуття студентами професійних якостей;
3. з'ясувати чинники формування професійної направленості студентів під час навчання у вищий школі.
Структурно робота складається зі вступу, трьох розділів, висновків та списку використаних джерел.
У першому розділі - „Психосоціальна характеристика студентського віку" - студент розглядається як особистість у соціальному та психологічному аспектах.
У другому розділі - „Закономірності становлення особистості студента як майбутнього спеціаліста" - описуються об'єктивні та суб'єктивні компоненти успішного становлення студента як фахівця після закінчення вузу.
У третьому розділі - „Шляхи формування професійної направленості студента" - визначаються педагогічні та психологічні важелі впливу на професійні орієнтири студента протягом навчання у вищий школі.
Список використаних джерел нараховує 15 одиниць.


1. Психосоціальна характеристика студентського віку
Студентство визначають як своєрідну мобільну групу, метою діяльності якої є засвоєння за спеціально організованою програмою соціально-професійних ролей, підготовка до виконання важливих соціальних функцій: професійних, культурологічних, громадсько-політичних, сімейних тощо. Головними напрямами життєдіяльності студентів є професійне навчання, особистісне зростання й самоствердження, розвиток інтелектуального потенціалу, духовне збагачення, моральне, естетичне, фізичне самовдосконалення. Студент вищого навчальне закладу - це молода людина, яка характеризується професійною спрямованістю, готується до висококваліфікованого виконання функцій фахівця в певні професійній галузі [9; 185].
Студентський вік припадає переважно на період пізньої юності або ранньої дорослості. В цей час закінчується фізичне дозрівання організму, набувається та ступінь духовної зрілості, яка дозволяє самостійно вирішувати питання вибору професії, участі у виробничій праці після закінчення школи чи вузу.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Становлення особистості студента як суб'єкта майбутньої професійної діяльності

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок