Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Оцінка поведінки людей у конфліктній ситуації

Загрузка...

Оцінка поведінки людей у конфліктній ситуації

Назва:
Оцінка поведінки людей у конфліктній ситуації
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,49 KB
Завантажень:
422
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Оцінка поведінки людей у конфліктній ситуації


Становить інтерес виявлення особливостей поведінки людини, яку можна віднести до конфліктних особистостей. Узагальнення результатів досліджень психологів та педагогів, спостереження та життєвий досвід свідчать, що до даних якостей та особливостей можуть бути віднесені такі:*
прагнення за будь-що домінувати, бути першим. Там, де це є можливим й неможливим, сказати своє останнє слово;*
зайва принциповість;*
зайва прямолінійність у висловлюваннях та міркуваннях;*
критика, особливо необґрунтована або недостатньо аргументована;*
поганий настрій, якщо він до того ж періодично повторюється;*
консерватизм мислення, поглядів, переконань, небажання перебороти застарілі традиції у житті колективу, що стали гальмом у його розвитку;*
прагнення сказати правду в очі. Іноді безцеремонне втручання в особисте життя;*
несправедлива оцінка вчинків та дій інших, приниження ролі та значущості іншої людини;*
неадекватна оцінка своїх можливостей та здібностей, особливо їх переоцінка;*
певний набір емоційних якостей особистості: тривожність, агресивність, упертість, дратівливість.
Що ж до адекватності сприйняття конфлікту, то мається на увазі досить точна, не викривлена особистою упередженістю оцінка як власних дій, намірів, позицій, так і вчинків, намірів, позицій опонентів. При цьому слід зазначити, що психологічно дуже важко уникнути впливу негативної установки щодо протилежної сторони, яка виражається в упередженості оцінок опонентів. На думку Е.Мелібруди, це може призвести до так званого самопідтверджуючого припущення: гадаючи, що ваш партнер налаштований винятково вороже, починаєш захищатися від нього, переходячи у наступ. Відчуваючи це, партнер переживає ворожість до нас, і наше попереднє припущення, хоча воно й було неправильним, негайно підтверджується [33]. З цього випливає, що учасники конфлікту мають бути максимально неквапливими у своїх оцінках інших людей, особливо якщо йдеться про опонентів.
Якщо увалено придивитися до поведінки різних людей у конфліктних ситуаціях, можна помітити типовість цієї поведінки.
Проведені за кордоном дослідження свідчать, що всіх працівників за схильністю до конфліктів можна поділити на такі три групи:
1) стійкі до конфліктів;
2) ті, хто утримуються від конфліктів;
3) конфліктні.
Чисельність останньої групи складає близько 6-7 % усього персоналу. На думку англійського дослідника Роберта Брамсо-на, щоб забезпечити у підрозділі сприятливий психологічний клімат, потрібно докладати головних зусиль лише до десятої частини персоналу — валеких суб'єктів. Інші 9/10 самі прагнуть до упорядкованості. Серед "валеких" Брамсон виділяє п'ять типів порушників спокою. Коротко охарактеризуємо їх:
1. Агресивні. Поділяються на три підтипи: "танки", "снайпери" та "підривники". "Танки" абсолютно впевнені в тому, що їх поради є найкомпетентніпіими. Єдине, чого вони не люблять — агресивних реакцій з боку тих, з ким вони спілкуються. Щоб домогтися в суперечці з "танками" яких-небудь успіхів, треба дати їм молеливість "випустити пару" і тоді вони нерідко стають навіть ручними. "Снайпери" стріляють у людей різними уїдливостями й гостротами і тим самим вносять розлад у колективні дії персоналу. Найефективніший прийом впливу на них — вимагати докладного пояснення, що він розуміє під тією чи іншою своєю гостротою. Але при цьому "снайпер" не повинний втрачати свого обличчя, інакше він "вибухає" чи затаюється "з каменем за пазухою". "Підривники" — типи, які нападають на опонентів з лайкою, при цьому так артистично виходять із себе, що в оточуючих створюється враження, ніби-то їх сильно образили. їм потрібно дати виплеснути із себе емоції, що нагромадилися.
2. Скаржники. Ці типи так барвисто описують свої "лиха", що в слухача нерідко складається думка на їх користь. Найкраще, що можна зробити у таких випадках, це перефразувати скарги своїми словами, давши зрозуміти, що їхнє переживання помічено.
3. Нерішучі. Люди подібного типу роблять так багато спробних кроків перед тим як що-небудь зробити, що викликають роздратування у оточуючих.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Оцінка поведінки людей у конфліктній ситуації

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок