Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНЕ РОЗУМІННЯ ОРГАНІЗОВАНОЇ ЗЛОЧИННОСТІ

Загрузка...

СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНЕ РОЗУМІННЯ ОРГАНІЗОВАНОЇ ЗЛОЧИННОСТІ

Назва:
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНЕ РОЗУМІННЯ ОРГАНІЗОВАНОЇ ЗЛОЧИННОСТІ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,83 KB
Завантажень:
398
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНЕ РОЗУМІННЯ ОРГАНІЗОВАНОЇ ЗЛОЧИННОСТІ
З погляду соціальної психології злочинність - це насамперед явище, яке виникає в результаті деформації соціальних відносин, дисфункції соціальних інститутів та особистості. Кожному типу політичного режиму відповідає певний вид деформації соціальних відносин, інститутів і спільнот.
Для тоталітарного режиму, наприклад, характерна ізоляційна, суворо-нормативна деформація соціальних відносин ("залізна завіса", глобальний контроль). Дисфункція соціальних інститутів виявляється, зокрема, в зобов'язанні силових структур вести політичний розшук.
Для перехідного періоду характерний хаос, який є максимально сприятливим середовищем для злочинності.
Упродовж тривалого часу у вітчизняній науковій літературі вжи-вали тільки поняття "злочинність". При цьому між поняттями злочинності і загальнокримінальної злочинності можна було сміливо ставити знак рівності.
Після виникнення явищ, які не вкладаються у межі уявлень про злочинність (читай - про загальнокримінальну злочинність), з'явилася необхідність в уточненні цього поняття, щоб воно відображало ознаки і класичної, і сучасної злочинності. Тоді в літературі з'явилося слово "мафія".
У нас проблему організованої злочинності на практиці було зведено до проблеми організованих злочинних груп. Однак злочинні групи, угруповання - це не мафія.
На думку багатьох експертів, мафія - це радше позначення методу певної частини злочинних організацій, який охоплює: а) використання насильства чи погрози насильством; б) структурованість, ієрархічну побудову групи, з метою злочинної організації — для незаконного виробництва товарів і послуг; в) забезпечення протекції з боку владних структур, необхідної для безперервного здійснення нелегальних операцій.
Можна говорити про існування політичної, наукової, театральної, шоу-мафії.
МАФІЯ — це корпоративність, узгодженість дій на користь групових інтересів. Це навіть кримінальна політика, стиль мислення тощо.
Залежно від функцій виокремлюють такі види організованої злочинності:*
організована злочинність політико-соціального харак-теру (основною метою злочинного співтовариства є не так пряма
матеріальна вигода, як підтримка чи руйнування наявної соціально-політичної системи);*
організована злочинність групового характеру (основа існування цих організацій - специфічний престиж, який дає сама належність до організації);*
організована злочинність корисливого типу (мета -матеріальна вигода (грабіж, крадіжки, рекет, шахрайство та ін.));*
організована злочинність - злочинний синдикат, який можна назвати мафіозним.
Основна МЕТА організованої злочинності - перманентне одержання максимального прибутку через незаконне виробництво товарів і послуг з використанням насильства під прикриттям корумпованих владних структур.
Американські експерти виокремлюють кілька етапів розвитку організованої злочинності в країнах пострадянського простору.
Перший етап пов'язаний з існуванням "злодіїв у законі" (20-50-ті роки). їхню діяльність можна охарактеризувати як корисливу злочинність.
Другий етап охоплює 6о-8о-ті роки. У цей час з'являються перші злочинні синдикати.
Для сучасного періоду характерна синдикатна (мафіозна) злочинність.
У 80-ті роки значна частина населення вступала до відносин патронажу й клієнтизму (від слова "клієнт") для одержання дефіцитних товарів і послуг. Розкрадання державної власності, підпільний бартер "чорного ринку", задоволення потреб за рахунок тіньової економіки стали нормою.
У 1990 р. в одному з документів IX конгресу ООН була підкреслено: "Організована злочинність створює пряму загрозу національній і міжнародній безпеці й стабільності та репрезентує собою фронтальну атаку на політичну й законодавчу влади, а також створює загрозу самій державності. Вона порушує нормальне функціонування соціальних й економічних інститутів і компрометує їх, таким чином вона ставить у становище жертви населення цілих країн".
В Україні склалися два принципово різні погляди на боротьбу з організованою злочинністю.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: СОЦІАЛЬНО-ПСИХОЛОГІЧНЕ РОЗУМІННЯ ОРГАНІЗОВАНОЇ ЗЛОЧИННОСТІ

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок