Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Розвиток комунікативних умінь і навичок педагогів (Семінар-тренінг для вчителів)

Загрузка...

Розвиток комунікативних умінь і навичок педагогів (Семінар-тренінг для вчителів)

Назва:
Розвиток комунікативних умінь і навичок педагогів (Семінар-тренінг для вчителів)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,68 KB
Завантажень:
601
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат з психології
Розвиток комунікативних умінь і навичок педагогів (Семінар-тренінг для вчителів)


Основною метою діяльності практичного психолога є не тільки психо-логічний супровід дитини, а й просвітницька робота з педагогічним колективом для налагодження широкої конструктивної співпраці у педагогічному колективі; отримання педагогами знань з психології, дефектології; орієнтування діяльності на гуманістичні принципи. Найефективнішими формами роботи є індивідуальні консультації (у разі запиту з боку самого педагога), психолого-педагогічні консиліуми з чіт-ким розподілом функцій і обов'язків усередині групи учасників і загаль-ною відповідальністю за реалізацію прийнятих рішень, а також прове-дення тренінгів.
Пропонуємо матеріали семінару-тренінгу «Розвиток комунікативних умінь і навичок педагогів».
Мета тренінгу: опанування педагогами прийомів ефективного спілкування через ігрові методи навчання й техніку активного слухання.
Завдання тренінгу:—
розширення можливостей встановлення контакту в різних ситуаціях спілкування;—
відпрацювання навичок розуміння себе, інших людей, а також взаємин між людьми;—
набуття навичок активного слухання;—
активізація процесу самопізнання й самоактуалізації;—
розширення діапазону творчих здібностей;
Ведучий. Спілкування людей між собою — надзвичайно складний процес. Неефективність у спілкуванні може бути пов'язана з повною або частковою відсутністю певного комунікативного уміння. Труднощі, які виникають у спілкуванні в конкретній ситуації, можуть бути спри-чинені недостатнім самоконтролем, наприклад через невміння впоратися з перевантаженням, імпульсивністю, агресією тощо. Кожний з нас вчить-ся володіти собою, набуваючи досвіду, часто на помилках і розчару-ваннях.
Чи можна навчитися спілкуватися, використовуючи для цього тільки свій реальний досвід? Так, і зробити це можна за допомогою гри. Гра — це модель життєвої ситуації, зокрема спілкування, у процесі якого людина набуває певного досвіду. До того ж, роблячи помилки в штучній ситуації спілкування, людина не відчуває відповідальності, а у реаль-ному житті — так. Це дає змогу більше пробувати, шукати ефективні форми взаємодії і не боятися «поразки».
Безсумнівним позитивним моментом ігрових вправ є можливість отримати оцінку своєї поведінки збоку, порівняти себе з оточенням і скоригувати своє спілкування в наступних ситуаціях. Слід пам'ятати, що набагато легше помітити помилки, неточності у спілкуванні своїх близьких, співробітників, керівників, ніж власні.
На початку заняття ведучий може запропонувати учасникам оцінити свої комунікативні навички і уміння. Ведучий малює на дошці (чи вивішує заздалегідь підготовлений малюнок) «сходи комунікативної майстерності». Лівий край — майстер комунікації, правий — рівень майстерності. Завдання — знайти своє місце на цих сходах і стати туди, відповідно до своїх міркувань. По завершенню роботи учасники групи обговорюють вправу.
Успішність заняття багато в чому залежить від мотивації навчання й ефективного спілкування. Вироблення мотивації може відбуватися за допомогою різних завдань, а саме: проведення рольової гри на професійно значущу тему, перегляд відеозапису групової дискусії з подальшим обговоренням, програвання особистих проблем під час тренінгу.
Пропонуються рольові ігри.
ПОЧАТКОВІ ВПРАВИ
«Візуальне відчуття»
Мета: удосконалення перцептивних навичок сприйняття й представлення один одного.
Хід вправи. Усі сідають колом. Ведучий просить, щоб кожен уважно подивився на обличчя інших учасників. Через 2—3 хв всі закривають очі і намагаються уявити собі обличчя інших учасників групи. Впродовж 1—2 хв потрібно фіксувати в пам'яті обличчя, яке вдалося найкраще уявити (запам'ятати). Після виконання вправи група обговорює свої відчуття й повторює вправу. Завдання: кожний учасник групи намагається відтворити в пам'яті якомога більшу кількість облич учасників тренінгу.
«Через скло»
Мета: встановлення взаєморозуміння партнерів по спілкуванню на невербальному рівні.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Розвиток комунікативних умінь і навичок педагогів (Семінар-тренінг для вчителів)

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок