Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Соціальна креативність і лідерські здібності підлітків

Загрузка...

Соціальна креативність і лідерські здібності підлітків

Назва:
Соціальна креативність і лідерські здібності підлітків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,95 KB
Завантажень:
396
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Соціальна креативність і лідерські здібності підлітків


У статті викладено сучасні теоретичні підходи до проблеми креативності, здійснено аналіз зв’язку лідерських здібностей і соціальної креативності, вивчено взаємозв’язок лідерських здібностей і соціальної креативності полезележних і поленезалежних підлітків.
Основна мета освіти - підготовка молодого покоління до майбутнього, до появи нових можливостей у житті та їх раціонального використання. І саме креативність допомагає ефективно реалізувати цю мету. Виховання творчого ставлення до дійсності, розвиток уміння знаходити оригінальне рішення в нестандартній ситуації – такі завдання вирішують психологи і педагоги у всіх країнах світу.
За відносно короткий час в суспільстві відбуваються суттєві зміни. І людина має ефективно реагувати на них. Однак дуже часто вона не буває готова до цього. Для адекватного ставлення до змін особистість має у повній мірі використовувати свій творчій потенціал, розвивати креативність. Креативність – це здатність постійно змінюватися, проявляти власну неповторність. Коли людина виражає власну унікальність через креативність, то відчуває повноту життя, усвідомлює його сенс.
Кожна людина неповторна, це безперечно. Але для багатьох існує проблема: як виразити власну унікальність, як подати себе світові? Поведінка осіб, схильних до шаблонів, є заздалегідь „запрограмованою”. Внаслідок цього людина відчуває безглуздя свого існування, яке обумовлюється протестом проти норм, вимог суспільства.
При вивченні проблеми соціальної креативності необхідно, передусім, визначити її критерії. А вони випливають з визначення творчої поведінки. Творча поведінка, звісно, характеризується безоціночним ставленням до життя. Творча людина не сприймає життєвих ситуацій як добрі або не дуже, не оцінює їх за якимись критеріями, а сприймає їх як проблемні, котрі необхідно вирішувати. Отже, креативність розглядається, на відміну від багатьох традиційних підходів, не як інтелектуальна, а як особистісна характеристика.
Мета дослідження - вивчити взаємозв’язок лідерських здібностей та соціальної креативності з точки зору когнітивного стилю „полезалежність – поленезалежність” підлітків. Передбачається вирішення таких завдань:
· вивчити сучасні теоретичні підходи до проблеми креативності;
· проаналізувати зв’язок лідерських здібностей і соціальної креативності у школярів 11-х класів;
· вивчити взаємозв’язок лідерських здібностей і соціальної креативності полезалежних і поленезалежних підлітків 16 - 17 років.
Гіпотеза: існує залежність між лідерськими здібностями і соціальною креативністю полезалежних і поленезалежних підлітків 16 - 17 років.
Наукова новизна одержаних результатів полягає в тому, що:
· вивчено особливості соціальної креативності в підлітковому віці;
· розглянуто соціальну креативність у взаємозв’язку з лідерством полезалежних і поленезалежних підлітків.
Для творчого самовираження особистість має оволодіти культурними нормами. Це, з одного боку, гарантує те, що творче самовираження здійснюватиметься в певних культурно заданих межах і не завдасть суспільству шкоди, не руйнуватиме його основ. З іншого боку, в творчому самовираженні використовуються в якості основи культурно вироблені засоби. Якщо завершення процесу особистісного розвитку характеризується засвоєнням культурно заданих зразків, то це веде до глухого кута – стереотипізації, шаблону. Якщо ж таке засвоєння є лише етапом розвитку, після якого відбувається вільне і гнучке творче використання засобів для вираження власної індивідуальності, то воно відкриває широкі можливості для особистісного зростання.
Перші культурно задані засоби самовираження, які опановує дитина, належать, на думку О. Яковлевої, до сфери почуттів. Вираження себе – це вираження своїх почуттів, які стосуються певної події чи ситуації. Людські почуття – це суб’єктивна оцінка об’єктивних подій. Кожна реакція людини на життєві події емоційно забарвлена і обумовлює індивідуальність реакції.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему: Соціальна креативність і лідерські здібності підлітків

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок