Загрузка...
Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Підготовка особистості до поведінки у складних ситуаціях

Загрузка...

Підготовка особистості до поведінки у складних ситуаціях

Назва:
Підготовка особистості до поведінки у складних ситуаціях
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,47 KB
Завантажень:
316
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0
Загрузка...
Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Підготовка особистості до поведінки у складних ситуаціях


При психологічній підготовці особистості до дій у складних ситуаціях доцільно використовувати новітні технології, зокрема – процесинговий напрям, започаткований американським фахівцем Ф. Фанчем. Для змістового забезпечення заходів такої підготовки слід розглядати суть довгострокової програми, модульного процесингу, загального модуля розвитку, загального модуля прояснення. Розглядається також цикл засвоєння навичок і певних умінь, враховуються стан та напрями розвитку особистості, оцінка її досягнень.
Мета статті – показати, що поряд з напрямами, що вже існують, пропонується ще один, який може допомогти людині розібратися із своїми проблемами та відповідно підготуватись до поведінки у складній ситуації.
Довгострокова програма
Завдання полягає в тому, щоб допомагати людині в її „власній подорожі” шляхами індивідуального розвитку, а не нав’язувати чиїсь фіксовані ідеї. Можна скласти план, який передбачає три основні етапи підготовки.
Першим (основним) етапом будуть суб’єктивні реакції та обмеження особи. Ми будемо працювати з її розумом: у неї є застиглі емоції, фіксовані ідеї, вона поділила себе на частини, що не узгоджуються одна з одною, вона не знає, як керувати власним розумом тощо. Сюди входить майже все, що може пригадати людина, коли відповідає на запитання: „З чим би ти хотів (хотіла) впоратися?” З’ясовуємо проблему, докладно її досліджуємо, заохочуємо клієнта пережити її по-іншому, перетворити її на позитивний ресурс. Домагаємось цього через обговорення з людиною її проблеми й заохочуємо до змін (радимо по-іншому пережити проблему, і тоді вона змінюється).
Розв’язавши більшість проблем першого етапу, особа відчуває, що впевнена в собі: може спокійно працювати, добре почувається, задоволена собою, може жити, усвідомлюючи, що вона самостійно контролює ситуацію.
На другому етапі вже маємо „щасливого пасажира у потязі” життя. Тепер зробимо його провідником і побачимо, що відбудеться. Перенесемо його за обмеження, у яких він живе, і намагатимемося вирішувати ті завдання, яких він поки що цілком не розв’язав. Визначаємо спроможність особи вільно діяти й творчо мислити, заохочуємо її вийти за „межі розуму”, за межі звичних уявлень та можливостей і при цьому ефективно діяти. Іноді робимо це, використовуючи діапазон можливих дій і засобів самореалізації в різних сферах, зосереджуємося вже не на суб’єктивних реакціях, а на об’єктивних діях. Коли стає зрозумілою інша сфера, в особи вже немає перешкод до дій. Вона перебуває в контакті зі своїми творчими можливостями і їй вже не потрібні інструкції чи інформація.
Третій етап охоплює вже цілком неймовірне. Якщо на перших двох етапах ми переважно створювали вільну, творчу людину, то тепер переходимо до інших реалій. Тільки реаліями й тренуванням перетворюємо й модифікуємо її дії. Сюди входить спроможність здійснювати те, чого бажаєш у житті, володіти екстрасенсорним сприйняттям.
Оволодівши цими навичками, особа, що добре знайома з різними реаліями, може, відповідно, створювати реалії за власним бажанням. Її можливості набагато переважають можливості середньої людини.
Ці три сфери чітко різняться між собою. Першу можна назвати „семантичним процесингом”, оскільки особа працює саме з тим змістом, який вона приписує подіям; другу – „процесингом дій”, оскільки особі потрібно реально щось робити; третю – „процесингом реалій”, оскільки особа працює з самими реаліями.
У першій сфері працюємо із суттю й змінюємо фільтри, які особа використовує для взаємодії з навколишнім світом; у другій – працюємо з беззмістовним; у третій – створюємо власні зміст і фільтри.
Легше спершу зустрітися зі своїми суб’єктивними проблемами, ніж відразу вийти в зовнішній світ і діяти. А взаємодія з альтернативними реаліями навряд чи буде вдалою, якщо особа до них не готова. Є й інші техніки, які можна застосувати, інші засоби побудови програми. Але описана програма дає позитивні результати і є придатною для реалізації.
Загрузка...

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Підготовка особистості до поведінки у складних ситуаціях

BR.com.ua © 1999-2018 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок