Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Феномен волонтерства

Феномен волонтерства

Назва:
Феномен волонтерства
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,99 KB
Завантажень:
151
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Феномен волонтерстваПЛАН
1. Поняття і суть явища волонтерства.
2. Природа, філософія, базові цінності.
3. Виховна та освітня роль волонтерства

      Звертаючись до проблем волонтерства, ми по суті звертаємось до такого загону людей, які розумом і серцем розуміють і відчувають болі, труднощі, радощі і печалі інших людей. І, як стверджують самі учасники цього руху, це прекрасний стан душі.
      Волонтери - хто вони?
      Існує в науці чимало визначень: добровільні помічники; люди, які надають безкоштовну допомогу; людина, яка працює безкоштовно, людина, яка переходить у розпорядження суспільства і сприяє розв'язанню місцевих проблем; людина, яка допомагає "будувати храм"; це такі ж люди, як і інші, але трохи кращі. Нам імпонує і термін "волонтер", і термін "доброволець" . Адже для інших людей головне не назва, а суть всіх тих справ, які здійснюють волонтери. І ще більш важливий аспект, який ми поціновуємо у діяльності волонтерів, - це їхня добровільна участь у реалізації різноманітних соціальних програм, що служать тим, хто потребує підтримки і допомоги.
      Досвід волонтерства показує, що людина при включенні в групу добровольців зазвичай має власну мотивацію, суть якої можна виразити через п'ять основних потреб: мати, бути, робити, любити, рости. І якщо ці потреби будуть задоволені, то вона відбулася як волонтер. Адже для реалізації кожної із цих потреб людина має виконати необхідну роботу, а іноді і не один, і не два рази, а тижні, місяці.
      У волонтера можуть зникати інтерес, енергія, винахідливість при виконанні певної роботи, але організатор завжди повинен відчувати чи помічати такий стан волонтера і створити таку чи такі ситуації, які б стимулювали учасників до нових дій.
      Волонтер лише тоді зможе бути волонтером, коли він спроможний відчувати означені потреби інших людей. У такому випадку потреби однієї людини можуть посилюватися потребами іншої, що в результаті дасть змогу досягти бажаних результатів.
      Добровольці нічим не відрізняються від інших людей, але управляти ними у соціально-педагогічній роботі слід дещо по-іншому.
      Перше - вони повинні знати наші цілі і терміни роботи.
      Друге - слід завжди турбуватися про добровольців, щоб вони могли у достатній мірі віддатися роботі. Для організатора волонтерських груп завжди на першому місці повинні бути люди.
      Третє - людину можна залучити до волонтеріату , якщо ми вже знаємо, які завдання необхідно вирішувати і що кожен з учасників буде робити.
      Четверте - успіх справи - у навчанні добровольців. Будь-яка діяльність буде успішною, якщо існуватиме хороша система їх навчання й підготовки. Знання не приходять до людей самі, їх потрібно знайти, відкрити, засвоїти.
      П'яте - включаючи добровольців у роботу, слід приділяти увагу психологічному клімату, в якому вони працюють. Стосунки між співробітниками (за програмою) повинні бути не просто сердечними, але й наповненими любов'ю.
      Шосте - формулювання чіткості доручення і вимоги щодо звітності про виконану роботу.
      Сьоме - керівник групи волонтерів має підтримувати в людях почуття самоповаги. Тому варто добирати такі доручення, які посильні для волонтера.
      Восьме - добровольців не можна змушувати рухатися вперед, але їх можна і потрібно вести за собою.
      Дев'яте - залучити, навчити й утримати найкращих добровольців можна, залучивши їх до участі в управлінні конкретною програмою.
      Десяте - потрібно постійно шукати місце для застосування сил добровольців, і бути готовими до їх заміни.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Феномен волонтерства

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок