Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Сварки і плітки в колективі,їх причини і профілактика

Сварки і плітки в колективі,їх причини і профілактика

Назва:
Сварки і плітки в колективі,їх причини і профілактика
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
9,74 KB
Завантажень:
419
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат
на тему:
«Сварки і плітки в колективі,
їх причини і профілактика”


Якщо у колективі досить часто лунають сварки і поширюються плітки, значить в колективі не все гаразд, там давно назрів, або назріває конфлікт. Конфлікт — це зіткнення, він виникає там, де зіштовхуються різні бажання, де різні альтернативи й ухвалення рішення ускладнені. Конфлікти виникають і там, де зіштовхуються різні школи, різні манери поводження, їх може підживлювати і бажання одержати щось, не підкріплене відповідними можливостями.
Сварки та плітки можуть найчастіше проявлятися у таких видах конфліктів, як:
МОТИВАЦІЙНІ КОНФЛІКТИ. Постійне «недовантаження» на виробництві і відповідно низький соціальний статус можуть з'явитися серйозними «порушниками спокою». Почуття власного достоїнства — це альфа й омега, і усе, що його ущемляє, будить величезну енергію, націлену на конфлікт. До того ж результату веде і «перевантаження», що повинне одержувати визнання, що не завжди можливо. У результаті «переробному» ще і пред'являються претензії, щоб обґрунтувати те, що результат його праці відрізняється від очікуваного.
КОНФЛІКТИ КОМУНІКАЦІЇ. Той, хто пам'ятає розділ «Комунікація. Кожен утрьох», знає, що будь-яка словесна чи безсловесна інформація, що ми одержуємо, у першу чергу уловлюється високочутливими мембранами нашого емоційного сприйняття («дитяче Я»), перш ніж вона розглядається під кутом зору можливого конфлікту з засвоєними нормами (« чиМожна так надходити?», « чиНадходять так?»), і тільки на завершальному етапі при інтелектуальному зусиллі аналізується власне діловий зміст інформації. Якщо цього зусилля не піде через чи утому просто інтелектуальної слабості, то виникає емоційна реакція. Єдине гальмо — отримане виховання, що також може дуже своєрідно модифікувати реакцію на ті, хто поводиться «не так».
Чи знайде учасник конфлікту досить мужності, щоб визнати, що щось викликає в нього наростання негативної емоційної хвилі, що він, наприклад, незважаючи на власний опір, випробує ревнощі, що він хоче взяти реванш за приниження, випробуване кілька тижнів назад? Немає! Чи визнає керуючий, що збільшення ставок у його чи підрозділі обробка його кабінету безпосередньо зв'язані з його потребою підтверджувати власну значимість (тобто його «дитяче Я» має потребу в щоденному підживленні). Хіба хто-небудь дозволить собі сказати: «Мені в кінцевому рахунку все рівно, чи будете Ви змушувати клієнтів чекати в коридорі на дешевих чи кріслах юрбитися перед віконечками, яких у наших конкурентів немає вже більш п'яти років...» У цьому випадку зовсім ясно, що в першу чергу його хвилюють зовсім не клієнти.
Комунікаційний конфлікт у наявності, коли ніхто не зважується на встановлення «зворотних зв'язків» з керівником, тобто ніхто не звертає уваги шефа на його промахи. Аналогічна ситуація виникає і тоді, коли співробітнику не сигналізують про те, що його визнають і поважають. Хто ніколи не чує слів визнання, той стає невпевненим.
«Що приходить у голову, коли ранком ви виявляєте у своїй поштовій скриньці лист, адресована вам особисто керівництвом компанії?» Спонтанна відповідь учасників семінару: «Чи звільнення — чи підвищення!» Можна з упевненістю сказати, що що відповідають працюють на підприємстві з недостатньо розвитими комунікаційними зв'язками. Це — поле для конфліктів. У розряд «комунікаційних конфліктів» попадають і банальне нерозуміння, невірна інтерпретація тієї чи іншої інформації, але не їх ми маємо на увазі. Питання « чиПравильно мене зрозуміли?» залишається. Але якщо ні, те винуватий у цьому «джерело» інформації. Тільки той, хто передає інформацію, точно знає, що саме він передає.
КОНФЛІКТИ ВЛАДИ І БЕЗВЛАСТЬЯ. Можна по-різному бачити чи мети ведучі до них шляху. Мети завжди знаходяться в майбутньому. Їх цілком і до кінця обґрунтувати ніколи не вдається. Завжди є елемент невизначеності. Ставлячи мети і створюючи умови їхньої реалізації, ми вже змінюємо майбутнє, нехай навіть тільки в деталях. Керівникам це добре відомо. Їм знайоме почуття безсилля, коли протистоїть що має большинство опозиція.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему: Сварки і плітки в колективі,їх причини і профілактика

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок