Головна Головна -> Реферати українською -> Психологія -> Вокально-виконавська надійність фахівців у контексті теорій інформаційно-емоційного стресу

Вокально-виконавська надійність фахівців у контексті теорій інформаційно-емоційного стресу

Назва:
Вокально-виконавська надійність фахівців у контексті теорій інформаційно-емоційного стресу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,79 KB
Завантажень:
18
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Вокально-виконавська надійність фахівців у контексті теорій інформаційно-емоційного стресу


Вокальна творчість, у якій втілено віковічний життєвий досвід народу, його мудрість, краса, погляди на різноманітні явища природи, традиційно є обов’язковим компонентом навчання й виховання підростаючих поколінь. Видатні мислителі та просвітителі різних часів розвитку українського суспільства надавали вагомого значення співу у передачі нащадкам культурних, моральних, етичних і естетичних цінностей (М.Лисенко, Г.Сковорода, К.Стеценко, В.Сухомлинський та інші). Саме тому у період відродження національної духовності досить гостро постала проблема формування вокально-виконавської надійності у майбутніх фахівців.
Цей феномен науковцями музичної дидактики трактується не як природжена, а набута інтегральна властивість виконавців, що забезпечує безпомилкове відтворення творів за будь-яких умов (Л.Котова, Ю.Цагареллі, Д.Юник та інші). До основних ознак виконавської надійності музикантів-інструменталістів віднесено: стабільність безпомилкового відтворення засвоєного музичного матеріалу під час репетиційних програвань музичних творів чи прилюдних виступів; безвідмовність роботи емоційної, слухової, інтелектуальної та моторної сфер особистості у звичних та емоціогенних умовах протягом необхідного часу; безупинне виконання регулятивних функцій музично-виконавської діяльності; наявність такої сили мотивації, яка відображає бажання та внутрішнє вольове прагнення щодо успішності виконання поставлених завдань; раптову мобілізацію резервних сил організму на створення емоційної стійкості як напередодні виступу, так і під час гри перед добірною аудиторією [6].
Натомість, у теорії та методиці вокальної підготовки фахівців зовсім відсутня інформація стосовно виконавської надійності співаків. Здійснені дослідження проводилися тільки у площині інструментальної підготовки музикантів, але й тут залишилися поза увагою науковців питання залежності надійності виступу виконавців від упливу на них інформаційного й емоційного стресу. Ця обставина вимагає ретельного вивчення стану даної проблеми в теорії та методиці вокальної підготовки фахівців, оскільки аналіз вищезазначених ознак досліджуваного феномену засвідчує, що виконавська надійність ставиться у пряму залежність від емоційної сфери особистості. Завдяки цій сфері регулюється адаптаційна поведінка суб’єктів, від якої залежить успішність їх діяльності. Спів на естраді не завжди буває високоякісним. Досить часто вокалісти забувають слова, “хриплять” (утрачають голос), впадають у фізичну нерухомість (ступор) тощо. Ідеомоторна функція емоцій упереджує результати дій в уяві співаків та провокує “себе на нього”. У процесі вокального виступу координується універсальна мова емоцій, оскільки емоційний зміст є самостійною характеристикою співу. Вона досягається залежністю характеру голосового звуку від функціонального стану організму особистості, що переживає ту чи іншу емоцію. Задіяти всі вокальні резерви організму і “включити” відповідні фонації звукоутворюючої системи можна лише за умови активізації прихованих емоційних механізмів, які забезпечують миттєву неусвідомлену й автоматично налагоджену роботу всієї кількості окремих компонентів голосоутворюючого апарату: дихання, гортані, резонаторів.
Звичайно, виступи вокалістів перед добірною аудиторією за своєю напругою прирівнюються до екстремальних ситуацій, оскільки можуть викликати гостру форму вираження високого рівня інтенсивності емоцій, яка психологічною наукою ототожнюється зі станом афекту. Афект (від латинського affectus – душевне хвилювання) – це “…стрімкий і бурхливий емоційний процес вибухового характеру, котрий може надати не підкорену свідомому вольовому контролю розрядку в дії” [4, с. 173]. На думку Р.Немова, афект є результатом дії чи вчинку, що відображає особистісне емоційне забарвлення в аспекті оцінки скоєного. За його переконанням, афекту властиві такі психологічні особливості, як: бурхливість зовнішнього прояву емоційного хвилювання; відносна короткочасність проходження емоційної реакції; беззвітність і різка відображеність біфузного характеру емоційного стану особистості.

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Вокально-виконавська надійність фахівців у контексті теорій інформаційно-емоційного стресу

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок